Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ser feta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Iwonka886
    replied
    Odp: Ser feta

    Ja jadłam ser feta w ciąży- bardzo go lubiłam i zawsze był w mojej ulubionej sałatce. Lekarz też jakoś nie miał nic przeciwko.

    Leave a comment:

  •    
       

  • wyakin
    replied
    Odp: Ser feta

    Ser feta jest bardzo dobry, jednak w ciąży unikałam go, bo się bałam. Tak samo jak wszystkich serów pleśniowych.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: Ser feta

    Czasem dodaję ser feta do sałatek ale nie często bo domownicy go nie lubią, marudzą ze jest za słony

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: Ser feta

    lubię ser feta i częst go jadłam w różnych sałatkach czy też w pierożkach ze szpinakiem, bardzo mi smakował i nadal go jem teraz nie karmie juz piersią dlatego na wiele mogę już sobie pozwolic

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: Ser feta

    Dodam jeszcze, że w szkole rodzenia położne mówiły nam, że choć jest lista produktów zakazanych w czasie ciąży to jeśli kobieta ma na coś ochotę to nie musi się katować i sobie odmawiać. Można zjęść nawet grzyby byleby nie kilogramami tylko na zaspokojenie zachcianki.

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: Ser feta

    Mojej córce nie zaszkodziła. Ja zawsze bardzo lubiłam fetę i w ciąży też ją jadłam do sałatek czy kanapek. Nie codziennie rzecz jasna, ale raz na jakiś czas z ogórkiem świeżym.

    Leave a comment:


  • jjmka
    replied
    Odp: Ser feta

    Napisane przez werna Pokaż wiadomość
    jak dla mnie to bzdura, bo ser feta nie jest serem pleśniowym, ale też jest ważne by jeść sery zrobione z mleka pasteryzowanego
    a właśnie ser feta jest zrobiony z mleka niepasteryzowanego dlatego może zawierać szkodliwe dla zdrowia bakterie i w związku z tym nie jest zalecany dla koniet w ciąży, nie chodzi tu o pleśń!

    Leave a comment:

  •    
       

  • werna
    replied
    Odp: Ser feta

    jak dla mnie to bzdura, bo ser feta nie jest serem pleśniowym, ale też jest ważne by jeść sery zrobione z mleka pasteryzowanego

    Leave a comment:


  • 30kasa
    replied
    No tak tak kochanieńka, haha

    Leave a comment:


  • Goplana
    replied
    Bo nie szkodzi pod warunkiem ze jest pasteryzowany

    Leave a comment:

  •    
       

  • 30kasa
    replied
    Pewnie, że w paranoje popadać nie wolno. Ale skoro wszelkie poradniki, internet i rady lekarzy (w moim przypadku) mówiły by nie jeść sera pleśniowego, to go nie jadłam. Myślę, że każda mama czyta co wskazane jest aby dziecko rozwijało się jak najlepiej w brzuchu. Ser feta jadałam w sałatce greckiej, nigdzie nie słyszałam, żeby mógł zaszkodzić.

    Leave a comment:


  • colleen
    replied
    lola_lu ja również mam dostęp to internetu i te informacje już znam
    Ja mówię o zdrowym rozsądku.
    A tatara choć uwielbiam w ciąży nie jadłam i kroplówka potrzebna mi
    nie była a w paranoję nie popadam

    Leave a comment:


  • lola_lu
    replied
    Zasadniczo ciężarna powinna się zamknąć w sterylnym pomieszczeniu i odżywiać kroplówką Wszystko jest szkodliwe.

    Odrobina wiedzy na temat listeriozy:

    Na człowieka listerioza przenosi się poprzez żywność, głównie nie pasteryzowane mleko i surowe jarzyny a także sery, lody, surowe warzywa, fermentowane surowe kiełbasy, surowy i gotowany drób, surowe mięso (wszystkich gatunków) oraz surowe i wędzone ryby. Wrotami zakażenia jest przewód pokarmowy; u zdrowych osób, posiadających fizjologiczną florę jelitową, do zakażenie jednak nie dochodzi, gdyż uniemożliwia ona penetrację bakterii Listeria monocytogenes do ściany jelita.

    Nie twierdzę, że należy objadać się tatarem, ale bez przesady.

    Leave a comment:


  • colleen
    replied
    Goplana dokładnie o tym samym pomyślałam. Ale cóż....
    większość dzieci mam palących też jest zdrowych, a mimo wszystko
    rozsądek podpowiada by nie palić.
    Ktoś kto pokieruje się własnie nim, nie sięgnie po produkty które mogą
    być źródłem zagrożenia.
    Aczkolwiek w paranoję też nie można popadać

    Leave a comment:


  • patiew
    replied
    ja jadlam ten z bialym meszkiem

    Leave a comment:

       
Working...
X