Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamy Rocznik 2009. Wątek Zbiorczy!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    hej, a ja mam dzisiaj dobry humorek. Po wizycie u rodzinki okazało się że koleżanka da nam swój wózek i wanienke bo już niepotrzebuje (co prawda nie ma skrętnych kół, ale reszta jest super-niektóre elementy jeszcze w folii). Udało mi się znaleść spódniczke na obrone-mama mi przerobiła z sukienki, a najlepsze jest to że nie musze mieć w niej gumku bo ona jest z takiego miękkiego elastycznego materiału
    Ja na swojej liscie do szpitala mam jeszcze wode do picia. Dopiero w sierpniu zacznę realizację tej listy bo teraz trochę kasy brak.
    A i załączam zdjęcia-mój mąż ma urlop teraz to nie musiałam namawiać do robienia
    Attached Files
    Last edited by madziaXma5; 20-07-2009, 16:25.
    będzie Weronika

    Skomentuj

    •    
         

      AMSW - ciągnie, oj ciągnie , ale męża mam Grzegorza
      Fajnie,że uzupełniłaś listę, ciekawe która z nas pierwsza się rozsypie

      A ja właśnie wytargałam torbę i zapakowałam do niej swój szlafrok (którego na co dzień nie używam i przyrzekłam mężowi, żę po porodzie zniknie z naszego domu), 2 pary ciepłych skarpetek (dla mnie), 3 zmiany wkładek laktacyjnych i 15 pampersów.
      Czas pomału kompletować rzeczy.
      Plan zakłada jedną torbę i zamierzam się tego trzymać. Ma dwie boczne kieszenie i kieszonkę na dokumenty, więc powinnam wszystko upchnąć. Resztę mąż doniesie. Chyba,że akurat go nie będzie w Warszawie




      i Bartek :-)

      Skomentuj


        Madzia - spory masz ten brzuszek, ale do twarzy ci z nim
        Chyba poproszę mego męża by i mi zrobił dziś zdjęcie, to wkleje je jutro.




        i Bartek :-)

        Skomentuj


          mój przepis na ciasto do pizzy. Wychodzi dość cienkie ale bardzo dobre

          1 łyzeczka suszonych drożdży ( są z knorra bodajże w proszku)
          szczypta cukru
          2 szklanki mąki
          1/2 łyżeczki soli
          1/4 szklanki oliwy z oliwek
          szczypta gałki muszkatułowej

          umieścić drożdze i cukier w dużej misce, dolać trochę wody i dobrze wymieszać. Odstawić miskę w ciepłe miejsce bez przeciagów na ok. 5 minut do chwili kiedy zacznie się pienić.

          wsypać mąkę, gałkę i sól do miksera i dobrze wymieszać. W trakcie miksowania powoli dodawać oliwę oraz zaczyn drożdżowy i mieszać, aby powstało ciasto. Wyłożyć je na powierzchnie lekko posypaną mąką i wyrabiać przez 5 minut- do momentu kiedy bedzie miękkie i błyszczace.

          lekko wysmarować miskę oliwą po czym rozprowadzić ciasto po powierzchni. dokładnie przykryć folią do żywnosci( ja przykrywać ściereczka) i postawić w ciepłym pomieszczeniu na 1,5-2 godzin by ciasto podwoiło objętość. wyjąć ciasto i jeszcze chwilę wyrabiać
          Last edited by ankasos25; 20-07-2009, 19:20.
          Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

          Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



          http://annalena4u.blogspot.com

          Skomentuj


            hej mamcie no rzeczywiscie cisza u nas ostatnio... maly mi usnal na chwlke to wpadlam bo zaraz zbieramy sie do lekarza zwroicl mi juz dzisiaj 5 raz po jednym jedzeniu i to takie mleczko juz strawione dobrze ze akurat wizyte mam dzisiaj na szczepienie to powiem jej od razu, wszyscy mi mowia ze Mati urosl strasznie i ze paczek z niego:/ zobaczymy jakie to ma przelozenie na kg
            a wasze bejbiki juz mialy szczepionki?
            dziewczyny a jak u was z pokarmem ja kupilam nowa herbatke dla mma karmiacych i jest rewelacyjna 6 porcji mleka lezy w lodowce i codziennie nawet jedna do dwoch udaje mi sie zamrozic takze robie Matiemu zapas moze tez sprobujcie to jest firmy Natura dla mam karmiacych produkuja w poznaniu takze mamanikosia pewnie nie bedziesz miala problemu znalezc
            mamuszka ja dalej mma taka kreche ciemna ale w porownaniu do rozstepow to to wyglada ok a mialam pytac jak po solarium te rozstepy lepiej wygladaja?
            mloda ja bym sie nie kapala w morzu bo jeszcze faktycznie cos zlapiesz i znowu wyladujesz w szpitalu...korzystaj ze slonka i odpoczywaj
            mamamnikosia ale synus urosl cialka nabral sliczny chlopczyk
            Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

