Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Urozmaicanie diety maluszka. Przepisy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Urozmaicanie diety maluszka. Przepisy

    Od niedawna rozszerzyłam dietę synka. Uwielbia kaszki, zupki, deserki. Poznał smak brokułów, ziemniaczków, szpinaku, marchewki, pora, selera, jabłuszka, bananka. Do tej pory korzystałam ze słoiczków, lecz chcę zacząć sama gotować. Chcę zrobić sobie książkę kucharską dla maluchów. Może podzielicie się ze mną sprawdzonymi przepisami smacznych dań?

    #2
    Odp: Urozmaicanie diety maluszka. Przepisy

    Ja swojej córci nie przygotowywałam specjalnych dań, gdy zaczęłam urozmaicać jej dietę. Zawsze uwielbiała wszelkiego rodzaju zupy i do dziś jej tak zostało (ma 2 latka) dlatego na początku dawałam jej te same zupy, które jadła cała rodzina, z tym że odlewałam jej troszkę zupki z garnka, zanim ją przyprawiłam. Bardzo lubiła te "bezsmakowe" zupki z warzywami i obowiązkowo mięskiem (kurczak albo indyk), a gdy przestały jej smakować takie, to troszkę jej soliłam do smaku, a potem stopniowo wprowadzałam zupy normalnie doprawione. Zamiast soli można użyć też ziół do smaku, np. mieszanka - zioła prowansalskie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Urozmaicanie diety maluszka. Przepisy

      Ja czytałam w którymś z poradników, że na początku powinno się dawać zupki bez wywaru. Widzę, że ty dawałaś jej normalne od początku. Ja narazie gotuję oddzielnie, ale może już niedługo dam dziecku posmakować normalnej zupki.

      A macie jakieś fajne przepisy na niezwykłe deserki?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Urozmaicanie diety maluszka. Przepisy

        O to ja również przyłączam się, chętnie poznam sprawdzone przepisy dla maluszków, może jeszcze kiedyś mi się przyda.

        Skomentuj

               
        Working...
        X