Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrzestni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

    Przecież dziecko ma prawo być ochrzczone bez względu na to czy rodzice są po ślubie czy nie, więc ten wasz ksiądz nie ma prawa odmówić ojcu bycia blisko dziecka podczas chrztu

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

      Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
      to macie fajnego ksiedza - ja znam parafie, że rodzice bez ślubu nie mogą być razem obecni przy chrzczonym dziecku - tatuś może być w kościele ale gdzieś z tyłu - wiem wiem nie normalne to ale takie ma zasady ten ksiądz
      Też słyszałam już o takich akcjach. U nas na szczęście ksiądz je bardzo wyrozumiały. Sami chrzciliśmy synka nie mając ślubu kościelnego (bierzemy dopiero w maju 2015) i ksiądz nie robił żadnych problemów. Przecież to nie wina dziecka, że rodzice nie mają ślubu. Poza tym księża powinni się cieszyć że w takich sytuacjach rodzice w ogóle chcą chrzcić dzieci. Przy takim podejściu kościoły niedługo będą świeciły pustkami

      Skomentuj


        #48
        Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
        Można być beż ślubu kościelnego. Wszystko zależy od księdza. My też nie mamy ślubu kościelnego (jeszcze ;p) a jesteśmy chrzestnymi. Najlepiej porozmawiać ze swoim księdzem.
        Wszystko zależy od księdza, swoją drogą chrześni mają pomóc wychować dziecko w wierze a życie bez ślubu dla kościoła nie jest pochwalane.

        Skomentuj


          #49
          Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

          To że nie mam ślubu kościelnego to nie znaczy że nie żyję w wierze. Poza tym mamy tak zwaną "chęć poprawy" bo już jesteśmy umówieni na ślub kościelny w przyszłym roku. Poza tym jak wybieraliśmy chrzestnych dla naszego synka ksiądz powiedział, że nie potrzebuje żadnych zaświadczeń bo papier wszystko przyjmie. To my rodzice mamy wybrać na chrzestnych ludzi dobrych i godnych tej funkcji.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

            Wiem i to rozumiem, jednak wiem też jacy są księża, ja chcąc ochrzić córcie, usłyszałam ze wartosć koperty nie może być mała wówczas poszedł mąż wszystko załatwiać i była już inna gadka

            Skomentuj


              #51
              Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

              No widzisz a ja jak dawałam kopertę na chrzciny to nasz ksiądz zapytał czy na pewno możemy sobie pozwolić na dodatkowy wydatek, bo koperta to nie jest żaden obowiązek.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                hahaha... i tutaj jest właśnie różnica ja miałam zaznaczone ze wszystko jest drogie, zaś kiedy braliśmy ślub to ksiądz był zupełnie inny i nawet o kopertę nie pytał

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                  No właśnie, zależy do kogo się trafi

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                    moim zdaniem nie powinno mieć to znaczenia bo można być bardzo wierzącym i nie mieć ślubu kościelnego i dawać dobry przykład dziecku

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                      Wspólczuję problemu. Na szczęście jestem innej wiary i nie mam żadnych problemów z ochrzczeniem. Rodzice Chrzestni nie mają ślubu, w dodatku jeden jest wiary katolickiej i może być Chrzestnym.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                        No widzisz a ja jak dawałam kopertę na chrzciny to nasz ksiądz zapytał czy na pewno możemy sobie pozwolić na dodatkowy wydatek, bo koperta to nie jest żaden obowiązek.
                        chyba mało jest takich księży co nie chcieli by koperty

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                          Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                          Wiem i to rozumiem, jednak wiem też jacy są księża, ja chcąc ochrzić córcie, usłyszałam ze wartosć koperty nie może być mała wówczas poszedł mąż wszystko załatwiać i była już inna gadka
                          U nas też powie co łaska ale cenę poda :/

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                            U mnie w miejscowości jest niestety tak(na szczęście tylko w jednym kościele), że jak rodzice nie mają ślubu kościelnego to ksiądz nie da dziecku chrztu, więc rodzice chrzestni to tym bardziej. Ja wraz z męzem chrzciliśmy synka w innej miejscowości, bo sami jestesmy tylko po ślubie cywilnym i pytał nas czy rodzice chrzestni przynajmniej jak on to stwierdził "są porządni"... chodziło mu oczywiście o to, czy nie są po ślubie cywilnym. Jak komunie miał dawać to teskt poleciał:"Teraz będzie komunia, niech komunię przyjmą wszyscy ci, co mogą" i wzrok na nas... Także powinni mieć ślub kościelny lub powinni być bez ślubu. Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                              U nas są przypadki że dostają chrzest bez ślubu. No wg mnie dziecko nie jest niczemu winne żeby ksiądz odmawiał ochrzczenia dziecka przez to że rodzice nie są po ślubie.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Czy chrzestni mogą być po ślubie cywilnym?

                                Napisane przez magicclaw Pokaż wiadomość
                                U mnie w miejscowości jest niestety tak(na szczęście tylko w jednym kościele), że jak rodzice nie mają ślubu kościelnego to ksiądz nie da dziecku chrztu, więc rodzice chrzestni to tym bardziej. Ja wraz z męzem chrzciliśmy synka w innej miejscowości, bo sami jestesmy tylko po ślubie cywilnym i pytał nas czy rodzice chrzestni przynajmniej jak on to stwierdził "są porządni"... chodziło mu oczywiście o to, czy nie są po ślubie cywilnym. Jak komunie miał dawać to teskt poleciał:"Teraz będzie komunia, niech komunię przyjmą wszyscy ci, co mogą" i wzrok na nas... Także powinni mieć ślub kościelny lub powinni być bez ślubu. Pozdrawiam
                                Czasem ksiądz potrafi dopiec :/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X