Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Druga ciąża na urlopie wych . a zwolnienie lekarskie...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Druga ciąża na urlopie wych . a zwolnienie lekarskie...

    Hej chciałam sie poradzić kogoś kto mi podpowie co najlepiej zrobić bo otóz obecnie jestem na wychowawczym z córeczka ktora ma 7 miesiecy , konczy mi sie wych w marcu a niedawno okazalo sie ze jestem w ciąży z drugim dzidzusiem tj. 12 tydzien i mam dylemat czy po wychowawczym moge złozyc w pracy od razu zwol lekarskie bo wtedy bede miec placone 100% wyplaty bo na wych przysluguje mi tylko zasilek 400 zl a wogole to umowe mam do czerwca i co tu robić ... Poradzcie mi cos prosze ..
    Katarzyna
  •    
       

    #2
    Jak jestes w ciazy to pracodawca nie moze cie zwolnic.
    Po wychowawczym w marcu pracodawca ci umowe przedluzy i wtedy bedziesz na zwolnieniu do porodu pozniej macierynski a pozniej znow wychowawczy.
    Tak mi mama tlumaczyla bo ona tez jest pracodwaca i mnie namawia o postaranie sie o drugie dzidzi zeby miec po wychowawczym znow macierzynski i nastepny wychowawczy.
    Tak mi sie wydaje ze dobrze ja zrozumialam ale nie jestem pewna na sto procent zobaczymy co inne dziewczyny napisza
    Cyprianek

    Skomentuj


      #3
      Napisane przez kates84 Pokaż wiadomość
      Hej chciałam sie poradzić kogoś kto mi podpowie co najlepiej zrobić bo otóz obecnie jestem na wychowawczym z córeczka ktora ma 7 miesiecy , konczy mi sie wych w marcu a niedawno okazalo sie ze jestem w ciąży z drugim dzidzusiem tj. 12 tydzien i mam dylemat czy po wychowawczym moge złozyc w pracy od razu zwol lekarskie bo wtedy bede miec placone 100% wyplaty bo na wych przysluguje mi tylko zasilek 400 zl a wogole to umowe mam do czerwca i co tu robić ... Poradzcie mi cos prosze ..
      Sobi85 ma zupełną rację i napisała Ci już wszystko co powinnas w tej sprawie zrobić, a swoją drogą to gratulację kolejnego dzidziusia

      Skomentuj


        #4
        Gratulacje z powodu dzidziusia! U mnie w pracy koleżanka miała podobną sytuację i Pani Dyrektor (na serio) zaproponowała jej aby skróciła urlop wychowawczy (wystarczy złożyć odpowiedni wniosek do dyrektora) wróciła do pracy i jeżeli jest taka konieczność od razu korzystała ze zwolnienia lekarskiego 100% płatnego. Różnica była tylko taka, że ona miała umowę na czas nieokreślony, ale wydaje mi się, że to nie ma znaczenia. Zorientuj się czy u Ciebie nie byłoby to możliwe. Pozdrawiam.

        Skomentuj


          #5
          prawie wszystko sie zgadza
          problemem może być z tym do kiedy pracodawca przedłuży Ci umowę
          jeśli do porodu to niestety na kolejny urlop wychowawczy nie możesz liczyć, tylko na macierzyński

          i pisz jak najszybciej podanie o skrócenie wychowawczego i wracaj do pracy albo odrazu na zwolnienie

          powodzenia


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            No juz wszystko wiem , po wychowawczym ide na L4 bo jest taka mozliwosc a umowe na pewno mi przedluzy do czasu porodu , chociaz wiem ze po wych z chęcia by mnie przyjal do pracy ale nie mam z kim dzidzi zostawic i tu jest tak nieciekawie , na nianie mnie nie stac , obie babcie pracuja wiec trza siedziec ;-) ale ciesze sie i tak z drugiej dzidzi bo wychowaja sie przynajmniej razem i moja mala Ola nie bedzie sama hehe pozdrawiam was dziewczyny gorąco i dziekuje za porady i wskazówki ;-)
            Katarzyna

            Skomentuj

                   
            Working...
            X