Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie sandałki kupiłyście rok temu dzieciakom?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: sandałki

    Tak, o stopień zaawansowania chodzi.

    Pierwsze butki, wg Zdrowej Stopy, powinny mieć zapiętek do kostki, ale dla dziecka sprawnie chodzącego wystarczy bucik z tzw. "łożem dla pięty" - czyli takim zagłębieniem.

    Ponad to piszą, że:
    Nie szukaj butów z tzw. wkładką ortopedyczną. O tym, czy ona jest potrzebna Twojemu dziecku może zdecydować tylko ortopeda. Wszystkie małe dzieci (do 3 roku życia) mają pozornie „płaskie stopy”, ponieważ podściółka tłuszczowa wypełnia sklepienie stopy, a znika wraz z rozwojem stopy. Jeśli jednak nie zniknie – wizyta u ortopedy jest konieczna.

    I że bucik powinien być elastyczny w tym miejscu:


    A całość artykułu jest tu:
    http://www.clpo.com.pl/stopa_ul.htm

    Skomentuj


      #17
      Odp: sandałki

      Jak oglądałam w sklepie butki to praktycznie wszystkie 20/21 miały zakryte piętki. Ja już mojej kupiłam, dziś w nich pierwszy raz wyjdzie kupiłam w Deichmannie były ładne i nie drogie i ze skórki. A na buty za ponad 100 czy dwie to mnie nie stać, zresztą uważam, że po co płacić za firmę i sandałki za taką cenę to lekka przesada. mam nadzieję, ze te moje się sprawdzą. A jakby coś za szwankowało to idę do Deichmanna i od razu wymieniam na inne m
      Attached Files



      Skomentuj


        #18
        Odp: sandałki

        witam co do sandałków to mi też ortopeda radził zeby pierwsze sandałki kupić z zakrytą piętą ale co jak dziecko w tym chodzić nie chciało i od prawe 4 lat kupuje dziecku leciutkie sandałki z adidasa które ani nie obcierają ani nie zniekształcaja stópki a dziecko zadowolone sobie w nich biega


        Skomentuj


          #19
          Odp: sandałki

          No to zupełnie jak u nas, Lusia nie chciała chodzić w tych "przepisowych", i też kupuje leciutkie sandałki sportowe.

          Bo one też chyba jako jedne z baaardzo niewielu nie mają piętki nawet w małych rozmiarach.
          Nike Sunray Adjust III jest już od rozmiaru 17.

          Skórzane sandały bez pięty można kupić dopiero powyżej rozmiaru 25, a i tak w tym rozmiarze są często sztywniaste, mierzyłam córce np. Elephanten - nie zostały zaakceptowane, chodząc w nich w ogóle nie zginała stopy na wyskości palców.

          Skomentuj

                 
          Working...
          X