Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrzest-w domu czy w restauracji??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

    My wszystkie chrzciny mieliśmy robione w domu. Przy mały dziecku jest to najlepsze rozwiązanie jeśi ma sie ku temu warunki. Dopiero komunie planuje w lokalu ze względu na większa liczbe gości.




    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

      My wybraliśmy restauracje. Robiliśmy przyjęcie dla najbliższej rodziny czyli dziadków, pradziadków, wujków, ciotek i było nas 25 osób plus córka. Wybraliśmy restauracje, bo u nas z trudem zmieściliby się wszyscy a po drugie nie chciałoby mi się przygotowywać jedzenia, ciasta, obsługiwać gości, a później po tym sprzątać. Oczywiście w międzyczasie trzeba się dzieckiem zająć. Jak dla mnie nie ma sensu męczyć się imprezą domową. Nasze przyjęcie kosztowało nas z torcikiem, obiadem dwudaniowym plus przystawka, ciasta i bardzo bogata zimna płyta - 80 zł od osoby. Nie jest to według mnie tal duży koszt tym bardziej, że sporo zostało i zabraliśmy ze sobą do domu.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

        Napisane przez necia_2812 Pokaż wiadomość
        Myślę, że każde z wyjść ma i plusy i minusy. W domu łatwiej jest nakarmić, uśpić i wyciszyć malucha, natomiast trzeba się trochę napracować przy przygotowaniach, podawaniu no i potem zostaje sprzątanie. W restauracji natomiast przychodzisz "na gotowe" ale dziecko nie jest u siebie i może czuć się trochę zagubione. To co się wybierze powinno się przemyśleć pod kontem wygody, przygotowań oraz oczywiście finansowym.
        Nasza córka miała niepełne trzy miesiące jak ją chrzciliśmy i nie mieliśmy żadnych problemów z zajęciem się nią w restauracji. Mieliśmy swoją zamkniętą salę obok niej był pokój do naszej dyspozycji. Mała przespała połowę imprezy w wózku przy gościach. A drugą połowę spędziła na rękach u każdego po kolei

        Skomentuj


          #49
          Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

          My mamy zaplanowany chrzest na roczek synka i będziemy robić w domku. Synek jest domatorem bym powiedziała. chyba średnio by się odnalazł w lokalu gdzie jest pierwszy raz. Nawet u Babć jak jest potrzebuje min godziny na zaadaptowanie się z otoczeniem.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

            My zrobiliśmy w restauracji, niby tylko dla najbliższej rodziny, ale i tak wyszło 11 osób. O ile ugotować dla takiej liczby osób jeszcze może by mi się udało to na samą myśl o podawaniu, sprzątaniu, zmywaniu robi mi się słabo. A w końcu to wyjątkowy dzień i nie chciałam żebym była skupiona tylko na jedzeniu.

            Skomentuj


              #51
              Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

              Jak ktoś ma mało miejsca w domu, to chyba lepiej w restauracji. Poza tym, na pewno wygodniej. I właśnie wygoda zadecydowała o tym, że chrzciny córki mojej siostry były organizowane w restauracji Biała Róża xxx - nikt nie był potem zmęczony. Zjedliśmy, trochę posiedzieliśmy i można było spokojnie rozejść się do domów. Bez trudu przygotowań i późniejszego sprzątania.
              Last edited by disne; 29-07-2020, 20:14. Powód: reklama

              Skomentuj


                #52
                Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                Mam dość duży dom i chrzciny wyprawiałam właśnie w nim. Wolałabym to jednak zrobić w lokalu bo przy moich bliźniakach przygotowanie tylu dań przypłaciłam zdrowiem i stresem, który zahamował laktację. Traf chciał, że w Święta Bożego Narodzenia nikt nie chciał mi wynająć lokalu. Mieszkam w małej mieścinie i tak to właśnie bywa... Dobrze, że przynajmniej mąż miał trochę wolnego i mi pomógł przy dzieciach bo bym się chyba wykończyła. Gdy wyprawiamy uroczystość w lokalu to nic nas nie obchodzi i mamy spokojną głowę. W domu są plusy bo jesteśmy sami w sobie i nikt nam nic nie zarzuci, możemy siedzieć dokąd chcemy. Wszystko ma swoje wady i zalety

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                  Ja osobiscie wolalabym chrzest w restauracji. zamiast siedziec przy garach masz czas na zajmowanie sie dzieckiem

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                    My mieliśmy w lokalu i płaciliśmy od osoby. Czy wyszło nam drożej niż w domu nie wiem, ale duzej różnicy w cenie to nie ma. Wiadomo w domu jak robisz to zawsze wiecej kupujesz produktów bo może zabraknąć itd. Dodatkowo dochodzi stres czy wszystko wyjdzie. A tak to jest już w głowy i nawet do fryzjera mozna sie wybrać.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                      myslę że to zalezy od nas co wolimy. W restauracji mamy wszystko gotowe, natomiast w domu sami musimy wszystko przygotować. A i miejsce jest duże w restauracji a w domu wiadomo dużej imprezy nie zrobi

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                        Zależy Np. Ile osób zapraszamy. Jeśli mamy licznych gości to po prostu możemy ich nie pomieścić w domu. Dlatego my, by zmieścić się w domu zaprosiliśmy na obiad tylko chrzestnych. Dziadkowie przyszli w następnym tygodniu.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                          Ja robiłam chrzciny w domu na 14 osób, na szczęście pomogła mi moja mama i mąż ale nie ukrywam że było cieżko i kolejny raz chyba zdecydowała bym się na restaurację.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                            Jak rodzina nie jest liczna to faktycznie lepiej zrobić w domu. Jak maluszek zaśnie to zawsze jest go gdzie położyć i masz pod ręką wszystkie potrzebne rzeczy. Oczywiście trzeba mieć pomoc od mamy lub innej osoby, bo nawet zrobić obiad na 10 osób to jednak troche czasu to pochłania.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                              Gdy chrzciliśmy córkie przyjęcie robiliśmy w domu- jednak nie było za fajnie wszystko musieliśmy przygotować sami i praktycznie nie mogliśmy się skupić na ważnej chwili a teraz z synkiem robilismy w restauracji i bardzo fajnie - mieliśmy pokój do karmienia dziecka, moglismy zostawić prezenty. Rewelacja i przede wszystkim wygoda.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Chrzest-w domu czy w restauracji??

                                Robiąc chrzest w domu fajnie mieć pomoc bliskich, zwłaszcza dla większej rodzinki ciężko mamie z dzieckiem samej wszystko przygotować. Ale w domu dziecku na pewno będzie wygodniej i będzie spokojniejsze.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X