Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nastoletnia Matka!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Nastoletnia Matka!

    szkola nigdy nie wspiera a co sie jeszcze pewnie ciezarna naslucha na swoj temat....
    dlatego lepie jzachodzic w ciaze po szkole
    dla samego siebie i dla dobra dziecka

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Nastoletnia Matka!

      Swoją córkę urodziłam teraz mając niecałe 20 lat.... Kiedy się dowiedziałam że jestem w ciąży to świat mi się zawalił gdyż akurat to był ostatni rok nauki i matura przede mną oraz egzaminy zawodowe... Niestety mimo nauki matury nie zdałam z dwóch przedmiotów a o wynikach z egzaminu to się jeszcze dowiem... Może i mam pocieszne maleństwo ale jest mi bardzo ciężko

      Skomentuj


        #18
        Odp: Nastoletnia Matka!

        zanetka ale przeciez mozesz podejsc do poprawki :-)
        wierze ze Ci sie uda

        Skomentuj


          #19
          Odp: Nastoletnia Matka!

          Ja urodziłam jak miałam 21 i 23 lata, nie wiem czy to wcześnie czy późno ale dla mnie w sam raz.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Nastoletnia Matka!

            Żanetka dasz radę! są poprawki, poradzisz sobie, tylko musisz w to mocno wierzyć i być zdeterminowana do nauki!

            Skomentuj


              #21
              Odp: Nastoletnia Matka!

              Kurcze, niesamowita historia...
              jak to dziwnie się ludzkie losy dzisiaj plotą

              Skomentuj


                #22
                Nastoletnia mama.

                Witam wszystkich
                Nazywam się Ania i właśnie skończyłam 18 lat. Szukam pewnych rad dla mnie. Jestem w 21 tygodniu ciąży. ze swoim chłopakiem. Jesteśmy razem już 3 lata. Nie zawsze się nam układało... Zwłaszcza ostatnio. Brałam tabletki antykoncepcyjne, ale i tak zaszłam w ciążę. Byłam przerażona. Gdy się o niej dowiedziałam to w tym czasie byłam bardzo pokłócona ze swoim chłopakiem. Przestaliśmy się dogadywać, rozumieć... Nie czułam się szczęśliwa jak wcześniej. Zaczął mnie ograniczać we wszystkim. Chciałam go zostawić... Nie wiem co mnie naszło, ale przed tą decyzją zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Zadzwoniłam do chłopaka z płaczem, że musimy porozmawiać. Słyszałam w jego głosie, że się przejął. Myślał, że chce go zostawić. Gdy dowiedział się, że jestem w ciąży to wszystko się zmieniło. Znowu zaczęliśmy ze sobą normalnie rozmawiać. Powiedzieliśmy naszym rodzicom o tym że jestem w ciąży. Bałam się reakcji mojej mamy. Z ojcem nie mieszkam. Teraz nie mam od niej żadnego wsparcia. Chłopak wyjechał (praca) i po powrocie wszystko zaczęło się sypać. Czuję, że przestaję sobie radzić. Jestem w liceum. Nie mogę skoncentrować się na nauce... Coraz częściej opuszczam zajęcia, bo sobie po prostu nie radzę. Chłopak mnie nie wspiera, czuję się tak jakbym była z tym wszystkim sama. Przyjaciele się ode mnie odwrócili. Uważają mnie za "gorszą" od nich. Źle się z tym czuje. Boję się, że gdy urodzę i będę już mieszkać ze swoim chłopakiem to sobie nie poradzę. Tracę wiarę w siebie i swoje możliwości. Chłopak nie poświęca mi swojego czasu, jest oziębły, nie rozumie, że czasami mam prawo się źle czuć, że jestem senna i nie zawsze mam ochote się z nim spotkać. Przez to się kłócimy... Czuję się tak jakby mnie w ogóle nie rozumiał. Mam bardzo dużo nauki. Tego też nie rozumie... Czuję, że zawalam szkołę, która była dla mnie bardzo ważna. Szczerze mówiąc - chciałabym go zostawić, bo bardzo się zmienił, nie jest tym samym człowiekiem co kiedyś. Ale gdy urodzę to nie chcę mieszkać z mamą, bo się nie dogadujemy i wiem, że to się nie zmieni. Nie wiem co robić... Nie wiem nawet po co to piszę. Może chce się po prostu wygadać? Czasem łatwiej mówić komuś o swoich problemach jeśli się tej osoby nie zna..

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Nastoletnia mama.

                  przede wszystkim pamiętaj proszę, że jedyną osobą na jakiej możesz polegać jesteś ty sama. ty jesteś swoją siłą i brakiem siły. nie uzależniaj tego, czy sobie poradzisz od tego jak zachowa się chłopak i jak zachowa się w związku z ciążą, skup się na byciu dobrą matką, a jeśli on przez te 9 miesięcy dojrzeje do bycia ojcem i nauczy się ciebie wspierać to bedzie super, jeśli nie bądź silna, polegaj wyłącznie na sobie.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Nastoletnia Matka!

                    zazdroszczę, że Wy 17 letnie mamy jesteście takie dojrzałe, ja w wieku 17 lat, to myślałam jeszcze o totalnych bzdurach, a wy już odkryłyście w sobie siłę do tego by być odpowiedzialnymi mamusiami. powodzenia.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Nastoletnia Matka!

                      Cześć Nazywam się Laura Bożek. Jestem studentką UAM w Poznaniu na ostatnim roku magisterki. Tematem mojej pracy jest samotność wśród nastoletnich matek. Chciałabym Was prosić o wypełnienie ankiety własnie na temat samotności. Proszę Was o pomoc dla Was to kilka minut, dla mnie duża spraw.
                      https://www.ankietka.pl/ankieta/2249...ich-matek.html

                      Ponadto jak macie ochotę pogadać lub opowiedzieć mi własną historię zapraszam poprzez kontakt mailowy laura.bozek@wp.pl
                      Pierwszy raz piszę na forum, mam nadzieje, że jest ok

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Nastoletnia Matka!

                        Nastoletnie mamy na początku mają pod górkę, ale jak mają 35 -40 lat , to dzieci są już praktycznie odchowane

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Nastoletnia Matka!

                          Czasami żałuję, że nie jestem młodsza... że moje dzieci nie urodziły się te 10 lat wcześniej... Także wszystkim młodym mamą mówię, żeby cieszyły się tym macierzyństwem.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Nastoletnia Matka!

                            ja swoje dzieci urodziłam w miarę w odpowiednim wieku, synka miałam przed 30 rokiem życia i myslę że to dobry czas na dojrzałe macierzyństwo dla mnie

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Nastoletnia Matka!

                              Mam koleżanke która urodziła swoje pierwsze dziecko w wieku 16 lat. Na początku było jej ciężko pogodzić szkołę i opiekę nad synkiem. Podziwiałam ją jak sobie radzi tym bardziej że zawsze była przygotowana do lekcji. A do tego była wspaniałą matką cudownie opowiadała o swoim synku i było widac ze mocno go kocha. Swoje drugoe dziecko urodziła jak miała chyba 2 lat a 3 gdy miała 24

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Nastoletnia Matka!

                                Chyba kiedyś było to bardziej naganne niż teraz, obecnie wręcz nastoletnie matki to powód do dumy. Tu patrz: program na mtv chyba o nastoletnich mamach.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X