Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tanie,łatwe,zjadliwe :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

    legendarny Sernik naszej oczekującej

    testowałam i jest cudowny, lekki i puszysty jak pianka. wręcz rozpływa się w ustach. Ciutkę go zmodyfikowałam i zrobiłam go na kruchym cieście, bo mnie naszła taka ochota i nie żałuję

    Masa serowa:

    1 kg sera zmielonego ( dałam taki z wiaderka President na sernik)
    125 g masła
    3 jaja
    1 budyń waniliowy
    1/2 szklanki cukru ( a jak ktoś lubi słodki to dodałabym pełną szklankę)
    1 cukier waniliowy
    kilka kropel aromatu cytrynowego
    rodzynki

    Kruche ciasto

    250 g mąki
    100 g masła
    1 jajko
    1/2 szklanki cukru
    2 łyżeczki proszku do pieczenia

    Polewa:

    tabliczka gorzkiej czekolady
    mleko
    wiórki kokosowe/płatki migdałowe


    Składniki na kruche ciasto wyrobić i równomiernie wyłożyć w natłuszczonej tortownicy. Wstawić do nagrzanego na 200 stopni piekarnika i podpiec ok 7 minut. po czym podpieczony spód wyciągnąć, a temperaturę zmniejszyć do180 stopni.

    Do sera pomału wlewac rozpuszczone i ostudzone masło, wymieszać. żółtka ubić z cukrem i cukrem waniliowym. przełożyć do masy serowej, dodać budyń, sparzone rodzynki, kilka kropli aromatu cytrynowego. ubić białka na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z masą serową.
    Masę wyłożyć na podpieczony spód, piec ok 60 minut w temp. 180-200 stopni.przed wyłączeniem piekarnika sprawdzić wykałaczką( Bez spodu oczekująca piecze serniczek ok 40-50 minut, mnie z racji spodu potrzeba było ok 15 minut dłużej). Po ostudzeniu polewam go rozpuszczoną w małej ilości mleka czekoladą i dekorują wiórkami kokosowymi lub płatkami migdałowymi.
    smacznego
    Attached Files
    Last edited by Scaarlett; 03-02-2010, 22:58.

    Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

    Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




    Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

      Scaarlett a Oczekująca w ogóle nie robi na żadnym spodzie ??
      Ciacho wygląda cudnie !!!!
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

        nie robi na żadnym spodzie. mnie się też najczęściej nie chce,więc robię bez spodu, ale tym razem wymarzyłam sobie na kruchym ładnie wygląda, a jak smakuje

        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

        Skomentuj


          Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

          A ja wlasnie z pelnym talerzem jedzenia wyszlam z kuchni, i tak mi i nie chcialo robic tych schabowych.. ze wymyslilam szybkie risotto

          *ryz
          *schab, piers z kurczaka lub inne miesko (kto jak woli i ile woli)
          *sloik sosu meksykanskiego
          *przyprawa kebab gyros
          *oliwa

          Ryz ugotowac,piers z kurczaka pokroic w kosteczke, wrzucic na rozgrzana oliwe na patelni,posypac przyprawa kebab-gyros. Potem wlac sos i wsypac ryz. Wymieszac dobrze i gotowe

          Oczywiscie wedlug gustu i czasu mozna dodac cebule i inne warzywa ale mi sie nie chcialo.

          Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

          Skomentuj


            Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

            Napisane przez mamakarolka Pokaż wiadomość
            Bo do ciasta cukru się nie dodaje
            Jak to sie nie dodaje?? Pierwsze slysze ale kazdy robi wedlug wlasnego gustu

            Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

            Skomentuj


              Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

              Szarlotka sypana

              najprostsza szarlotka na świecie delikatna, lekka, wilgotna i rozpływająca się w ustach.

