Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrzestni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Chrzestni

    moja siostra się interesuje i odwiedza mojego nawet sie nim opiekowała jak pracowałam. chrzesnym jest kolega i przypomina sobie na święta, tyle że mały jest tak sobie zainteresowany bo kolega przejął się rolą i chce prowadzić dziecko do kościoła więc przynosi mu święte figurki i ostatnio biblię. Mój trzylatek nie bardzo wie o co chodzi, a figurki nie chce żeby stały i strzegły tylko wrzuca do zabawek
    szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Chrzestni

      ciężko jest wybrać chrzestnych ja sama mam chrzestnych z którymi kontakt jest słaby a co dopiero by mi przykład dawali mam nadzieje ze moje maleństwo będzie miało chrzestnych którzy będą mieli dla niego czas

      Skomentuj


        #63
        Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

        Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
        U nas są przypadki że dostają chrzest bez ślubu. No wg mnie dziecko nie jest niczemu winne żeby ksiądz odmawiał ochrzczenia dziecka przez to że rodzice nie są po ślubie.
        i tu się zgodzę czemu dziecko ma być karane za rodziców ksiądz nie może odmówić chrztu dziecku ale wiem ze tak czasem się zdarza

        Skomentuj


          #64
          Odp: Chrzestni

          U nas chrzestni są ok, w prawdzie tak sie składa że zarówno Zuzia jak i Fabianek maja lepszych chrzestnych niż chrzestne ale może za jakiś czas się to zmieni.
          Fabian ma takiego chrzestnego który cały czas by mógł go bawić i tylko pyta kiedy gdzieś jadę zeby mu przywieź do bawienia małego na dłużej

          Skomentuj


            #65
            Odp: Chrzestni

            U nas preferuje sie, że chrzestnymi są w pierwszej kolejności siostry i bracia. Z rodzeństwem kontakt w skrajnych przypadkach się urywa, i zazwyczaj są naprawdę zaangażowanymi chrzestnymi- przynajmniej w naszym wypadku tak jest. A ze znajomymi jako chrzestnymi jest różnie- z 20 lat kontakt może być bardzo słaby. już po sobie widzę, znajomości z czasów studiów zastąpiły już inne.

            Skomentuj


              #66
              Odp: Chrzestni

              Ja na chrzestną biorę moją najlepszą przyjaciółkę. Znamy się już 32 lata..od przedszkola :-))) Zawsze mogłam i mogę na nią liczyć, chociaż i kłótnie też się pojawiały..ale na tym chyba polega prawdziwa przyjaźń :-) Mam do niej zaufanie i wiem, ze gdyby co to Ona zajmie się moim dzieckiem..Jednocześnie wiem, ze sobie poradzi i nie będzie to dla niej zbyt dużym obciążeniem. Mamy stały konktakt i dlatego wybrałam właśnie ją :-))) Pierwsza córcia ma za chrzestnych tylko rodzinkę - mojego brata rodzonego i siostrę cioteczną..byłam wtedy sama..
              Nad chrzestnym jeszcze myślimy..chcemy, zeby to była osoba odpowiedzialna, ale ciepła i czuła i żeby nie za bardzo ją obciążyć. Mamy dwóch kandydatów - jeden przyjaciel męża - dobry człowiek o dobrym serduszku, jego żona również ale nie są jakby to powiedzieć najbogatsi i nie chcemy ich zbyt obciążać..( nie chodzi o to że zależy mi na bogatych, tylko o to, żeby komuś nie było ciężko, bo to jednak jest jakaś odpowiedzialność- chrzciny, komunie i inne takie) i drugi kandydat, to brat męża. On sobie poradzi, też nie jest jakiś mega bogaty ale napewno będzie mu łatwiej - tylko, że z nim nie ma stałego kontaktu, jedynie na święta no i mieszka kawałek od nas :-/
              Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu..dzidzia wyjdzie na świat dopiero w kwietniu :-)

