Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poznajmy się lepiej

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

    Irenka - to mieszkasz nie tak daleko ode mnie

    Konwalia - niby źle mówi się o pradze, ale generalnie wszędzie mieszkają matki z dziećmi... i dopóki nie spróbujesz to nie będziesz znać okolicy, niestety... ja wynajmowałam na ursynowie - niby fajna dzielnice, ale źle trafiłam.... wtedy płaciliśmy 1200 za pokój z kuchnią - 30m. Warto myślę mieszkać przy metrze, lub na lini kolejki skm - szybki dojazd do centrum. Ursynów fajny bo przy metrze, wszystko tam jest, ale jednocześnie bardzo dużo dzieci i np większe kolejki u lekarzy i liczniejsze grupy w przedszkolach... i ciężko do żłobka się dostać... a z kolei centrum - drogie - no i dziadkowo, mało placów zabaw, ale za to do lekarza bez problemu, no i z przedszkolami lepiej... Tarchomin tańszy, ale kiepski dojazd, korki w godzinach szczytu, też dużo dzieci, ale fajne nowe mieszkania, place zabaw... to taka garść przemyśleń... właściwie to wszystko zależy od Twoich potrzeb, czego szukasz, co jest dla Ciebie najważniejsze... Napisz coś więcej czego szukasz... No i polecam stronę gumtree.pl z ogłoszeniami. No i warto szukać nie tak daleko od pracy, jeśli pracujesz... bo dojazdy w warszawie zajmują sporo czasu. Przejechanie z jednego końca na drug może zająć koło 1,5 godz.
    Last edited by ola1981; 13-06-2010, 10:35.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

      Witajcie.Dzieki za poradea my szukamy jakiegos mieszkanka 2pokojowego.Moj maz jedzie do pracy juz w sierpniu a 1wrzesnia ja mam dojechac z corka.pracowac narazie nie bede,bo jestem na wychowawczym,dopiero pojde do pracy jak mala do przedszkola,czyli we wrzesniu 2011,o ile sie dostanie,bo ponoc kolejki straszne,a slyszalam ze przedszkola prywatne kosztuja ok.1200zl miesiecznie.To mozliwe??A moj maz bedzie pracowal wlasnie w centrum.Oczywiscie bylam juz pare razy w Warszawie,ale wiadomo,nie znam wszystkich dzielnic i nie wiem w jakiej odleglosci sa od centrum.Wolala bym pojechac z mezem i cos wynajac,ale nie chce targac corki ze soba,w ta i z powrotem,a znajac jego mozliwosci to wynajmie cos na koncu Warszawy.hehe.pozdrowionka i milej niedzieli

      Skomentuj


        Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

        Jak wynajmie na końcu warszawy to będzie sam dojeżdżał Mi się wydaje, że też trzeba szukać okazji. Jakbyście w sierpniu zaczęli szukać, to jest szansa że coś fajnego traficie, bo często na wakacje studenci rezygnują, więc jest zastój. Trudno tak powiedzieć... ja jak szukałam, to wszędzie patrzyłam, nie na jakąś konkretną dzielnicę i dopiero sprawdzałam czy dojazd jest ok, a do centrum to z wielu miejsc nie jest źle. Teraz na szczęście też nie musimy wynajmować... Wydaje mi się że najłatwiej jest jednak tu na miejscu coś zdecydować... A co do przedszkola, to napewno możliwe, ale chyba są i tańsze, ale niech się wypowiedzą dziewczyny które szukały przedszkoli dla dzieci, moja jeszcze za mała

        A my byliśmy w parku skaryszewskim, fajnie, trochę wietrznie, ale wreszcie nie tak gorąco. Mała się trochę dotleniła... i my też

        Skomentuj


          Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

          Olcia! my też byliśmy w skaryszewskim, tem park jest najblizej mojego domku. lubie go bardzo dzisiaj jest fajnie, nawet wiaterek przyzwoity

          Skomentuj


            Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

            Dziewczyny, dlaczego upały się skończyły? Ja protestuję! My jutro na urlop ruszamy nad morze, a prognozy są zniechęcające.

