Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dłuższy macierzyński przy bliźniaczej ciąży?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dłuższy macierzyński przy bliźniaczej ciąży?

    Dziewczyny, czy jak się rodzi więcej niż jedno dziecko (bliźniaki), to jest dłuższy macierzyński urlop?
  •    
       

    #2
    Wydaje mi się, że faktycznie jest nieco dłuższy, bo w końcu mama ma dwa razy więcej do roboty

    Skomentuj


      #3
      Jest dłuższy, chyba 28 tygodni trwa.

      Skomentuj


        #4
        Tak, dłuższy. Zadzwoń do ZUS, powinni Ci powiedzieć dokładnie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dłuższy macierzyński przy bliźniaczej ciąży?

          Dłuższy. ja byłam na macierzyńskim ponad 28 tyg. Od początku 2008 r zmieniły się okresy macierzyńskiego. Później musiałam jeszcze wykorzystać urlop wypoczynkowy, więc od października do sierpnia miałam płatne-wolne

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dłuższy macierzyński przy bliźniaczej ciąży?

            w ubiegłym roku było już 31 tygodni, a od 1 stycznia tego roku są dodatkowe 3 tygodnie, ale to nie jest obowiązkowe, trzeba składać u pracodawcy podanie najpóźniej 7 dni przed końcem podstawowej części macierzyńskiego.
            Mnie macierzyńskie kończyło się właśnie 1 stycznia i dlatego się załapałam na te dodatkowe 3 tygodnie.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Dłuższy macierzyński przy bliźniaczej ciąży?

              Ale Ci się udało Super! ja cały czas myślałam, że się nie łapię, ale gdy składałam podanie o wychowawczy, to w kadrach zaczęli wszystko wyliczać, dodatkowy tygodnie i jeszcze zaległy wypoczynkowy, wiec sporo się tego uzbierało.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X