              Skomentuj


                #67
                Odp: Chrzestni

                Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu..dzidzia wyjdzie na świat dopiero w kwietniu :-)
                Wybór niełatwy. Dobry chrzesny to skarb jak np. moja siostra A zmienie temat i pozwolę sie zapytać.. na kiedy w kwietniu masz termin? Wiosenne dzieci są fajne, bo całe lato przed Wami

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: Chrzestni

                  jak byłam w ciąży z Zuzią to chrzestnych wybieraliśmy dopiero jak szliśmy do księdza, a z Fabiankiem już w ciązy wiedziałam ze będzie mój brat bo bardzo chciał i męża bratowa bo też chciała

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: Chrzestni

                    Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                    Wybór niełatwy. Dobry chrzesny to skarb jak np. moja siostra A zmienie temat i pozwolę sie zapytać.. na kiedy w kwietniu masz termin? Wiosenne dzieci są fajne, bo całe lato przed Wami
                    15 kwietnia.. w sam raz na lato :-) bardzo mnie to cieszy bo pierwszy spacer powinien już być w ciepełku :-)))
                    i wogóle wygodniej jak wiosną się dzieci rodzą..nie trzeba sie bawic w kombinezony i inne takie..

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: Chrzestni

                      macdzia - ty znasz kandydatów najlepiej to nieważne że nie z rodziny ale to że im ufasz
                      Mi jeszcze nie było dane zostać Matką Chrzestną ...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: Chrzestni

                        Ja mam dwójkę dzieci z grudnia i te kombinezony mnie wykańczają. Już nie mogę sie doczekać kiedy założę Fabciowi kurtkę.
                        A co do chrzestnych to ja jakbym nie miała tak licznego rodzeństwa to również wzięłabym za chrzestną moją przyjaciółkę.
                        Ja mam dwie chrześnice a mąż dwóch chrześniaków ale na tym na pewno nie koniec

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: Chrzestni

                          Napisane przez perpetua88 Pokaż wiadomość
                          U nas preferuje sie, że chrzestnymi są w pierwszej kolejności siostry i bracia. Z rodzeństwem kontakt w skrajnych przypadkach się urywa, i zazwyczaj są naprawdę zaangażowanymi chrzestnymi- przynajmniej w naszym wypadku tak jest. A ze znajomymi jako chrzestnymi jest różnie- z 20 lat kontakt może być bardzo słaby. już po sobie widzę, znajomości z czasów studiów zastąpiły już inne.
                          U nas chrzestną jest siostra męża a chrzestnym nasz świadek i dobry przyjaciel i pomimo że początkowo wszyscy byli zdziwieni że bierzemy kogoś spoza rodziny to był to nasz świadomy i dobry wybór

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: Chrzestni

                            Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                            15 kwietnia.. w sam raz na lato :-) bardzo mnie to cieszy bo pierwszy spacer powinien już być w ciepełku :-)))
                            i wogóle wygodniej jak wiosną się dzieci rodzą..nie trzeba sie bawic w kombinezony i inne takie..
                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            macdzia - ty znasz kandydatów najlepiej to nieważne że nie z rodziny ale to że im ufasz
                            Mi jeszcze nie było dane zostać Matką Chrzestną ...
                            macdziakwietniowe dzieciaczki są super - hehe cos o tym wiem bo jestem kwietniowa uparte bo to baranki ale wszystko w granicy rozsądku
                            ja jestem chrzęsną córci siostry Gabrysi - a tata Gabii jest chesnym Zosi i siostra męża

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: Chrzestni

                              Ja tam lubię zwierzaki rogate he he..mąż koziorożec to i baranek sie nada ;-) ale co fakt to fakt - kwietniowe osoby są mega pozytywne i mega sympatyczne :-)))

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: Chrzestni

                                U nas mąż kwietniowy, moja mama majowa a ja z synkiem czerwcowi choć młody ledwo do czerwca dotrzymał

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X