            Konwalia, ja co prawda również nie wynajmuję, ale mieszkam w dzielnicy, która nie cieszy sie najlepszą opinią, na Bródnie. Ale nie narzekam, bo do centrum blisko (choć korki, ale mniejsze niż z Tarchomina, Białołęki), na miejscu mam wszystko (lekarz, apteka, przedszkole, sklepy, centra handlowe az 3 i pół - pół, bo to "zaledwie" galeria handlowa ), niedaleko duży park i las bródnowski i co najważniejsze my nie mamy problemów z "nieciekawym elementem".
            Ale zaledwie 150 metrów od nas jest "przeklęty blok" - okreslenie mieszkańców tego bloku. Znajomi kupili dość tanio tam mieszkanie, ale bardzo żałują.
            Jak widać wszedzie może być i źle i dobrze. Moja rada to przyjrzyjcie się temu, jak wygląda w środku (klatki, korytarze) budynek, w którym jest interesujące Was mieszkanie. Zabazgrane klatki, meneliki przy drzwiach, obskórne, zaniedbane podwórka, to wszystko nie jest dobrą reklamą.
            Niestety najważniejsze jest bezpośrednie sąsiedztwo (ci pod, nad i obok Waszego mieszkania), a ich poznacie dopiero jak się wprowadzicie.
            A co do przedszkola, to faktycznie są dzielnice, w których o dostanie się jest łatwiej i takie gdzie to niemal cud.
            Żle jest w dzielnicach-sypialniach - np. Ursynów, Tarchomin, Białołęka - bo jest mnóstwo nowych osiedli, a nikt nie buduje nowych przedszkoli, szkół, przychodni.
            My na Bródnie nie mieliśmy problemów, ale i tu były oblegane przedszkola, bo np. w pobliżu powstały nowe, duże bloki i mieszkają w nich głównie młode rodziny.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

              Napisane przez konwalia08 Pokaż wiadomość
              Witajcie.Dzieki za poradea my szukamy jakiegos mieszkanka 2pokojowego.Moj maz jedzie do pracy juz w sierpniu a 1wrzesnia ja mam dojechac z corka.pracowac narazie nie bede,bo jestem na wychowawczym,dopiero pojde do pracy jak mala do przedszkola,czyli we wrzesniu 2011,o ile sie dostanie,bo ponoc kolejki straszne,a slyszalam ze przedszkola prywatne kosztuja ok.1200zl miesiecznie.To mozliwe??A moj maz bedzie pracowal wlasnie w centrum.Oczywiscie bylam juz pare razy w Warszawie,ale wiadomo,nie znam wszystkich dzielnic i nie wiem w jakiej odleglosci sa od centrum.Wolala bym pojechac z mezem i cos wynajac,ale nie chce targac corki ze soba,w ta i z powrotem,a znajac jego mozliwosci to wynajmie cos na koncu Warszawy.hehe.pozdrowionka i milej niedzieli
              Jeśli będzie pracował w centrum to szukaj mieszkania po stronie centrum - dobrą lokalizacją jest żoliborz, bielany, wola, bemowo.
              Nie wiem jak tam z przedszkolami, ale u nas na Tarchominie za prywatne płaci się 650-800pln (nie mam pojęcia co w tym jest), za żłobki od 800-1300pln ( i w tym już mniej więcej wiem co jest).
              Dojazdy przez mosty masakryczne.
              Wynajem możliwy ok. 1200, ja za tyle wynajmowałam 3 lata temu mieszkanie na Kasprowicza/Wrzeciono 40m 2pok. Trzeba tylko poszukać i uważać na oszustów i na tych co to mieszkają blisko i będą często wpadać. najlepszy kontakt to kontakt telefoniczny bez nie zapowiedzianych wizyt.
              Placów zabaw też jest tam więcej...nie mówiąc o łatwiejszym dostaniu się do lekarza itp.
              Zdecydowanie lewobrzeżna strona miasta w kierunku Łomianek. Cicho i spokojnie.




