Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile kawy mogę wypić dziennie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

    Tez zawsze lubiłam kawę, ale po tym jak zrobiłam echo serca warszawa swojemu maleństwu to przeszła mi ochota na to by ją pić nawet bardziej zaczęłam dbać o to co jem!

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

      Ogólnie przyjęto, że dawka 200 mg kofeiny w ciąży jest bezpieczna.
      ale generalnie powinno jej się unikać. Dokładnie masz ten temat opisany tutaj http://dumnamama.pl/picie-kawy-w-ciazy/

      Skomentuj


        #63
        Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

        Również uwielbiam kawę, ale w ciąży starałam się ograniczyć jej picie. Czasem, gdy nie mogłam wytrzymać, robiłam sobie jedna, ale taką bardzo słabą.

        Skomentuj


          #64
          Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

          niestety nie można pic zbyt dużo kawy. Jedna filiżanka w zupełności wystarczy. Musisz pamiętać, że jedna czarna herbata ma takie same właściwości jak mała czara, więc uważaj przy robieniu sobie napojów. Ja niestety nie mogę pić kawy, bo mam problemy z ciśnieniem i musiałam w ogóle zaopatrzyć się w takie ciśnieniomierze ręczne: https://megamedic.pl/cisnieniomierze...zne-naramienne

          Skomentuj


            #65
            Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

            Ja pilam dwie kawy parzone . Bardzo lubie kawę a lekarz mi nie zabranial wiec pilam ze smakiem

            Skomentuj


              #66
              Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

              W pierwszej ciąży miałam bardzo niskie ciśnienie i lekarz sam zalezał mi jedną piliżankę kawy, przy drugiej ciąży jak na razię kawy nie piję.

              Skomentuj


                #67
                Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                Ja też uwielbiam kawę pod każdą postacią. Potrafiłam wypijać po 4 filiżanki dziennie, ale gdy tylko zaszłam w ciążę absolutnie odstawiłam kawę. Piłam filiżankę tylko, gdy czułam, że ciśnienie leci i zbliża się ból głowy. Dziecko było dla mnie najważniejsze. Piłam kawę zbożową.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                  Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                  Ja też uwielbiam kawę pod każdą postacią. Potrafiłam wypijać po 4 filiżanki dziennie, ale gdy tylko zaszłam w ciążę absolutnie odstawiłam kawę. Piłam filiżankę tylko, gdy czułam, że ciśnienie leci i zbliża się ból głowy. Dziecko było dla mnie najważniejsze. Piłam kawę zbożową.
                  Ja choć miewam bardzo niskie ciśnienie i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez filiżanki naturalnej kawy, to w ciąży starałam się ją zastępować kawą zbożową


                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                    Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                    Ja choć miewam bardzo niskie ciśnienie i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez filiżanki naturalnej kawy, to w ciąży starałam się ją zastępować kawą zbożową


                    I można? Można! Uważam, że ciąża to taki czas, kiedy naprawdę powinnyśmy zmienić myślenie. Ja ponadto jestem okropnym łasuchem, kocham słodycze, na szczęście nie odbija się to na mojej wadze:P Pod koniec ciąży musiałam jednak przejść na ostrą dietę, bo wyniki skakały ku cukrzycy. Nie powiem, było mi bardzo ciężko, ale czego się nie robi dla dziecka?

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                      Dla dziecka matka jest gotowa na każde poświęcenie. Ja wyeliminowałam z diety wszystkie niezdrowe dania bo zdrowie synków było najważniejsze


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                        Dokładnie tak. Szczególnie nie rozumiem mam, które palą i uważają, że to silniejsze i już. No dla mnie nie było nic silniejszego.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                          Ja nie pijam kawy, bo nie lubię. ale nie rozumiem, jak matka bedąc w ciązy czy karmiąc nie dba o malenstwo i mysli tylko o sobie. Przecież to dziecko jest najważniejsze. chyba można sobie darować tą filiżankę kawy.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                            Ja gdy dowiedziałam sie ze jestem w ciąży to piłam jedną słabą kawę dziennie. Z tego co czyatłam i dowiadywałam sie od lekarza to dopuszczalna dawka kawy dla kobiet w ciąży to 2-3 filiżanki czyli jakieś 200 mg kofeiny dziennie.
                            Pijąc taką kawę stopniowo sie całkowicie oduczyłam i przeszłam na zbożową bo nie przepadam za herbatą

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                              Ja gdy dowiedziałam sie ze jestem w ciąży to piłam jedną słabą kawę dziennie. Z tego co czyatłam i dowiadywałam sie od lekarza to dopuszczalna dawka kawy dla kobiet w ciąży to 2-3 filiżanki czyli jakieś 200 mg kofeiny dziennie.
                              Pijąc taką kawę stopniowo sie całkowicie oduczyłam i przeszłam na zbożową bo nie przepadam za herbatą
                              Kawa zbożowa świetnie zastępuje normalną kawę. Działa jak placebo. A do tego jest zdrowa i przepyszna! I dziecko może się poczuć bardziej dorosłe pijąc z mamą taką kawkę.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Ile kawy mogę wypić dziennie?

                                Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                                Kawa zbożowa świetnie zastępuje normalną kawę. Działa jak placebo. A do tego jest zdrowa i przepyszna! I dziecko może się poczuć bardziej dorosłe pijąc z mamą taką kawkę.
                                Moja córcia jak pierwszy raz zrobiłam jej kawę zbożową z mlekiem to po powrocie do taty do domu z radością wykrzyczała mu że mama dała jej kawę bo też piła.
                                Tżeba tylko uważać na zaparcia bo po zbożówce mogą występować

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X