Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Hej dziewczyny.

    A ja kupiłam dwa komplety pościeli z baldachimem. Nie twierdzę, że nie zbiera kurzu, ale z tym można sobie jakoś poradzić (raz w tygodniu zdjąć i wyprać z bielizną czy ręcznikami)
    Pranie ubranek dla Kubusia zaczynam na początku września, wczoraj byliśmy w makro i w końcu tam dostałam proszek "dzidziuś" (nigdzie go nie mogłam dostać), rzeczywiście pięknie pachnie (już kiedyś o tym pisałyśmy), jedna paczka w sklepie była rozerwana to sobie powąchałam, mam nadzieję że ten zapach utrzyma się choć troszkę po wyschnięciu prania. Kupiliśmy 3 opakowania 1,5 kg żeby mieć zapas, bo nie wiadomo kiedy następnym razem uda mi się go zdobyć, a tak to na jakiś czas wystarczy.

    Lola Kiniak ma rację, taka władza to potrafi czasem bokiem wyjść. Nie cierpię wymyślać co zrobić na obiad, Adrian nigdy nie da i żadnej wskazówki co by zjadł. Dzięki bardzo za taka władzę





    Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
    Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
    Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez Inka_R Pokaż wiadomość
      syrwunia, nie no bez zapezpieczenia to nie, aż taki kamikadze nie jestem ale wiecie jak to jest z prezerwatywami-nigdy nic nie wiadomo... a tabletek na razie nie chcę, bo bym musiała brać te dla karmiących ap ewnie już za długo karmić nie będe no i bym musiała zmieniać na normalne. A jakoś tak nie chcę męczyc organizmu chemią, tym bardziej że na tabsy to róznie reaguję więc zanim dopasuję to i tak potrwa

      pytanko do dziewczyn pracujących- jak to jest z urlopem wychowawczym? czy pracodawca musi go udzielić czy to zależy od jego dobrej woli lub widzimisie?
      nie może odmówić wychowawczego, to jest nasze prawo ale jeśli ma opory to liczyłabym się z tym ze jak wrócę to zaraz zwolnienie

      a co do okresu to ja dostałam szybko jakoś 10 tyg po porodzie no ale nie karmiłam od poczatku
      Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

      Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



      http://annalena4u.blogspot.com

      Skomentuj


        Ja nie kupiłam ani pościeli, ani baldachimu. Zgadzam się, że baldachim tylko ładnie wygląda, chyba, ze ma np. zasłaniać światło czy telewizor. U mnie łóżeczko stoi w mojej sypialni, więc raczej nic małemu nie będzie przeszkadzać. Pościel takiemu małemu dziecku nie jest potrzebna. Poduszki się nie daje dla niemowlaka. Ja zdecydowałam się na śpiworki, możne je używać w późniejszym wieku również, zwłaszcza jak dziecko się rozkopuje, a ewentualnie dołożyć polarowy kocyk. Mam więc tylko prześcieradła na gumce i ochraniacz na szczebelki, dwa śpiworki.
        A czy pod prześcieradło kładziecie jakieś podkłady, żeby ewentualnie niespodzianki nie przeciekły?
        Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
        Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


        Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


        http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

        Skomentuj


          W sumie to macie rację, bo kiedy się nie zapytam Pawła na co ma ochotę, aby zjeść po pracy to zawsze odpowiada "zdam się na ciebie". Podejrzewam, że miałby nawet problemy z odróżnieniem schabowego od mielonego Ale ważne, że zawsze powie coś miłego po obiedzie, że mu smakowało, albo coś takiego, takie komplementy nie wiem jak Was ale mnie bardzo motywują do starań. Tylko jak na razie to muszę gotować naprawdę spore ilości, bo mam 3 facetów w domu mama i ja więc głupie skrobanie ziemniaków czy ubijanie kotletów naprawdę może mnie wymęczyć w obecnym stanie. Rodzice do późna pracują więc mam całe przedpołudnie, żeby coś tam wymyślić i przystąpić do działań. Dzisiaj pójdę na łatwiznę, bo ugotuję makaronu posypię serkiem białym i poleje skwarkami z tłuszczykiem, na gorące dni takie jak dziś idealne danie
          Co do baldachimu Anulkapi to w tym zestawie z łóżeczkiem chyba nie ma stelażu, prawda?