              i Bartek :-)

              Skomentuj


                Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                Dziekuje Wam serdecznie dziewczyny za wypowiedziku mojemu zaskoczeniu mieszkania w warszawie nie sa tak drogie jak sie mowi,bo wczesniej slyszalam ze od 2tys nie schodza a na stronach z nieruchomosciami mozna znalezc przyzwoite za 1400zl,czyli prawie tak jak tu,w Bydgoszczy,a zarobki wyzsze.Ale to przedszkole to mnie rozlozylo normalnie 800zl!!!!!!!!!!!!!!!!!!W bydgoszczy prywatne sa za ok 300-400zl.Wogole jestem przerazona wszystkim,czy ten wyjazd nam sie oplaci i czy rzeczywiscie bedzie fajnie...zobaczymy,za duzo nie mamy do stracenia

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                  Dzień dobry wszystkim.... ale mróz nam się zrobił... z 35 na 15 st... to 20 st różnicy... to jak pomiędzy 0 a 20... masakra idziemy dziś do ortopedy i aż nie wiem jak mamy się ubrać

                  Skomentuj


                    Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                    Cześć dziewczyny,
                    Dawno mnie nie było bo w środe miałam urlop, a w czwartek pojechałam na wyjazd integracyjny i wróciłam w niedziele. Karolinka została z tatusiem i była bardzo grzeczna.Sporo miałam do czytania waszych postów
                    Byłam na usg i moja dziewczynka wazy 630gram, wszystko dobrze z serduszkiem, ale lekarz powiedział że dla pewności żebym poszła na echo serca płodu.Robiłam też glukoze, myślałam że tego nieprzełkne takie to niedobre ale najważniejsze że wyniki mam dobre
                    Jakie Wam się podobają imiona dla dziewczynki? Ja mam kilka typów ale gorzej że co zaproponuje to mojemu m się nie podobają. Mi się podoba Amelia,Alicja, Emilia, Wiktoria.
                    Monia, Olcia fajnie że wyjeżdzacie , ja jade za miesiąc nad morze i nie moge się już doczekać, oby tylko pogoda dopisała.Witam konwalie


                    Skomentuj


                      Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                      Cześć Agatko Fajnie że z malutką ok A echo serca płodu robi się na usg?

                      My byliśmy u ortopedy. Z bioderkami ok - dostaliśmy skierowanie na usg. Ale mała układa się niesymetrycznie - daje główkę w jedną stronę, no i jak przez 2 tyg nie uda mi się tego zniwelować, to neurolog i rehabilitacja... miała któraś z Was takie doświadczenia? Trudno - trzeba będzie to będziemy chodzić... takich rzeczy nie można zaniedbać... a póki co musimy same poćwiczyć, może się uda

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wielkopolskie Mamuski

                        no faktycznie, forum kwitnie

                        a moja Mała ma lekką wysypkę i rozwolnienie dałam jej z nowości gruszkę i mam nadzieję, że to właśnie ona była prowodyrem, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy co mogłabym jej dać nowego..
                        Amelia zaczyna być złośnicą, jest głodna to od razu rzuca się i wygina jakby ja coś bolało, nie daje żadnych znaków a później od razu taka wścieklizna, wczoraj byliśmy u znajomych i tak właśnie zaczęła się zachowywać na rękach u koleżanki i Aga nie wiedziała co z nią zrobić, myślała, że to ona jej coś zrobiła skoro Amelia nagle zaczęła płakać i wyć.. dostała mleko i nagle uśmiech od ucha do ucha

                        w niedzielę wybrałam się z mężem do areny na Neo-Nówkę, dziewczyny posikana byłam, normalnie przez całe 2 godziny śmialiśmy się aż łzy leciały na żywo to jest coś..

