Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciasto ze śliwkami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciasto ze śliwkami

    Składniki:
    50 dag śliwek
    2 szklanki mąki pszennej
    20 dag masła lub margaryny
    4 jajka
    1 szklanka cukru pudru
    2 łyżeczki proszku do pieczenia
    aromat waniliowy

    Do formy: masło i bułka tarta.
    Do posypania ciasta: 2 łyżki cukru pudru

    Sposób przygotowania
    :
    Śliwki umyj, osusz, przekrój na pół i usuń pestki. Formę do pieczenia wysmaruj masłem i wysyp bułką tartą. Z białek ubij pianę, dodaj cukier, ubijaj, aż będzie sztywna i lśniąca. Nie przerywając ubijania, kolejno dodawaj po jednym żółtku. Proszek do pieczenia wymieszaj z mąką. Roztopione i schłodzone masło dodawaj do masy jajecznej na przemian z mąką, ciągle mieszając trzepaczką. Dodaj kilka kropli aromatu waniliowego i wlej ciasto do formy. Na wierzchu ułóż śliwki skórką do dołu. Piecz 50 minut w temp. 180°C. Upieczone ciasto posyp przez sitko cukrem pudrem.

    #2
    Odp: Ciasto ze śliwkami

    Nie wiem czemu, ale mi nieraz wychodzi zakalec. Spróbuję Twój przepis, to może się uda. Śliweczki bardzo lubimy pod każdą postacią.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciasto ze śliwkami

      Mam identyczny przepis, zawsze z niego robię albo ciasto ze śliwkami albo truskawkami, ale trochę różnią się proporcje:

      Placek z owocami
      2 szklanki mąki
      4 jajka
      1 szklanka cukru
      margaryna (250 g)
      2 łyżeczki proszku do pieczenia
      owoce do wyboru
      Ubić pianę z białek, dodać cukier, ubijać dalej, na końcu dodać żółtka. Masę jajeczną wymieszać z mąką i proszkiem do pieczenia, wreszcie wlać ciepłą, rozpuszczoną margarynę, wszystko dokładnie wymieszać. Wylać na blachę u łożyć owoce.

      Skomentuj

             
      Working...
      X