Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

    Gorący temat, zachęcamy do przeczytania opinii naszej redaktor:
    http://babyonline.pl/klauzula-sumien...,15742,r1.html

    i wypowiedzenia się w wątku:
    http://forum.babyonline.pl/forum/showthread.php?t=8991

    jakie jest Wasze zdanie?
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

    Moim zdaniem ma prawo się odwołać do klauzuli z=sumienia. Ale powinien wskazać również wskazać miejsce gdzie aborcja zostanie przeprowadzona. To tyle w sprawie aborcji. Z drugiej strony lekarz ,który odmawia pomocy nie powinien nim być.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

      W gazetach rodzice mówią o tym jak to wyglądało z ich strony... coś strasznego. Nie wiem, nie potrafię komentować całej tej sprawy...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

        To było bardzo trudne przeżycie dla rodziców, nie chciałbym tego przechodzić.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

          Okropna i bardzo trudna sytuacja dla obu stron pewnie.
          Jednak czasami trzeba emocje odłożyc na bok i spojrzeć racjonalnie...
          Moj blog o ślubnych przygotowaniach: http://westmoss.blox.pl/html

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

            Nie ma mądrych w tej kwestii. Rozumiem i rodziców i lekarza. Nie wiem trudno ocenić, dopóki człowiek sam nie zetknie się osobiście z taką tragedią.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

              Decydując się na ten zawód nie powinien mieć takich rozterek.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                A ja nawet trochę rozumiem lekarza, którego prawo zmusza do wykonania zabiegu - w jego mniemaniu przerania życia żyjącemu...
                Jednak cała ta sprawa jest berdzo trudna do oceny.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                  Myślę, że każdy ma prawo do wolności sumienia, ale prawo jest prawem...chyba najlepszym wyjściem byłoby ustanowienie jakiś dyżurnych placówek na województwo, czy coś takiego, gdzie zatrudnieni lekarze nie stosowaliby żadnej klauzuli a ośrodek wykonywałby i takie zabiegi. A w ogóle to straszna sytuacja. Znaleźć się w takim położeniu - z jednej strony miało być upragnione dziecko, a z drugiej już wiesz, że ono umrze na rękach, albo w ogóle jeszcze we wnętrzu - okropne, najokropniejsze.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                    Moje zdanie jest takie, prawo stanowione jest wyżej a niżeli prawo boskie i tutaj nie ma się co rozdrabniać.
                    Jeśli łamiesz prawo stanowione, nie przestrzegasz go, nie chcesz i tym podobne, powinieneś zostać ukarany/skazany!
                    Jeśli zawód który wykonujesz zmusza Cie do łamania prawa stanowionego, bo prawo boskie stawiasz nad nim, powinieneś się zwolnić i "sprzedawać marchewki na straganie."
                    Takie jest moje skromne zdanie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                      Oczywiście że nie ma prawa. Wtedy każdy mógłby się tłumaczyć , że zrobił tak a nie inaczej bo to było zgodne z jego sumieniem. No niestety ,ale każdy w każdym zawodzie musi robić pewne rzeczy z którymi się nie zgadza.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                        Są zawody takie jak sprzedawca w sklepie, piekarz, kucharz, sprzątaczka, malarz, dekarz, akrobata... Tam taki "katolik" nie musi stawać nad tego typu wyborami, więc po co pchać się w zawód, gdzie ryzyko niezgodności z sumieniem jest największe?
                        Co kasa jednak jest brana pod uwagę? Pasja? Zamiłowanie? Bo nie wydaje mi się, że to "dziecko Chazana" np. było z zamiłowania pozostawione, by umrzeć a rozgłos taki doktorek ma. I nie ważne jaki. Mówi się, nie ważne jak mówią, byle by było głośno.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                          Jego sumienie to jedno, ok , może mogłabym zrozumieć jego argumenty, gdyby nie nastęone nasuwające się pytanie , co jego sumienie powiedziało na cierpienie rodziców patrzących na cierpienie swojego dziecka skazanego na straszną śmierć i cierpienie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                            Ja myślę, że raczej mało go to obchodziło. Grunt to rozgłos, poparcie PISu i w ogóle całej tej wyznaniowej Polski, bo przecież jak go Kościół bronił i Ci wszyscy wyznawcy krzyża...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Czy lekarz ma prawo stawiać sumienie wyżej niż przysięgę lekarską?

                              Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                              Ja myślę, że raczej mało go to obchodziło. Grunt to rozgłos, poparcie PISu i w ogóle całej tej wyznaniowej Polski, bo przecież jak go Kościół bronił i Ci wszyscy wyznawcy krzyża...
                              a dlaczego uważasz że zrobił to dla rozgłosu? nie chce mi się w to wierzyć,i dlaczego uważasz że to wysłannik PISu?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X