Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tanie,łatwe,zjadliwe :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

    tej konfitury nie dałam tak z przesada, a i dobrze, bo ciacho i tak słodkie wychodzi a zastanawiałam się ile go tam wrąbać

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

      wrzuciłam ciacho do lodówki,tak tez myślałam,ze ma być kruche,ale kiedy je wyrabiałam to miałam ciasto bardziej proszkowate niż zbite...hmm wiecie o co mi chodzi?takie ma byc? w każdym razie jakieś tam wyszło..
      FROCH

      Skomentuj


        Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

        miaalam ten sam proszkowaty problem, ale jak si mocno wyrobi to ciasto wychodzi ok, tak jest z kruchym ciachem

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

          Najlepiej jest podzielić ciasto na 3 częsci z tym ze jedna ma być troszkę mniejsza.W jedną częśc tą większą wgnieśc jeszcze kakao.Z wszystkich częsci ciasta najlepiej zrobić takie wałeczki w kształcie hmm...niepowiem czego i włożyć nie do lodówki tylko do zamrażarki i lekko zamrozić dzięki temu ciasto lepiej się ściera na tarce.


          Skomentuj


            Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

            Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
            miaalam ten sam proszkowaty problem, ale jak si mocno wyrobi to ciasto wychodzi ok, tak jest z kruchym ciachem
            aha czyli wszystko w normie fenk ju Scarlett
            anna31 a mnie wyszły wszystkie 3 różne części...bo jak tu niby piasek równo podzielić :?
            FROCH

            Skomentuj


              Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

              Napisane przez Scaarlett Pokaż wiadomość
              miaalam ten sam proszkowaty problem, ale jak si mocno wyrobi to ciasto wychodzi ok, tak jest z kruchym ciachem
              Ja dodaję jeszcze 2 łyżki śmietany i niema tego problemu.


              Skomentuj


                Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                wystarczy długo ugniatać i będzie ok mo też na początku proszek wychodzi
                Anna ze śmietana to już półfrancuskie wyjdzie ale też dobre


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                  Dziś robiłam sałatke z kurczakiem,bardzo smaczna.

                  * piersi z kurczaka-ilośc według uznania
                  * kukurydza z puszki
                  *uszka ravioli z mięsem
                  *ogórek kiszony
                  *kapusta pekińska
                  *majonez

                  Piersi pokroic w drobniutką kosteczke i podsmażyc z przyprawami(przyprawa do kurczaka,papryka słoda,oregano,sól).Uszka ravioli ugotowac.Dodac do tego pokrojoną kapuste pekińską i reszte składników.Tanie,łatwe i zjadliwe



                  Dawniej Marti

                  Skomentuj


                    Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                    Czesc dziewczyny, wrzucam Wam niezawodny przepis na biszkopta.

                    Przepis zawsze mi sie udaje, jest bardzo prosty i co dla mnie wazne bez proszku do pieczenia, bo nie lubie posmaku ciasta na proszku. Pieke go w tortownicy 24 cm.

                    A wiec tak:

                    7 jaj
                    250 gram cukru
                    220 gram maki pszennej
                    240 gram maki ziemniaczanej

                    Bialka oddzieli od zoltek, ubic na sztywno. Dodawac pomalu cukier dalej ubijajac. Nastepnie dodawac pokolei zoltka, ubijac wszystko razem jakies 3 minuty. Maki najelpiej zsypac do jednej miski i za pomoca sita przesiewywac do masy z jajek, mieszajac wszystko delikatnie plastykowa albo drewniania lyzka.

                    Spod tortownicy wylozyc papierem do pieczenia i zamknac obrecz (nie trzeba jej niczym smarowac).

                    Wylac mase. Piec przez 40 min w 160 stopniach (ja mam piekarnik elektryczny), mysle ze w gazowych czas pieczenia jest troszke krotszy.

                    Na podlodze rozlozyc kocyk i natychmiast po uplywie czasu wyjac biszkopt z piekarnika i upuscic go na podloge z wysokosci okolo pol metra. To wazne, bo dzieki temy biszkopt pozostanie puszysty.
                    Ostudzic w uchylonym piekarniku. Zanim otworzycie obrecz tortownicy trzeba okroic biszkopt dookola nozem.

                    Ja przechowuje biszkopt w hermetycznym pojemniku na torta tydzien czasu i nic sie z nim nie dzieje, ale mozna zrobic z niego dowolnego przekladanca lub poprostu zamrozic.

                    Mam nadzieje, ze Wam sie uda.

                    Buzka
                    Attached Files
                    Last edited by Promesse; 16-03-2011, 09:00.


