Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

    Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
    Generalnie mało który samorzad się na to decydował ze wzgledów finansowych. Albo refundowali ostatnią dawkę, co i tak jest dużo. Szkoda tylko, że będzie to obejmowało tylko dzieci urodzone w 2017.
    No szkoda, ale dobrze że i tak coś w tym kierunku zrobiono.
    Czasem samorządy decydują się na refundacje jednej dawki i to uważam za dużą pomoc.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

      Moja Blanka została zaszczepiona przeciw pneunokokom i rotawirusom , teraz będzie mieć drugą dawkę. Pozytywnie mnie zaskoczyli , byłam pewna , że będziemy płacić , ale w Niemczech te szczepienia są obowiązkowe i refundowane Polska mogłaby wziąść przykład . Pozdrawiam

      Skomentuj


        #18
        Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

        My właśnie zastanawiamy się czy zaszczepić synka na pneumokoki...córki nie szczepiliśmy bo była w domu sama. Teraz jest przedszkolakiem i po prostu obawiam się, że może coś przynieść z przedszkola. Jej nie szczepiliśmy dlatego bo miała sporadycznie kontakt z dziećmi, była karmiona piersią więc było małe ryzyko ale teraz....jeszcze mamy chwilkę do namysłu, myślę też, że łatwiej byłoby podjąć decyzję gdyby szczepienie było refundowane...

        Skomentuj


          #19
          Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

          Gdybym miała w domu malutkie dziecko i przedszkolaka lub szkolniaka to nawet bym się nie zastanawiała. Z pierwszym dzieckiem, gdzie mama z nim jest i nie ma takiego kontaktu można poczekać i zaszczepić, gdy dziecko będzie miało rok, jest wtedy mniej dawek.

          Skomentuj


            #20
            Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

            Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
            Gdybym miała w domu malutkie dziecko i przedszkolaka lub szkolniaka to nawet bym się nie zastanawiała. Z pierwszym dzieckiem, gdzie mama z nim jest i nie ma takiego kontaktu można poczekać i zaszczepić, gdy dziecko będzie miało rok, jest wtedy mniej dawek.
            Tak po roku juz są dwie dawki a później już jedna. ja miałam zaszczepic córke przed pójściem do przedszkola ale zwyczajnie zapomniałam i nie zaszczepiłam...nie żałuję, ale teraz już jak mam w domu niemowlaka to zaszczepię.

            Skomentuj


              #21
              Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
              Tak po roku juz są dwie dawki a później już jedna. ja miałam zaszczepic córke przed pójściem do przedszkola ale zwyczajnie zapomniałam i nie zaszczepiłam...nie żałuję, ale teraz już jak mam w domu niemowlaka to zaszczepię.
              Tak, gdy dziecko skończy 2 latka dostaje jedną dawkę, ale pod warunkiem, że jest to prevanar, bo jest jeszcze druga inna szczepionka na pneumokoki i wtedy jest nieco inaczej.

              Skomentuj


                #22
                Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                Aha nawet nie wiedziałam, że nazywa szczepionki ma tutaj znaczenie, wiec musze podpytać mojej pediatry aby mi wszystko powiedziała. Wiem tylko, że jedna szczepionka ma 9 szczepów bakterii a druga 12

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                  Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                  Aha nawet nie wiedziałam, że nazywa szczepionki ma tutaj znaczenie, wiec musze podpytać mojej pediatry aby mi wszystko powiedziała. Wiem tylko, że jedna szczepionka ma 9 szczepów bakterii a druga 12
                  Warto wcześniej samemu poczytać i się doszkolić, bo pediatrzy nie zawsze o wszystkim mówią, a czasami myślą, że rodzice wiedzą i już.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                    tak wiem, że czasami pediatra może nawet specjalnie nie informować bo uważają, że rodzice podejmując decyzje o szczepieni są świadomi swojej decyzji.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                      jeśli córka pójdzie do żłobka jednak to chcemy ją zaszczepić. W domach, gdzie już jest starszy szkolniak czy przedszkolak to tym bardziej bym szczepiła. O różnych szczepionkach czytałam, ale póki co nie wczytywałam się na czym polega różnica, mam jeszcze trochę czasu.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                        Ja szczepiłam i drugi raz też bym zaszczepiła.
                        Szczepionka droga, ale miejmy nadzieję, że kiedyś będzie refundowana (słyszałam przesłanki, że tak ma się stać, ale nie znam szczegółów - w chwili obecnej temat mnie już nie dotyczy)

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                          Mi też gdzieś się obiło o uszy, że szczepionki przeciwko pneumokokom mają być refundowane dla dzieci od 2017 roku. Ale szczegółów nie znam.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                            Od przyszłego roku będzie szczepionka refundowana dla wszystkich dzieci. My mieliśmy dla drugiego synka bezpłatnie, bo jest wcześniakiem.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: SZczepienia przeciwko pneumokokom.Dlaczego tylko dla wybranych???

                              Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
                              Od przyszłego roku będzie szczepionka refundowana dla wszystkich dzieci. My mieliśmy dla drugiego synka bezpłatnie, bo jest wcześniakiem.
                              Nie do końca dla wszystkich, bo tylko dla tych urodzonych po 1 stycznia 2017. Np. moja szwagierka ma termin na 10 grudnia i niestety dzieciaczek już się nie załapie... Szkoda, bo to szczepienie jest bardzo kosztowne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X