Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poranna kawa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Poranna kawa

    Beata, Teresa, u nas też dzieci od małego mają kontakt z Biblią. Jest taka książka "Z Biblią przez cały rok" i to z niej przed snem mąż czyta synkowi po jednej historii.

    A co do studiowania teologii. Teresa, to nic straconego. Może zaocznie jako drugi kierunek?
    Ja mam tylko teologię skończoną i marzy mi się podyplomówka z bibliotekoznastwa, by mieć coś jeszcze...

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Poranna kawa

      Haniu ostatnio myślałam o tym zeby wrócić na studia. Poprzednie musiałam przerwać, bo studiowałam zaocznie rodziców nie było stać na moje studia więc musiałam studiować zaocznie i pracować. Początkowo było ok koleżanka sie ze mną zamieniała bo też chodziła do szkoły i nie było problemów. Problemy się zaczęły gdy ona skończyła szkołę i nie chciała się zamieniać. Musiałam wtedy pracować i studiować jednocześnie a pracowałam w restauracji. I to było tak ze piątki opuszczała najczęściej zajęcia bo musiałam być w pracy do późnych godzin- w nocy a rano już o jechałam do szkoły do Wrocka. Cała w sobota w szkole niedizela do południa a później do pracy do 24
      . Czasem nie dawałam rady, rodzice trochę na mnie wyzywali że się wykończe, mąż( jeszcze wtedy chłopak) też i po 3 semestrach odpuściłam. Żałowałam strasznie. Później jakoś brakowało mi determinacji a teraz znowu zaczęłam myśleć o studiach. Mąż mówi ze jak chce to mogę iść, ale dopiero jak Fabcio pójdzie do przedszkola, czyli od przyszłego września. Zobaczę złoże papiery i jak się dostanę to zrobię wymarzone studia. Teraz pewnie teologię będę studiować

      Skomentuj


        Odp: Poranna kawa

        Teresko ja myślę że jak najbardziej możesz wrócić na studia )) To świetny pomysł, myślę też że teraz inaczej do tego podejdziesz, bardziej dojrzale. Ja sama po sobie wiem że po liceum idąc na studia jeszcze sama nie wiedziałam czego chcę i później żałowałąm że do niektóych rzeczy nie przyłożyłam się bardziej .

        Skomentuj


          Odp: Poranna kawa

          Dominika masz rację. Ja poszłam na technologię zywienia bo mi sie to podobało i nie żałuję, ale zawsze też chciałam studiować teologię i tylko czasu i pieniędzy mi na to wszystko brakowało.
          Teraz kasę na studia mam ale z czasem trochę krucho ale może jak się postaram to go znajdę, a zawsze sa jeszcze długie spokojne noce i wtedy mogę się uczyć

          Skomentuj


            Odp: Poranna kawa

            Tereso, fakt, na teologii jest bardzo dużo nauki. Ale, jeśli są to studia z pasją, to warto! Czy myślałaś już może nad uczelnią, na której chciałabyś studiować?

            Skomentuj


              Odp: Poranna kawa

              Haniu jeszcze nie myślałam nad uczelnią , musze czegoś poszukać.A moze coś zaproponujesz, gdzie Ty studiowałaś?
              Jeśli chodzi o naukę to powiem Ci ze na technologi żywienia było bardzo dużo chemii i fizyki a do tego trzeba było mieć głowę i naprawdę się przyłożyć. Ja uczyć się lubie więc chyba dam radę.

              Skomentuj


                Odp: Poranna kawa

                Tereso, ja studiowałam w Poznaniu na wydziale teologicznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Tutaj są studia jednolite magisterskie, trwające 5 lat. Ja bardzo mile wspominam czas na tej uczelni, na tym wydziale. Zresztą tu poznałam swojego obecnego męża (to tak na margonesie). Nie znam za bardzo innych uczelni, więc trudno mi porównywać. Wiem tylko, że w Gdyni studia teologiczne trwają 6 lat i tam po drodze jest licencjat.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Poranna kawa

                  Haniu a Ty studiowałaś dziennie tak. U mnie tylko zaoczne wchodzą ze względu na dzieci i daleką odległość od Poznania i Wrocławia. Muszę zobaczyć jak to wygląda we Wrocławiu bo tu mam najbliżej i najlepszy dojazd

                  Skomentuj


                    Odp: Poranna kawa

                    rano nieraz nie mam czasu nawet na kawę, zazwyczaj piję ją dopiero w pracy i w pracy również przeglądam wydarzenia w internecie

                    Skomentuj


                      Odp: Poranna kawa

                      Teresa będziemy cię dopingować na studiach Wszystko da się razem pogodzić wystarczy się tylko zorganizować Kuba właśnie lubi te różne przypowieści religijne bardzo go to wciąga Nawet po mszy w kościele później są pytania Dlczego tak się mówi etc
                      Mika jak tam już po urodzinkach u was ? ja po liceum wyjechałam aby na studia zarobić ale nie poszłam bo znowu wyjechałam a później dzieci :/

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Poranna kawa

                        Tereso, studiowałam zaocznie. Nie wiem jak to wygląda we Wrocławiu, więc nic na ten temat powiedzieć nie mogę.
                        Beata, sympatyczne to zainteresowanie Kuby sprawami religijnymi. Może zechce zostać ministrantem?!? Jeśli mogę spytać, ile Kuba ma lat?

                        Skomentuj


                          Odp: Poranna kawa

                          Hania Kuba będzie mieć 6 lat w lipcu A kiedyś mówił że będzie organistom ale nie ustępuje teraz i będzie strażakiem póki zdania nie zmieni
                          Czekamy na męża bo wybieramy się na zakupy ale teraz to zanim dojedziemy to pasmanteria i papierniczy bedzie zamknięty

                          Skomentuj


                            Odp: Poranna kawa

                            [/B]Beata, jestem ciekawa kim będzie chciał być mój Benio... Jak to jest, jak często np. Kuba zmienia zdanie co do tego kim chce być w przyszłości? Pamiętam z przedszkola, w którym uczyłam takiego Jarka, który od początku mówił, że chce być prezydentem. Przez całe przedszkole mu nie przeszło (nie wiem jak teraz w szkole), i do tego stopnia mówił to poważnie, że cały personel przedszkola mówił o nim "prezydent".

                            Skomentuj


                              Odp: Poranna kawa

                              Witam
                              Hania niektóre dzieci tak mają dążą do tego jedynego celu A prezydent to też ambitny plan Kolega Kuby to uwielbia kuchnie i już od dawna trzyma się tego że w dorosłym życiu otworzy restauracje (on ma nawet różowy mikser zabawkowy) A Kuba to już przerabiał nauczyciela archeologa ale np strażak to zawsze bo tatuś jest strażakiem to i bierze przykład
                              Nie wiem jak u was ale u nas mimo słońca to jest zimno Wczoraj tak zmarzłam że się nie spodziewałam tego brrr

                              Skomentuj


                                Odp: Poranna kawa

                                U nas też, niby słonko świeci i wydaje się być przyjemnie, ale jak wyjdzie się na dwór to już tak pięknie nie jest. Ja wczoraj, podobnie jak Beata zmarzłam na spacerze. Wiatr był nieprzyjemny!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X