          Skomentuj


            Indra ja kupiłam takie podkładki specjalne, aby nic nie przeciekało podczas kiedy będę kładła dziecko na naszym łóżku. Kupiłam dwie sztuki,ale myślę, że na razie wystarczy. Jedną podłożę pod prześcieradełko, a druga będzie na zastępstwo kiedy trzeba będzie wyprać zmienniczkę Na pewno jest to niezbędna rzecz. Później kiedy materac przesiąknie nieprzyjemnym zapachem ciężko będzie to zlikwidować, więc lepiej kupić podkładki niż potem wydawać pieniądze na dodatkowy materac

            Skomentuj


              Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
              Ja nie kupiłam ani pościeli, ani baldachimu. Zgadzam się, że baldachim tylko ładnie wygląda, chyba, ze ma np. zasłaniać światło czy telewizor. U mnie łóżeczko stoi w mojej sypialni, więc raczej nic małemu nie będzie przeszkadzać. Pościel takiemu małemu dziecku nie jest potrzebna. Poduszki się nie daje dla niemowlaka. Ja zdecydowałam się na śpiworki, możne je używać w późniejszym wieku również, zwłaszcza jak dziecko się rozkopuje, a ewentualnie dołożyć polarowy kocyk. Mam więc tylko prześcieradła na gumce i ochraniacz na szczebelki, dwa śpiworki.
              A czy pod prześcieradło kładziecie jakieś podkłady, żeby ewentualnie niespodzianki nie przeciekły?
              Indra chyba masz rację, to będzie najlepsze rozwiązanie, bo o śpiworkach też myślałam
              Ja dostałam takie specjalne podkłady i podłożę pod przescieradło, bo szkoda materaca.



              Juliuszek 16.09.2009 g. 21.55

              Skomentuj


                Napisane przez lola1 Pokaż wiadomość
                Anulkapi to w tym zestawie z łóżeczkiem chyba nie ma stelażu, prawda?
                Ja miałam stelaż do baldachimu w komplecie.

                Już kiedyś pisałam, że mamy jeden pokój i baldachim będzie miał na celu osłonięcie dziecka przed światłem czy telewizorem.





                Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
                Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
                Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
                  A czy pod prześcieradło kładziecie jakieś podkłady, żeby ewentualnie niespodzianki nie przeciekły?
                  Ja kupiłam specjalne ceratki które kładzie się między prześcieradło a materac.





                  Zapraszam do glosowania http://mamaczytata.pl/pokaz/8498/jakubek
                  Pamiętniczek Kubusia - http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ulkapi;page:-1
                  Nasze największe szczęście - Kubuś - 13.10.2009 3600 g. 58 cm.

                  Skomentuj


                    ale tu dzisiaj pusto,dziewczyny gdzie się podziewacie? U nas pierwszy raz od miesiąca jest burza,aż przyjemnie siedzi się w chłodnym domku ,a za oknem leje deszcz ta gorączka była już do znudzenia. mały śpi , mąż zaraz wraca z pracy,obiadek gotowy więc można iść trochę się polenić w łóżku
                    Lece zajrzę później może będzie już coś do czytania
                    Kubuś ur. 28.05.2009

                    Nasz synuś ma już...
                    http://suwaczki.slub-wesele.pl/200905281762.html
                    Nasz ślub:http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090110650123.html

                    Skomentuj


                      Napisane przez indra83 Pokaż wiadomość
                      Ja zdecydowałam się na śpiworki, możne je używać w późniejszym wieku również, zwłaszcza jak dziecko się rozkopuje, a ewentualnie dołożyć polarowy kocyk.
                      A czy pod prześcieradło kładziecie jakieś podkłady, żeby ewentualnie niespodzianki nie przeciekły?

