Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Becikowe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • ylka29
    replied
    nie wiem w jakim kraju mieszkasz obecnie,ale mam koleżankę w Anglii i ona tutaj nie dostała becikowego,bo tam rodziła dzieci,inna moja znajoma mieszka w Hiszpanii i tam jak odebrała też tzw becikowe to w Polsce juz starac sie nie mogła...Więc tak jak napisały dziewczyny powyżej jak pobierzesz becikowe w kraju w którym przebywasz to juz z Polski nie dostaniesz,bo oni to sprawdzają.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Goplana
    replied
    Nicola niby tak ale to 1 przypadek na 10 jak nie wiecej.
    U nas mieszkala sasiadka ktora miala kasy jak lodu ( wszystko przepijali a po wodke to taksowki jezdzily ), sasiedzi mowili co tam sie dieje a opieka spoleczna i tak przymykala na to oko.

    Leave a comment:


  • majajula
    replied
    są ludzie którzy biorą dodatek dla samotnej matki mimo że razem żyją
    jak ma przyjść kobieta z opieki (umówiona wcześniej) to facet zbiera swoje manele, albo je chowa
    kobieta z opieki spisuje co zastała (a po szafach grzebać nie ma prawa) i przyznaja im wszystkie dodatki
    więc nie ma sposobu na takich ludzi

    Leave a comment:


  • colleen
    replied
    lola_lu nie trzeba całego wątku, wystarczy Twoje posty

    Nawet jeśli projekt (o ile taki jest) wejdzie w życie, nadal nikt nie może
    Ci wleźć do domu. Owszem sprawdzić może, ale zza progu drzwi jeśli
    ich nie zaprosisz.
    Moje posty kieruję tylko i wyłącznie do cytatu jaki umieściłam kilka postów
    wyżej

    Leave a comment:


  • lola_lu
    replied
    Dokładnie o to chodziło tylko innymi słowami

    A to o czym pisałam to tylko projekt którego, nikt nie jest w stanie w życie w prowadzić. Jak się dokładnie prześledzi wątek to wszystko będzie jasne.

    Leave a comment:


  • patiew
    replied
    Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
    lola_lu nikt nie może Ci wejść do domu (oprócz policji a i wtedy
    musi mieć nakaz) musisz wyrazić na to zgodę.
    dokladnie

    Leave a comment:


  • colleen
    replied
    lola_lu nikt nie może Ci wejść do domu (oprócz policji a i wtedy
    musi mieć nakaz) musisz wyrazić na to zgodę.

    Leave a comment:

  •    
       

  • lola_lu
    replied
    No im to umawianie załatwia sprawę, nikt nie da się zaskoczyć. A jak będą mogli wpadać znienacka... Poza tym jeszcze w tej chwili taką zaplanowaną wizytą Pani/Pan z opieki nie są w stanie nic udowodnić, piszą raport, który w większości wypadków trafia do szafy i tyle...

    Leave a comment:


  • colleen
    replied
    Napisane przez lola_lu Pokaż wiadomość
    Natomiast warto wiedzieć, że jest już projekt ustawy regulującej sprawy, różnego rodzaju świadczeń i zapomóg. Mianowice już niedługo pracownik pomocy społecznej będzie mógł odwiedzić Cie w domu i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś samotną matką.
    Na razie śpij spokojnie, bo projekt jest już od ponad roku a jeszcze nic się nie dzieje w związku z tym.
    Byłam z koleżanką ostatnio załatwiać rodzinne i dodatek mieszkaniowy i
    pani powiedziała, że mogą przyjść do domu sprawdzić czy faktycznie jest
    tak jak mówi. Oczywiście z wcześniejszym umówieniem się. Więc już teraz
    mają prawo ku temu.

    Leave a comment:


  • lola_lu
    replied
    Jeśli chcesz otrzymywać nadal wszystkie świadczenia nie przyznawaj się że prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe z partnerem. W chwili obecnej to wystarczy. Jeśli się przyznasz mogą Ci cofnąć świadczenia.

    Natomiast warto wiedzieć, że jest już projekt ustawy regulującej sprawy, różnego rodzaju świadczeń i zapomóg. Mianowice już niedługo pracownik pomocy społecznej będzie mógł odwiedzić Cie w domu i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś samotną matką.
    Na razie śpij spokojnie, bo projekt jest już od ponad roku a jeszcze nic się nie dzieje w związku z tym.

    Rodziłam jako panna, więc sprawdzałam czy mogę coś dostać z tego tytułu, że jestem "samotną matką". Ale gra nie była warta świeczki, pól roku później mieliśmy zaplanowany ślub. Odpuściłam sobie.

    Leave a comment:

  •    
       

  • mami
    replied
    Napisane przez madzik291 Pokaż wiadomość
    Witam,mam pytanie,może któraś z Was potrafi mi odpowiedzieć.Po urodzeniu dziecka należy się z opieki społecznej 1000zl "becikowego"niezależnie od dochodów.A jak przedstawia się sytuacja z tą drugą wypłata(kolejne 1000zl)dla niezamożnych rodzin?W tej chwili pobieram zasiłki rodzinne i dodatek dla samotnej matki ,na dwoje starszych dzieci.Na wiosnę spodziewam się trzeciego dziecka,tyle że z partnerem nie mamy ślubu i właśnie nie wiem jak wtedy bedzie przedstawiała się ta sytuacja.Domyślam się,że będe musiała przedstawić też jego dochody,i co wtedy z zasiłkiem dla samotnej matki i tym drugim 1000zl?
    Dziękuję za podjęcie tematu też chętnie się tego dowiem
    pozdrawiam

    Leave a comment:


  • ellaja1728
    replied
    juz wiem ze u mnie nie ma szans

    Leave a comment:


  • shannon
    replied
    w irlandi nie ma becikowego

    Leave a comment:


  • ellaja1728
    replied
    eeee to nie dostane. siedze tutaj wiecej niz rok.

    Leave a comment:


  • ellaja1728
    replied
    Islandii nie nie pobralam. przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo

    Leave a comment:

       
Working...
X