Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

studia, co myslicie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: studia, co myslicie?

    W dzisiejszych czasach studia nie mają już takiego znaczenia jak jeszcze jakiś czas temu. Większość dwudziestokilkulatków ma dziś magistra. A nawet jeśli nie ma to raczej ich to nie ogranicza.
    Do naszej dyspozycji są dziś różnorodne szkolenia, chociażby szkolenia CIT: www.wlr.com.pl/szkolenia,154-CIT.html . Odpowiednio dobrane są w stanie zastąpić nam studia i warto mieć tego świadomość.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: studia, co myslicie?

      Napisane przez Becia88 Pokaż wiadomość
      kiedy ludzie wreszcie przestaną zadawać w kółko to samo pytanie.
      Zadałaś bardzo dobre pytanie. Nie wiem tylko, czy doczekamy się na nie odpowiedzi.
      Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

      Skomentuj


        #63
        Odp: studia, co myslicie?

        Prawda jest taka, że kosmetologia to przyszłościowy kierunek. Sama właśnie zastanawiam się nad tym kierunkiem w Szkole Mydłowskiej. Zabiegi kosmetyczne, zarządzanie salonem, rozmowy z lekarzami- myślę, że to przyda mi się, gdy będę chciała założyć własny salon kosmetyczny.

        Skomentuj


          #64
          Odp: studia, co myslicie?

          Ja uważam że warto skończyć studia, nawet jakby się po nich nie miało pracować w zawodzie, nigdy nie wiadomo kiedy dyplom się może przydać.

          Skomentuj


            #65
            Odp: studia, co myslicie?

            Napisane przez majka332 Pokaż wiadomość
            Prawda jest taka, że kosmetologia to przyszłościowy kierunek. Sama właśnie zastanawiam się nad tym kierunkiem w Szkole Mydłowskiej. Zabiegi kosmetyczne, zarządzanie salonem, rozmowy z lekarzami- myślę, że to przyda mi się, gdy będę chciała założyć własny salon kosmetyczny.
            Słuszna uwaga Trzeba mieć tylko jeszcze smykałkę do biznesu, albo uczestnicząc w takich szkoleniach uczyć się go rozwijać. Bo kosmetologia to taka branża, w której najlepiej pracować na swoim.

            Skomentuj


              #66
              Odp: studia, co myslicie?

              Prawda, że studia znaczą dziś mnie niż kiedyś, bo znacznie więcej osób ma dyplom. Ale właśnie dlatego, że tyle osób kończy studia, cżłowiek się potem niekorzystnie wyróżnia, jeśli sam tego nie zrobi.

              Skomentuj


                #67
                Odp: studia, co myslicie?

                Dziewczyny nie warto jest robić sobie kilku kierunków studiów. Jestem zdania,ze warto jest skupić się na jednym porządnym kierunkiem i go ciągnąć a nie robić sobie kilka fakultetów ale z róznych dziedzin..... Poza tym pracodawca będzie sie bardziej patrzył na to co umiecie a nie na to jakie studia skończyłyście....

                Polecam natomiast inwestować w kursy i szkolenia, które umożliwią Wam wybicie sie na rynku pracy. Wiele z nich jest dostępnych w sieci, zerknijcie sobie na to jakie szkolenia ma Gromar:
                https://gromar.eu/oferta/szkolenia-elearningowe/

                Kilka razy z nich korzystałam.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: studia, co myslicie?

                  Ale można sobie zrobić powiązane i to najlepiej fakultety a nie kierunki studiów, ponieważ po skończeniu mając zrobionych kilka fakultetów mamy większe pole manewru jeśli chodzi o pracę
                  Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.
                  Winston Groom – Forrest Gump

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: studia, co myslicie?

                    U nas w kraju to teoretycznie bez różnicy, czy ktoś ma czy nie ma papierka, bo i tak i tak można mieć/nie mieć pracy. Ogólnie tu tkwi jeden z głównych problemów naszej gospodarki, że niby trzeba się uczyć wiele lat do zawodu, a potem nie dostaje się etatu, bo nie ma się doświadczenia, a jak ma się je zdobyć bez pracy? No właśnie. Dlatego tylu Polaków nie pracuje w swoim zawodzie.
                    Powiedziałbym, żeby nie kierować się tak do końca tym, co wytycza rynek pracy, chyba, że się tym prywatnie interesujecie. I dobrze wyglądają wszelkie płatne kursy na Excela, programy księgowe czy inne przekazujące praktyczną wiedzę.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: studia, co myslicie?

                      Pewnie, że warto skończyć studia i przede wszystkim znać język. Nawet jak ktoś będzie miał problemy z pracą w Polsce, to może wyjechać za granicę, ale tam bez znajomości języka będziemy zwykłymi pracownika za minimalną krajową.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: studia, co myslicie?

                        Właśnie papierki są totalnie zbędne. Przecież pracodawcy patrzę na umiejętności potencjalnego pracownika, a nie na to, co ma na papierku. Właśnie dlatego warto wybierać takie kierunki studiów jak http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/za...2,2,259,54,259 bo dzięki nim faktycznie będzie się miało wiedzę na tyle dużą, by być przydatnym w firmie. Warto podejść do tego tematu właśnie w taki sposób.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: studia, co myslicie?

                          Teraz trzeba pamiętać, że studia nie są gwarancją zatrudnienia, także warto wybrać studia, które nas interesują i może dadzą szansę pracy w danym zawodzie. Niestety dużo osób idzie na studia, które ich kompletnie nie interesują, tylko mają nadzieję późniejszej dobrej pracy po nich.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: studia, co myslicie?

                            Szczerze mówiąc skończyłam studia i pracuje w calkowicie innej branży, ale często pracodawca zwraca uwagę czy jest wyższe wykształcenie - to jedyna motywacja

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: studia, co myslicie?

                              Faktycznie, studia w dużej mierze kończy się dziś dla tytułu. Sam kierunek nie ma do końca znaczenia, oczywiście poza tymi ściśle specjalistycznymi.
                              Jeśli komuś zależy na nabyciu konkretnych umiejętności, lepszą opcją wydaja się być szkolenia. Przykładowo, dobre szkolenia z windykacji mogą się przydać : http://www.wlr.com.pl/szkolenia,30-Windykacja.html . Po takim kursie faktycznie orientujemy się w temacie i jesteśmy w stanie wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Po studiach niestety nie zawsze.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: studia, co myslicie?

                                Patrząc na wyniki podsumowania absolwentów MBA (http://studiamba.wsb.pl/baza-wiedzy/...tow-mba-w-2015) to zdecydowanie warto po skończeniu "normalnych studiów" zainwestować w MBA.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X