            http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







            Skomentuj


              ciągle się mnie ktoś pyta czy napewno tylko jedna dzidzia a nie bliźniaki
              co do laktatora to ja kupie po porodzie i ręczny, bo przeczytałam że jeżeli wraca się szybciej do pracy to elektryczny jest lepszy, a jeżeli zamierza używać sporadycznie to ręczny wystarczy. Ostatnio byłam w rossmannie i widziałam aventu ręczny i sterylizator na 6 butelek, nie jakiejś bardzo znanej marki, ale ma dwie ważne zalety jest niedrogi (79,99) i ma 2 lata gwarancji. Tylko ja jeszcze nie postanowiłam czy wogóle chce mieć sterylizator
              coyotek74 dowiedz się w szpitalu bo może nie będziesz musiała brać tyle pampersów, bo u nas dają i tylko dobrze mieć ze 2 na wyjście.
              będzie Weronika

              Skomentuj


                Hej brzuchatki
                My już po badaniu i pan doktor nas uspokoił, te skurcze nie są zagrażające Mała waży 1755g i ma 29,4cm długości I nawet już 100% potwierdzenie,że to będzie Antosia.

                Wyniki z morfologii w końcu mnie zadowoliły, tzn hemoglobina bo jest już w normie i nie ma oznak anemii.
                Jeszcze tylko jutro do ginka i zacznie się leniuchowanie i czekanie na wrzesień... mogę teraz tak powiedzieć bo jestem spokojna.
                AMSW Nie musisz się już martwić o zmianę listy mam wrześniowych

                Ja w przyszłym tyg będę się widziała z położną ze szpitala to jej wypytam co tak na prawdę w tym moim szpitalu jest wymagane w torbie.
                Ja laktator będę kupowała dopiero po porodzie, bo zobaczę jak to będzie z pokarmem u mnie, tak mi lekarka doradziła. Bo może się okazać, że nie będę go używała. No zobaczymy jak to się ułoży.
                MadziXma5 Ja może dzisiaj dołączę swoje zdjęcia... Twój brzuszek faktycznie duży, ale pasuje do Ciebie.
                Antonina Wiktoria- 23.09.09 godz. 20:55 waga- 3470g i 56cm długości




                25.01.11- 9970g i 77cm wzrostu
                06.04.11- 10000g i 80cm wzrostu
                27.05.11- 10500g i 82cm wzrostu
                Bilans 2-latka 18.10.11 11kg i 88cm wzrostu
                14.03.12- 12,5kg i 90cm wzrostu
                15.08.12- 13,2kg i 94cm wzrostu

                18.01.13- 14,8kg i 99cm wzrostu

                Skomentuj

                •    
                     

                  Cześć, u mnie jak zwykle skwar (ostatnie piętro, więc jeszcze od dachu dodatkowo przygrzewa), mój mąż pracuje dziś w domu, obrabia ściany za nowymi grzejnikami i inne pierdoły, jest więc zły i lepiej nie podchodzić.
                  W coś ciężko mi było oddychać, tylko na lewym boku było lepiej. Szanowny małżonek się rozpychał, kot się rozpychał i ja między nimi, ale rano dzielnie wstałam i pomaszerowałam na cytologię. Potem w nagrodę kupiłam sobie masę owoców (śliwki, gruszki, brzoskwinie) i chyba teraz się położę na chwilkę.
                  Trzymajcie się Mamuśki
                  Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
                  Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


                  Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


                  http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

                  Skomentuj


                    te drożdze to nie z knorra tylko dr. oetker

                    a jeśli chodzi o to co rzucę na pizzę to: ketchup łagodny z pudliszek mieszam z dwoma ząbkami czosnku (lub jednym zależy czy ma być ostra) i oregano, smaruję tym ciasto. Dziś dam na to: świeży pomidor w plasterkach, cebula w paseczkach feta pokruszona i starty żółty ser
                    Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

                    Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



                    http://annalena4u.blogspot.com

                    Skomentuj


                      Co do mojego samopoczucia, to czuję się świetnie, owszem szybciej się męczę i jest mi duszno w te upały, ale nie puhnę, myślałam, że będzie gorzej. Brzuszek jest nie za mały, nie za duży, taki akurt i "wygodny" .
                      Nad imieniem cały czas myślimy.
                      Szamana ciekawe, które maleństwo pierwsze pojawi się na świecie



