Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przeprowadzka za pracą

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Przeprowadzka za pracą

    nio ponoc teraz coraz czesciej zdobycza techniki takie jak fb jest tez dowodem w sprawach rozwodowych, ja tez znam trzy pary ktore emigracji za praca nie przetrwały i dwie znich są po rozwodzie, jedna w separacji ale cieżko to im posklejac

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Przeprowadzka za pracą

      Coraz więcej małżeństwa decyduje się na taki wyjazd i coraz częściej kończy się to tragicznie. Ja też mam takich znajomych i o wielu przypadkach słyszałam. Lata rozłąki niestety nic dobrego do rodziny nie wnoszą. Osobiście uważam, że najpierw trzeba wykorzystać naprawdę wszystkie dostępne możliwości na miejscu - łącznie ze zmianą standardu życia. A jeżeli rzeczywiście trzeba wyjechać za granicę to od razu z całą rodziną.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Przeprowadzka za pracą

        Też znam taką osobę, która wyjechała do pracy do Niemiec z ogłoszenia z http://www.gowork.pl ale powiem wam że w tym akurat wypadku nic złego się nie stało. To prawda, parze było ciężko przetrwać okres rozłąki, ale facet zarobił sporo pieniędzy podczas tej pracy za graniczą i po powrocie mogli sobie wreszcie kupić własne mieszkanie. Także nie zawsze przyszłość czarną barwą jest malowana

        Skomentuj


          #19
          Odp: Przeprowadzka za pracą

          To fajnie, nowa przygoda!

          Skomentuj


            #20
            Odp: Przeprowadzka za pracą

            No takie sa realia ale za praca wcale nie trzeba sie przeprowadzac za granicę w kraju też przecież są migracje ludności... jednak taka prawda że duże miasta mają dużo więcej pracy, Warszawa chyba patrząc po ogłoszeniach http://warszawalokalnie.pl/praca jest ich po prostu najwięcej i nie ma się co dziwić , że ludzie przybywają tu tłumnie

            Skomentuj


              #21
              Odp: Przeprowadzka za pracą

              Ja przeprowadzam sie za granicę i tez zastanawiam sie jak to ogarnąć

              Skomentuj


                #22
                Odp: Przeprowadzka za pracą

                Dużo jest spraw, które trzeba pozałatwiać w związku z wyjazdem.
                Pomyśl np. o tym, gdzie będziesz wymieniać pieniądze. Dobrą opcją są przede wszystkim kantory internetowe takie jak ergokantor.pl . Zapoznaj się z ich ofertą jeszcze przed wyjazdem, bo na pewno Ci się to przyda.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Przeprowadzka za pracą

                  Ja bym nie potrafiła się przeprowadzić szczególnie za granicę. Jestem za tym by szukać pracy na miejscu jeśli jest taka możliwość. A z tego co wiem w PL pracy jest pod dostatkiem wystarczy poszukać. Ja trafiłam m.in na http://www.mo-rath.pl/statysci/ Firma potrzebuje statystów na plan filmowy. Ofert jest tam bardzo dużo a płaca też nie powinna być zła.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Przeprowadzka za pracą

                    Napisane przez markiza99 Pokaż wiadomość
                    Ja przeprowadzam sie za granicę i tez zastanawiam sie jak to ogarnąć
                    Do pracy jedziesz? Pytam bo też myślę o wyjeździe do pracy do Niemiec. Na tej stronie są aktualnie oferty pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech https://avanti-medic.eu/aktualne-oferty. Oferują umowę na czas nieokreślony, a wiadomo, że jak się pracuje legalnie na umowie niemieckiej to emeryturę niemiecką można już dostać po 5 przepracowanych latach w Niemczech. Języka niemieckiego uczyłam się w szkole, myślę, że znam go na poziomie komunikatywnym więc poradziłabym sobie.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Przeprowadzka za pracą

                      Moja znajoma ostatnio załatwiła sobie pracę przez agencję http://www.violettas-pflegeagentur24h.de/?lang=pl i ma w planach przeprowadzić się z całą rodziną... To jest trudna sprawa, ale tak na prawdę można wszystko pogodzić

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Przeprowadzka za pracą

                        Jeśli przeprowadzasz się zagranicę to pomysl o transporcie swoich rzeczy. Samolotem wyjdzie raczej drogo... Najlepszy chyba byłby transport międzynarodowy. Moi znajomi tak zrobili - zamówili busa, który zabrał ich rzeczy do UK. Nie wiem ile płacili ale mówili, ze się opłacało. Przejrzyj sobie oferty kilku firm transportowych i zobacz czy ci się to opłaca.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Przeprowadzka za pracą

                          ja się przeprowadziłam i było warto

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Przeprowadzka za pracą

                            Podczas przeprowadzki warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy chociażby tej http://przeprowadzkitransfer.pl/ Dobrze jest też zrobić listę rzeczy do zabrania i wyrzucenia, podpisać kartony zeby nic się nie pogubiło i łatwiej było się rozpakować. My z pomocą znajomego przewieźliśmy wszystkie nasze rzeczy w 3 godziny do nowego mieszkania

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Przeprowadzka za pracą

                              Oj też miałam chęć przeprowadzić się za pracę ale na razie mam za małe dziecko i dlatego zaczełam pracować w domu na komputerze ale jak dziecko podroście to przeprowadzę się do większego miasta aby mieć dobrą pracę.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Przeprowadzka za pracą

                                Mnie czeka również przeprowadzka za pracą. Tzn. praca już jest nagrana, mam pracować w tym samym miejscu co mąż, więc nie będzie kalkulowało się nam obojgu dojeżdżać 20 km. Więc zaczynamy od wyszukiwania mieszkania do wynajęcia.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X