Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chrzest jak skończy roczek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    my placilismy 100 zl,bo powiedziano nam ze co laska ale widelki sa od 100 do 200 zl,a niektorzy daja 500.ja uwazam ze to jest dla dziecka i za chrzest nie powinno sie placic.chrzest zrobilismy w domu z dziadkami i chrzestnymi.zrobilismy obiad, bylo ciasto i kawa,a poznij wszyscy rozeszli sie do domow.moj maly mial 11 miesiecy i cala msze przespal,wiec nie bylo problemow.dla mnie to kazdy niech robi po swojemu.ale to co napisala agmar to juz przesada z tym pozyczaniem ubran badz posiadaniem bialych rajstopek czy sweterka.moj nie mial nigdy bialego sweterka,rajstopek tez nie.i jeszcze nie widzialam by ktos chrzcil w rajstopkach i body.a co do tego kto powinien kupic i co.u nas jest to tak ze chrzestna ubiera dziecko,a chrzestny placi za swiece i zdjecia.ale i tak placilismy na pol z chrzestnymi.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      chrzest

      Powiem tak każdy robi chrzciny na jakie go stać. Księdzu za te przyjemność płaciłam 50 zł, ale nie chciał pieniędzy. Chrzciłam synka jak miał prawie 2 miesiące gdyż dla teściów było nie do pomyślenia by chrzcić dziecko po roczku.

      Skomentuj


        #63
        Odp: chrzest jak skończy roczek

        Małą chrzciliśmy jak miała prawie 6lat,małego jak miał4miesiace

        Skomentuj


          #64
          Odp: chrzest jak skończy roczek

          Krzysio urodził się w grudniu i dokładnie 3 miesiące potem miał chrzciny. Jacek od lutego po miesiącu - akurat w Wielkanoc. Oby dwaj przespali mszę. Ale moja koleżanka chrzciła razem z nami w Wielkanoc i miała małą na mszy tylko do chrztu, a potem jej mama zabrała małą do domu bo była chora. Ksiądz się na to zgodził, nie musieli chrzcić w szpitalu. Ale są różni księża. Co do płacenia to też uważam że jak kogoś nie stać albo daje 30zł to ksiądz powinien to uszanować a nie żądać więcej, ale cóż....
          Po kościeli mieliśmy gości w domu: dziadkowie, chrzestni z rodzinami, rodzeństwo. Obiad i kawa - nic wielkiego - robiłam w domu bo mam dość miejsca, ale jakbym nie miała to pewnie i tak by było w domu tylko bez całej rodziny - tylko chrześni.
          Wiek dziecka nie ma znaczenia jeśli się chrzci z przekonania a nie z musu. Tylko tak jak już ktoś tu pisał... chodzi o to żeby potem wychować w wierze a nie tylko odbębnić bo co ludzie powiedzą.

          A wracając jeszcze do księdza ... to -zboczę trochę z tematu - mówią dzieciom, że tak samo jak chrzest to komunia jest ważna tylko w kościele, że Pan Jezus do nich przychodzi, że prezenty nie są ważne ... ale sami chcą żeby dzieci pierwszokomunijne składały się dla nich - księży - na prezent i jeszcze płaciły za pamiętki. !!! Dla mnie to jest przegięcie. A co wy o tym myslicie?


          Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

          http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

          Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

          http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

          Ania i Jarek:

          Skomentuj


            #65
            Odp: chrzest jak skończy roczek

            Ja myślę że wiek nie ma znaczenia.A co do opłat żeczywiście straszne rzeczy się dzieją.Za chrzest księża życzą sobie tyle co za ślub,masakra.
            Ja chrzciłam starszego jak miał 3 m-ce,córka 7 m-cy tylko to były inne czasy i nie było takiego problemu jak np. z tym że rodzice muszą mieć ślub kościelny.Z małym było jak w dzisiejszych realiach,przez to wszystko musiałam uciec do innej parafii,bardziej spokojniejszej.Za przeniesienie dałam 10 zł a na chrzest było co łaska ale mąż dał 50 zł.A,mały miał 9 m-cy wtedy.