                      Juliuszek 16.09.2009 g. 21.55

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        w końcu pozbyłam się dzieci poszły sie kompac a ja chyba podskocze do sasiadki na kawusie

                        SAŁADKA:
                        nie piszę ilości bo kazda bedzie robić według swoich potrzeb

                        ziemniaki
                        marchewka
                        seler
                        pietruszka
                        ugotować nie obrane
                        pora( drobno pokrojona)
                        kukurydza z puszki
                        paprya (pokroic w kostkę)
                        5 jajek( im więcej tym lepiej)
                        jabłko ( potarkowane)
                        ogórek konserwowy lub kiszony(w kosteczkę)
                        majonez z odrobiną śmietany słodkiej
                        pieprz,sól
                        można dodać natke pietruszki i koper

                        smacznego

                        a oto moja księżniczka
                        Attached Files
                        HANULKA 09.04.2009




                        Skomentuj


                          Napisane przez madziaXma5 Pokaż wiadomość
                          Udało mi się znaleść spódniczke na obrone

                          a kiedy masz ta obrone? Napisz, to bede trzymac kciuki, choc i bez tego obronisz sie na 5

                          Napisane przez madziaXma5 Pokaż wiadomość
                          A i załączam zdjęcia-mój mąż ma urlop teraz to nie musiałam namawiać do robienia
                          No Madzia brzucholek, ze hoho Ja mam taki sam jak Ty. W sobote sie mnie kasjerka w sklepie zapytala, ile musze jeszcze wytrzymac i jak uslyszala, ze to jeszcze prawie 7 tygodni, to sie zdziwila. Ale zwisa mit to, co inni mysla



                          Rosne...
                          14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                          17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                          13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                          16.11.2009 5620 gr, -
                          16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                          19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                          17.06.2010 9250 gr, -
                          06.09.2010 10600 gr, 77cm
                          14.12.2010 11600 gr, 81cm
                          05.05.2011 11900 gr, 83cm
                          20.09.2011 13200 gr, 90cm
                          14.01.2012 14300 gr, 93cm
                          19.07.2012 15500 gr, 98cm



                          Skomentuj


                            Śliczna jest Hanulka

                            moje ciasto już rośnie a Lena pożera swoje łapki, no dziś to już przesadza tak wszystko pcha do buzi, łapki to już prawie całe i obie na raz i marudzi kurcze może to od zębów?? ale nie da sobie zajrzeć w buźkę
                            Lenka Karolinka już z nami 11.04.2009 godz. 15:00, 4100, 59cm

                            Igor Piotr już z nami 13.12.2013 godz. 14:25, 4400, 62cm



                            http://annalena4u.blogspot.com

                            Skomentuj


                              Napisane przez karolaina Pokaż wiadomość
                              My już po badaniu i pan doktor nas uspokoił, te skurcze nie są zagrażające Mała waży 1755g i ma 29,4cm długości I nawet już 100% potwierdzenie,że to będzie Antosia.
                              Wyniki z morfologii w końcu mnie zadowoliły, tzn hemoglobina bo jest już w normie i nie ma oznak anemii.
                              A mowilam, ze wszystko bedzie ok! Super, ze sie uspokoilas.
                              Nasza Julia wazyla 2 tygodnie temu 1720 g, zobaczymy ile jutro usg pokaze, no i jaka dlugosc ma to nasze Cudo



                              Rosne...
                              14.09.2009 4170 gr, 51 cm
                              17.09.2009 3810 gr, 51 cm
                              13.10.2009 4750 gr, 56 cm
                              16.11.2009 5620 gr, -
                              16.12.2009 6700 gr, 62 cm
                              19.03.2010 8150 gr, 68 cm
                              17.06.2010 9250 gr, -
                              06.09.2010 10600 gr, 77cm
                              14.12.2010 11600 gr, 81cm
                              05.05.2011 11900 gr, 83cm
                              20.09.2011 13200 gr, 90cm
                              14.01.2012 14300 gr, 93cm
                              19.07.2012 15500 gr, 98cm



                              Skomentuj


                                Madzia, problem w tym, że jeszcze nie wiem gdzie będę rodzić. Tzn, mam 2 opcje i zamierzam pojechać do tego, do którego mąż mnie zawiezie . Chyba że będą wskazania lekarskie na jeden konkretny. Nie wybrałam tez położnej, więc nie mam spotkań ani przed ani po. Tzn. po należy mi się z przychodni do krórej zapiszę małego po porodzie.Ale przychodnia jest dość od nas oddalona, więc nie wiem czy to przypadkiem nie ja do niej będę musiała pojechać




                                i Bartek :-)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X