                        jutro idę do gina najwyższy czas zrobić przegląd po ciąży (oprócz tego co po 6 tyg) bo cały czas unikałam go jak ognia, nie wiem czego się boję
                        Amelia ur. 19.04.2009
                        godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                        Alicja ur. 18.08.2012
                        godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                        Skomentuj


                          Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                          Hej
                          Ola echo serca płodu robi kardiolog,nie robi się tego na zwykłym usg, mam dostać skierowanie to pójde.
                          Super że z bioderkami u Justynki ok. Myśmy nie miały problemu z główką, ale myśle że jak poćwiczycie to będzie dobrze


                          Skomentuj


                            Odp: Mamuśki z Warszawy i bliskich okolic.

                            DZIEŃ DOBRY Z RANA

                            Ładny dziś dzień... trzeba na spacerek

                            Skomentuj


                              Odp: Poznajmy się lepiej

                              Witam! Mam 20 lat, jestem mezatka od 2 lat i mama od 5 miesiecy. Lubie sluchac muzyki i czytac ksiazki. A poza tym.... Jestem jaka jestem - calkiem zwyczajna




                              Skomentuj


                                Odp: Wielkopolskie Mamuski

                                hej!
                                sorki za małą aktywność, ale ostatnio nie mam za bardzo czasu
                                Od kiedy zrobilo sie ciepło i Antek spedza duzo czasu na dworze to jakos mi prania przybylo
                                Julka dostała już pierwszą marchewkę i jabłuszko. Najgorsze że nie chce pić z butelki i muszę ją do tego przyzwyczaić.
                                od wczoraj umie przewracać się na brzuszek. Ale z powrotem na plecki już nie i płacze żeby ja przewrocic. A potem znowu na brzuszek sie przewraca i znowu placze. I tak w kołko...

                                Kurcze, tez musze isc do gin. Aż wstyd mowić ale po ciąży jeszcze nie byłam, ale jakoś czasu nie mogę sobie zorganizować :/

                                pesteczka przykro mi że tak się ułożyło. Ja też się czasami na mojego wkurzam i mu wymyślam, ale nie wyobrażam sobie jakby było jakby go nie było. Myśląc o przyszłości zawsze jest. A skoro Ty tak nie widzisz to chyba faktycznie nie ma co się męczyć. Zycze powodzenia!!

                                W sobote-niedzielę byliśmy na weselu. z maluchami to była prawdziwa wyprawa (dobrze że tylko do gniezna)Ale wybawiłam się, potańczyłam i jestem bardzo zadowolona z wypadu. Dzieciaki też ok. Tylko teraz dopadło mnie zmęczenie i jeszcze sie nawet nie rozpakowalam, tak mi sie nie chce :/

                                czacza niestety dzieciaki mają dziwne humory i są nieprzewidywalne. A mój Antoś to już wybitnie. Na weselu narobil mi strasznego wstydu. Męża brata narzeczona, czyli prawie ciocia, ukucnęła przy nim i o coś zapytała a on jej w twarz przyłożył no normalnie w szoku byłam. My go nie bijemy (ani siebie nawzajem )wiec nie mam pojecia skad mu sie to wzielo. Ogolnie zauwazylam ze jak ma duzo wrazeń to sie taki nadpobudliwy robi. biega, krzyczy, nie slucha, podbiega do kogos, uderzy i biegnie dalej. A w te poprawiny to byl wybitnie zmeczony, niewyspany i pelen wrazen. Ale to go nie tlumaczy. Oczywiscie tlumacze mu ze tak nie wolno, przeprosil, a za chwile zrobil to samo babci. Czasami zaczynam sie zastanawiac czy te kary cielesne nie byly aby lepsze, bo jakas wieksza dyscyplina chyba jednak byla. Mam nadzieję że to taki wiek po prostu, bo na prawde nie mam pomyslu jak go tego oduczyc...
                                Antoś 24.01.2008r


                                Julianka 06.01.2010r


                                Moje dwa łobuzy

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X