                      Indra
                      masz dużo racji w tych śpiworkach. Ja obecnie dysponuje trzema. I na pewno moje dziecko będzie spało właśnie w nich. Co do podkładów - ja ich dopiero używałam przy odpamersianiu synka. Gdy nosił pampki nie stosowałam żadnego dodatkowego zabezpieczenia. I żadnej niespodzianki nie zanotowałam.
                      Co do baldachimu nie zajmę stanowiska - bo u mnie będzie łóżeczko turystyczne. Aczkolwiek muszę dodać, że np. wybierzemy takie, które będzie miało takim daszkiem - żeby tłumiło światło.
                      pozdrawiam Kasia

                      Ocalić od zapomnienia - >http://bartunio.synek.pl



                      Dokądkolwiek pójdę poniosę ze sobą Wasz pierwszy krzyk...
                      Teraz Wy będziecie moim natchnieniem
                      poematem niezliczonych słów
                      mą radością, miłości promieniem,
                      dziećmi moimi, spełnieniem snów.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        hej kobietki

                        u nas skwar za oknem, az sie nie chce nigdzie wychodzic, ewelka chyba od Was przywedrowalo to goraco. mlody zasypia, a ja mam chwilke dla siebie. mezus dzis do 18 w pracy, i sie wkurza ze tyle roboty przed urlopem, no ale jak chce sie lenic na urlopie to niech wszystkie sprawy zalatwi do konca, bo koledzy tylko pieknie ladnie jak oni cos potrzebuja. wrrr

                        cos sie nakrecam na mycie okien, ale znajac zycie jak umyje to bedzie deszcz padal i robota na marne.

                        maciek cos dzis ma spiacy dzien, budzi sie tylko na jedzonko pogaworzy chwile i juz raczki w gore i ziewanie mu sie wlacza. pewnie przez ta pogode, bo ja tez nie do zycia. dobrze ze chociaz troche wiaterku jest.

                        musze wymyslec cos na obiad, a juz mi sie wszystkie koncepcje wyczerpaly. chyba bede musiala sobie zakupic ksiazke kucharska, albo poszukac w necie jakies fajne dania, ktore robi sie hop siup.

                        no nic lece troche poukadac i poprac rzeczy, bo jeszcze tylko 5 dni i jedziemy nad morze

                        do uslyszenia


                        Skomentuj


                          ja właśnie wróciłam z mini kontroli i u nas wszystko w jak najlepszym porządku Pytałam sie o te bóle co mnie męcza i lekarz powiedział ze to normalne bo jestem już rozciągnięta na maxsa i jak mi bardzo dokuczaja to mam wziąść nospe (ale ja nie lubie brać leków więc wytrzymam). A no i mam małą rozrabiare w środku bo za nic nie chciała się dzisiaj uspokoic przy badaniu, tak wywijała że się lekarz śmiał że cały czas tańczy (ale to dobrze).
                          Lekarze u Carin to faktycznie jacyś niedouczeni, mój na każdej wizycie mi powtarza że jakbym zaopserwowała coś nie tak to od razu do szpitala i telefon do niego.
                          Ja na te wyniki wymazu troche dłużej czekałam, ale to zależy od laboratorium (ja swoje zawiozłam do szpitala na oddział bakteriologii).
                          Weronika 19-09-2009

                          Skomentuj


                            U Carin nadal bez zmian czekają cierpliwie. Macie pozdrowienia od Carin i jak coś to będzie pisać!!
                            Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




                            25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
                            06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
                            27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
                            Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
                            14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
                            15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

                            18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

                            Skomentuj


                              a przepraszam na co czekaja dziwne to wszystko jakieś, ciekawe co na to jej lekarz prowadzący??
                              Weronika 19-09-2009

                              Skomentuj


                                i już jestem a moja iękna jeszcze śpi smacznie

                                Inkajak byś brała tabsy dla karmiących np.cerazette to wcale nie trzeba ich zmieniać po karmieniu możesz je dalej stosować ale przy karmieniu nie robisz przerw i nie masz okresu a potem normalnie przechodzisz na 7 dniowe przerwy
                                HANULKA 09.04.2009




                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X