Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Handel dziećmi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Handel dziećmi

    Duan Yuelin w latach 2001 - 2005 kierował siatką, która sprzedała 85 dzieci do sześciu sierocińców w prowincji Hunan (Chiny) za ten czyn, Duan Yuelin został skazany na sześć lat więzienia, odsiedział tylko cztery.
    Klientami były państwowe domy dziecka w Chinach, gotowe zapłacić nawet 600 dolarów za każde niemowlę płci żeńskiej, które trafiało następnie do adopcji do USA i Europy Zachodniej.

    Oto jak dzieci trafiał do sierocińca a następnie na "taśmę sprzedażową"

    "Wszystko zaczęło się w 1993 roku, kiedy matka Yuelina i jej dwie córki podjęły się opieki nad dziećmi w sierocińcu. Dostawały pensję w wysokości jednego dolara dziennie. W tym czasie Komunistyczna Partia Chin bardzo mocno propagowała ograniczenie populacji, a nadgorliwym partyjnym aktywistom zdarzało się nawet burzyć domy rodzinom, które miały więcej niż jedno dziecko (w przypadku rodzin rolników dopuszczano dwójkę, jeśli jako pierwsza urodziła się dziewczynka, ponieważ tylko chłopcu można było przekazać rodowe nazwisko).
    Porzucenie dziecka, nawet poprzez oddanie go do sierocińca, jest w Chinach nielegalne. Rodzice pozbywali się więc niechcianych dzieci pod osłoną nocy, zostawiając je na dworze w kartonowych pudłach lub bambusowych koszykach. Jeśli działo się to w pobliżu sierocińca, często dawali sygnał petardą, żeby ktoś z sierocińca mógł znaleźć dziecko."
    Dzieci trafiały do przepełnionego sierocińca, z którego zostawały sprzedawane pod pretekstem adopcji.
  •    
       

    #2
    Odp: Handel dziećmi

    Myślę, że na Haiti dzieje się to samo - trudno jest opanować te sprawy w tym chaosie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Handel dziećmi

      wiecie co mi przyszlo do głowy ogladajac te wszystkie obrazy i czytajac wiadomosci o Haiti? czy byłabym zdolna oddac wlasne dziecko dla jego dobra. .Gdybym znalazla sie w takiej ekstremalnej sytuacji, ze jedynie oddanie dziecka obcym ludziom, gdzies do adopcji za granice uratowałoby mu zycie. Nawet na sama mysl plakac mi sie chce, ale chociazby wspomniane Haiti.Porywanie dzieci to jedna strona sytuacji, ale podejrzewam, ze kobiety oddaja dzieci do adopcji dobrowolnie, bo wiedza, ze to jest jedyne dobre wyjscie. Naprawde, na sama mysl chce mi sie plakac i serce mi sie sciska.To jest jedno z najwiekszych poswiecen na jakie moze sie zdobyc czlowiek.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Handel dziećmi

        rozumiem, że są kobiety które nie chcą zajmować się dzieckiem i oddają w lepsze ręce... do adopcji, ale porywanie dziecka kochającej mamie by je sprzedać, to po prostu dla mnie jedna z największych zbrodni

        Skomentuj


          #5
          Odp: Handel dziećmi

          Na świecie jest dużo sfer czarnego handlu ale handel dziećmi najbardziej mnie przeraża, nie wyobrażam sobie stracić mojego dziecka żeby ktoś na tym mogł zarobić

          Skomentuj


            #6
            Odp: Handel dziećmi

            to jest straszne, ja to się czasem obawiam jak to będzie jak moje dzieci do szkoły pójdą, będę bała się o nie jak będa wychodziły i jak będą wracały

            Skomentuj


              #7
              Odp: Handel dziećmi

              To jakaś katastrofa...jak tak można Dzieci są najważniejsze na świecie i nikt nie powinien im odbierać ich godności ! Po co niektórzy mają dzieci skoro później podejmują takie chore decyzje...żal

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Handel dziećmi

                Chyba nie ma nic gorszego, od straty dziecka i niewiedzy tego co się z nim dzieje. Świadomość, że jacyś obcy ludzie go zabrali. To dla mnie nie do pomyślenia.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Handel dziećmi

                  Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                  Chyba nie ma nic gorszego, od straty dziecka i niewiedzy tego co się z nim dzieje. Świadomość, że jacyś obcy ludzie go zabrali. To dla mnie nie do pomyślenia.
                  Gdy mówimy o porwaniu to tak, ale tu chodzi o handel dziećmi- ktoś świadomie przyczynia sie do sprzedaży lub oddania własnego dziecka. Nie pojęte zachowanie rodziców.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Handel dziećmi

                    porwania dzieci w celu handlu (do adopcji lub co gorsza na narządy!!!) nie są dokonywane tylko w krajach trzeciego świata, ale również niestety zdarzają się także w Europie (szczegónie w krajach "biedniejszych"). Przeraża mnie to.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Handel dziećmi

                      Napisane przez wolefasole Pokaż wiadomość
                      porwania dzieci w celu handlu (do adopcji lub co gorsza na narządy!!!) nie są dokonywane tylko w krajach trzeciego świata, ale również niestety zdarzają się także w Europie (szczegónie w krajach "biedniejszych"). Przeraża mnie to.
                      Tak, tak niestety takie rzeczy dzieją się również w Europie - niestety

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X