            Skomentuj


              #66
              Odp: chrzest jak skończy roczek

              Nasz mały jak go chrzcilismy miał około 7,5 miesiaca dlamoich tesciow tez to bylo nie do pomyslenia upominali sie o to ciagle kiedy chrzest kiedy chrzest dla mnie to nie mialo roznicy chcialam na spokojnie odpoczac dojsc do siebie po porodzie,zorganizowac wszystko powoli bez pospiechu ze juz szybko szybko,ksiedzu dalismy 50zl i nie mialam zamairu dawac wiecej a niech by sie tylko odezwal ze za malo to bym mu odrazu powiedziala co sadze to jego obowiazek nie kazdego stac dawac 300zl w kopercie to lekka przesada to ksiedza obowiazek daje sie co łaska

              Skomentuj


                #67
                Odp: chrzest jak skończy roczek

                Synka chrzciliśmy jak miał 5 tygodni z racji tego że zbliżała się zima i niechciałam aby potem marzł w kościele podczas chrztu.Córcię chrzciliśmy jak miała 7 tygodni a to dlatego że zbliżała się komunia syna i chciałam małą wziąć do kościoła na tą uroczystość,bo zgodnie z tradycją niechrzczonego dziecka niezabiera się do kościoła.


                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: chrzest jak skończy roczek

                  Pozwolę sobie odświeżyć wątek, bo na pewno jeszcze inni młodzi rodzice mają problemy z organizacją chrzcin :-)
                  Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 30-05-2014, 17:14.

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: chrzest jak skończy roczek

                    Ja byłem chrzczony w wieku 5 miesięcy, ale termin chrztu jest wolą rodziców. Jeżeli dziecko jest zdrowe i ładnie rośnie to można je ochrzcić nawet w wieku 3 latek

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: chrzest jak skończy roczek

                      można tez w ogóle nie chrzcić

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: chrzest jak skończy roczek

                        To, kiedy dziecko będzie chrzczone to jest indywidualna sprawa rodziców i nikomu nic do tego... Jeśli chcesz ochrzcić dziecko, jeśli będzie miało roczek, zrób to śmiało i nie patrz na innych... Matki, teściowe, babcie czy tam ciotki nawet nieraz nie wiedzą jakie potrafią być wkurzające pytając się o takie rzeczy. Ja mojego synka chrzciłam jak miał 3,5 miesiąca i to ja zadecydowałam wraz z mężem, kiedy chcemy go ochrzcić i nasze matki się nie wtrącały, a wręcz nie miały prawa się wtrącać, w końcu to nasze dziecko, a nie ich prawda? Dla mnie to nie jest ważne, czy dziecko jest chrzczone jak ma roczek czy 10 lat...

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: chrzest jak skończy roczek

                          Ja znam dzieci które miały po 2 -3 latka a nawet 4 i były chrzczone. Też uważam że to jest każdego indywidualna sprawa. Ja osobiście swoje chciałam jak najwczesniej.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: chrzest jak skończy roczek

                            Znowu trzeba zadać sobie pytanie: po co w ogóle chrzest dziecka? Bo co? Bo taka tradycja? Bo rodzina naciska? Bo będą proboszcz będzie dziwnie patrzył? Bo chcemy za kilka lat fajnego przyjęcia komunijnego?

                            A może spytajmy siebie: Czy mi zależy na zbawieniu dziecka? Bo to tego pragnę włączając je do wspólnoty Kościoła katolickiego.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: chrzest jak skończy roczek

                              ja chrzciłam jak córka skończyła 2miesiące. Z tego względu że wcześniej było zimno a ona za mała, żeby wytrzymać msze w kościele. Ciągle płakała, dlatego wstrzymaliśmy się do ukońćzenia 2miesięcy.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: chrzest jak skończy roczek

                                Mój synek ma zaplanowany chrzest na 3 dni przed jego urodzinami. Rok to jest bardzo dobry czas na chrzest i nie ma co się przejmować napierającą rodziną. Wy jesteście rodzicami i podejmujecie decyzje kiedy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X