Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Na Każdy Temat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    A no jest ... ehhh... ale ja się już nie wtrącam
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      lecę do wyrka. Dobranoc
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        hey lejdis

        ja w ciemnosciach z laptopem siedze w pokoju...cora juz spi,mąż przed chwilka zasnął....chyba ze udaje...może czeka na dunga dunga hehebuziaki
        FROCH

        Skomentuj


          Hej
          Tree okazało się że ta gorączka to jakiś wyskok.Po wizycie u lekarza , nic nie stwierdzono ani przeziebienia nic.I dzis zdrowy jak ryba
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
            u nas przedszkole kosztuje 150 zł, w tym już jest rytmika (nie wiem jak z angielskim) + 7 zł dziennie za posiłki. czyli powiedzmy 20dni w miesiącu to jest 140zł. Czyli w sumie 290zł
            Moje przedszkole kosztuje 127zł + 23zł rytmika (obowiązkowa płatna)+ 8zł za posiłki i 45 zł rada rodziców co miesiąc,
            Tree jeszcze radę rodziców dolicz i w pierwszym miesiącu ubezpieczenie jakieś 40zł
            Julek 15.o2.2oo7r



            Skomentuj


              Izabelka rada rodziców co miesiąc 45 zł to dużo ja nic takiego nie płaciłam w państwowym tylko 28zł ubezpiecznenie na początku roku i jakieś 80zł na bloki itp. i 60 na książki ale to w 5 i 6 latkach tylko a i 20 zł na religie na jakieś tam karteczki czy coś tam


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj


                hej dziewczyny!
                słuchajcie ja dzis byłam na szczepieniu które miałam mieć pół roku temu - odra świnka różyczka
                teraz powinnam mieć nstepne juz teraz ale że to opóźnione to nastepne za 6 tygodni.
                i tu mam pytanko
                czy ktoś się orientuje jaka ma być przerwa między szczepieniami?
                niby wiem że 6 tygodni ale kurde zastanawiam się czy to nie za krótko...
                wiecie boję si.ę zeby mu coś nie było po szczepionce...
                ja to w ogóle sie ich boje bo córka sąsiadki po szczepionce do dziś jest niepełno sprawna i jakiś mam taki uraz...
                Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                Skomentuj

                •    
                     

                  Pinki ale Ci lekarz nie powiedziła kiedy masz przyjść??
                  te pierwsze to co 6 tyg-8
                  my na tą świnke odrę i roóżyczkę byliśmy po roczku a na kolejne mamy się zgłosić po póól roku czyli pod koniec października
                  nie wiem co Ci doradzić bom nie lekarz
                  a czemu mieliście taką przerwę jak mogę spytać???


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    no kazali niby za 6 tygodni po 28.10...

                    a przerwa bo do sierpnia nnie było szczepionek w całej Legnicy
                    Sanepid zawalił i nie dostarczył ponoc nie mieli
                    i dopiero teraz dali
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                      Izabelka rada rodziców co miesiąc 45 zł to dużo ja nic takiego nie płaciłam w państwowym tylko 28zł ubezpiecznenie na początku roku i jakieś 80zł na bloki itp. i 60 na książki ale to w 5 i 6 latkach tylko a i 20 zł na religie na jakieś tam karteczki czy coś tam
                      u nas pieniądze z rady rodziców idą właśnie na kredki, bloki i inne potrzebne dzieciom przybory, plus wycieczki, teatrzyki i inne no ale to miesięcznie płatne 45zł, ubezpieczenie 40zł czyli nic za darmo w państwowym przedszkolu
                      400zł we wrześniu trzeba było wybulić....
                      Julek 15.o2.2oo7r



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Dziewczyny, pytanie z innej beczki
                        Jak to jest, kiedy się zachodzi w drugą ciążę będąc na urlopie wychowawczym? Żadnej kasy z pracy się wtedy chyba nie dostaje? Coś mi się kojarzy rozmowa innych znajomych mam i one coś tam wspominały, że żeby dostać normalną stawkę przysługującą za macierzyński, trzeba przynajmniej na jeden dzień wrocic do pracy. Prawda to?


                        Skomentuj


                          Lulla pojęcia nie mam jak to jest, ale odezwałam się żeby nie było że ktoś tu nie zuważony.
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            Napisane przez Lullaby Pokaż wiadomość
                            Dziewczyny, pytanie z innej beczki
                            Jak to jest, kiedy się zachodzi w drugą ciążę będąc na urlopie wychowawczym? Żadnej kasy z pracy się wtedy chyba nie dostaje? Coś mi się kojarzy rozmowa innych znajomych mam i one coś tam wspominały, że żeby dostać normalną stawkę przysługującą za macierzyński, trzeba przynajmniej na jeden dzień wrocic do pracy. Prawda to?
                            Pozwólcie że się wtrącę
                            Lullaby to jest odpowiedź prawnika jaką ostatnio przeczytałam w gazecie na dokładnie takie samo pytanie:Gdy urodzi Pani dziecko podczas urlopu wychowawczego, to nadal będzie Pani przebywać na tym urlopie. Ale uzyska Pani prawo do zasiłku macierzyńskiego. Będzie go Pani otrzymywać przez 18 tygodni, czyli przez okres jaki przypadałby urlop macierzyński po porodzie (20 tygodni - 2 tygodnie przed datą porodu) Na kolejne dziecko będzie przysługiwał Pani także urlop wychowawczy( max 3 lata, nie dłużej niż do 4. roku życia dziecka.

                            Skomentuj


                              lullawlasnie sama nie wiem jak to jest tak do konca,ale mi sie wydaje,że jak jestes na wychow.to dopiero od porodu znowu bedziesz miec macierzynskie,ale w moim przypadku ja jestem na wychow.niepłatnym więc to jest tzw.okres nieskladkowy i nie wiem czy kolejne macierzynskie to tyle samo co przy pierwszym dziecku??czy wogóle nic sie nie dostanie??lepiej isc na chwilę do pracy a potem na l4
                              FROCH

                              Skomentuj


                                Pinki

                                mamakarolka, dzięki za informację
                                Ja właśnie tak jak Froch jestem na niepłatnym wychowawczym i słyszałam że w takiej sytuacji, nadal pozostaje się na wychowawczym, a kiedy rodzi się druga dzidzia, można ten urlop przedłużyć o kolejne 3 lata. Chyba że w między czasie wróci się choć na jeden dzień do pracy, żeby znów nabyć prawo do urlopu macierzyńskiego.
                                Ale z tego co podała mamakarolka, to można się starać o macierzyński bez powrotu do pracy...?


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X