                    Skomentuj


                      Ciasto jogurtowe

                      Podaje przepis na bardzo latwe i szybkie w przygotowaniu ciacho jogurtowe.
                      Za miarke posluzy kubeczek po jogurcie .
                      Skladniki:
                      -1 jogurt naturalny,
                      -2 kubeczki maki kukurydzianej (w fr jest Maizena knorra ,nie wiem czy w pl to sie tak samo nazywa),
                      -2 kubeczki cukru,
                      -3/4 kubeczka roztopionego masla,
                      -3 jajka,
                      -1 torebka proszku do pieczenia,
                      -troche orzechow wloskich(moga byc rodzynki jesli ktos nie lubi badz ma alergie),
                      -1 lub 2 jablka,

                      Oproznic jogurt do miseczki,a pozniej poslugujac sie tym kubeczkiem dodac make,cukier,maslo,wymieszac i dodac jaja i proszek do pieczenia (jajka mozna dodac w calosci albo oddzielone bialka ubic na szytywno i dodac do reszty masy ,ciasto wychodzi bardziej puszyste).
                      Jablko(ka) obieramy i kroimy drobniutko,wrzucamy razem z orzechami (rodzynkami) do masy i mieszamy.

                      Pieczemy ok.40.min w temp.200 stopni (na zlocistobrazowo),forma moze byc keksowka,mi ostatnio jednak tak wyroslo w piekarniku ze nastepnym razem uzyje formy do babki.
                      Smacznego

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                        Dotka fajny przepis, jeszcze nigdy nie robiłam ciasta z mąką kukurydzianą.
                        Będę musiała wypróbować

                        Skomentuj


                          Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                          Ja mam ten przepis od kolezanki i ciasto wychodzi bardzo lekkie i robi sie ekspresowo.

                          Skomentuj


                            Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                            Tarta bananowo-czekoladowa

                            Składniki
                            Ciasto:
                            250g mąki
                            100g miękkiego masła
                            100g cukru pudru
                            2 jajka
                            2 łyżeczki cukru waniliowego
                            Nadzienie:
                            5 bananów
                            30 g pokruszonych uprażonych orzechów arachidowych (nie solonych!)bądż włoskich
                            200g masła
                            200g cukru
                            50 g gorzkiej czkolady
                            2 żółtka
                            szczypta cynamonu

                            Kruszonka:
                            60g mąki
                            60g cukru
                            10 g miękkiego masła
                            szczypta cynamonu

                            wykonanie

                            Ciasto:
                            Rozgnieć mąkę z masłem, dodaj cukier puder. Roztrzep jajka, dodaj cukier waniliowy i wymieszaj z ciastem. Zawiń w folię spożywczą i odstaw do lodówki na 1 godzinę. Po godzinie rozwałkuj ciasto, wyłóż nim formę do tart, w dnie zrób dziurki. Podpiecz ok 10 minut (ok 200 stopni).
                            Nadzienie:
                            Rozgrzej patelnię teflonową i wrzuć na nią cukier, masło,czekoladę i cynamon. Przestudź. Energicznie mieszając, powoli dodawaj "ubite" żółtka. Dodaj orzechy i pokrojone w plasterki banany, obtocz banany w masie czekoladowej.
                            Kruszonka:
                            Rozetrzyj mąkę, cukier, masło i cynamon.
                            Nadzienie nałożyć na spód podpieczonej tarty, wierzch posypać kruszonką. Całość piec ok 10 min (ok 170 stopni). Dobrze schłodzić (najlepiej przechowywać w lodówce).


                            Skomentuj


                              Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                              Bardzo prosta szarlotka i jaka pyszna

                              Składniki:
                              - 2 żółtka + 1 całe jajko
                              - 1/2 kostki masła
                              - 0,5 szklanki cukru pudru
                              - 3 szkl. mąki
                              - 2 łyżeczki proszku do pieczenia
                              - 1-2 łyżek śmietany
                              - cukier waniliowy lub aromat

                              Ponadto:
                              - ok. 1 kg jabłek
                              - cukier do smaku
                              - cynamon (według uznania , ja daję ok. 1/2 łyżeczki)
                              - 1-2 łyżki tartej bułki
                              - rodzynki

                              Mąkę przesiać z cukrem pudrem i proszkiem do pieczenia , posiekać z margaryną , dodać żółtka , jajko i cukier waniliowy. Wszystko razem zagnieść (jeśli ciasto jest zbyt suche i nie chce się kleić , to można dodać 1-2 łyżek śmietany) , podzielić na połowę. Jedną część rozwałkować na wielkość blachy (u mnie 20 x 30 cm) , na to równomiernie rozłożyć starte jabłka wymieszane z cukrem , cynamonem i tartą bułką i rodzynkami. Drugą część ciasta zetrzeć na tarce. Upiec na rumiano od 45-60 min w temp. 180 -200 st.C.

                              smacznego

                              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                              Skomentuj


                                Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                                Sposób na to,żeby nie marnowac chleba.
                                Jeśli macie stary chleb to zróbcie z niego grzanki.Do miseczki wbijam kilka jajek,dodaje soli,pieprzu i wegete,rozmącam te jajka i maczam obficie kromki czerstwego chleba i smaże na gorącym oleju z obu stron.Mój mąż i synek uwielbiają te grzanki.



                                Dawniej Marti

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X