              Składniki
              szklanka maki
              szklanka kaszy manny( zwykła, nie błyskawiczna)
              szklanka cukru
              1-1,5 kg jabłek (im więcej tym lepiej, musi być duzo)
              1 łyżeczka proszku do pieczenia
              0,5 kostki masła
              cynamon
              rodzynki
              skórka pomarańczowa/skórka z cytryny


              Składniki sypkie : mąka, proszek, cukier, kaszę mannę wymieszać razem.
              jabłka obrać i zetrzeć na tarce na małych oczkach, soku nie odciskać jest on do ciasta potrzebny i dobrze jak jest go dużo.
              do jabłek dodać jak ktoś lubi trochę cynamonu, rodzynki, skórkę z pomarańczy lub cytryny i wymieszać.
              tortownicę wyłożyć papierem do pieczenia.
              na spód rozłożyć jedną szklankę sypkich produktów, na nią ułożyć połowę jabłek. na tą warstwę drugą szklankę sypkich produktów. potem resztę jabłek, które nam zostały i trzecią szklankę sypkich produktów.
              Wierzch ciasta szczelnie pokryć cienko pokrojonymi plasterkami masła.
              Piekarnik rozgrzać do 180 stopni, piec ok 1 godziny do momentu kiedy ciasto się przyrumieni.
              Po wystygnięciu polać roztopioną w małej ilości mleka czekoladą i posypać płatkami migdałowymi. można również zamiast polewy posypać cukrem pudrem.
              Smacznego!
              Attached Files
              Last edited by Scaarlett; 18-02-2010, 23:12.

              Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

              Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




              Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

              Skomentuj


                Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                Scaarlett ja widzę,że masz zapał do pieczenia
                ....bardzo dobrze,na pewno niebawem skorzystam z twojego przepisu
                FROCH

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                  Ta szarlotka jest super, sama często taką robię szczególnie w sezonie jabłkowym

                  Skomentuj


                    Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                    A ja włąśnie zajadam PLEŚNIAKA hehe

                    Składniki:

                    4 jajak

                    3 szklanki mąki

                    1 szklanka cukru

                    1 łżka kakao

                    1 łyżeczka proszku do pieczenia

                    250 g miekkiego masła / margaryny

                    dżem



                    Wykananie:

                    Białka dobrze ubijamy na sztywno z cukrem.

                    Zółtka zagniatamy z mąką proszkiem do pieczenia i margaryną. Ciasto dzielimy na 3 części, doi jednej dodajemy kakao.

                    Samrujemy blachę margaryną wykładamy papierem i ścieramy jedną białą część na tartce o dużych oczkach (lepiej jest włąóżyć ciasto na trochę do zamrażarki - lepiej się ściera)

                    Smarujemy dzemem potem na to ścieramy ciemną część ciasta wylewamy białka i na koniec ścieramy ostatnią białą część.

                    Pieczemy około 35 minut w temperaturze 180 stopni.



                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj


                      Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                      majajula super przepis na ciacho, właśnie szukałam takiego, do którego mogę dżem wykorzystać, bo mam wielki słoik konfitur domowych ze śliwek, które mi zostały jeszcze z pączków, które robiłam w tłusty czwartek, chętnie zrobię pleśniaka jeszcze takiego nie robiła, a jestem smakoszem ciast. szczególnie serniki, z jabłkami i takimi co mają masy budyniowe mniaaammm. napisz z jakim dżemem ten plesniak najlepiej smakuję? może byc śliwkowy?
                      miss możesz spokojnie tą szarlotkę wypróbować, bo wychodzi bardzo smaczna i jest super prosta w wykonaniu, robię ją często i zawsze wychodzi.

                      A piec, potwierdzam uwielbiam i przeważnie raz na tydzień jakieś ciacho mamy.

                      Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                      Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                      Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                        majajula pleśniak upieczony! polecam, wyszedł pyszny warto go zrobić, a z konfiturą śliwkową rewelacja.
                        widzę kochana, że ty też lubisz piec, jak masz jeszcze przepisy na jakieś smakołyki, to ja bardzo chętnie przetestuję

                        Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                        Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                        Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                        Skomentuj


                          Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                          Scarlett widzę,że robiłaś tego pleśniaka, napisz mi czy białka ubijam z cukrem mikserem a zółtka w rękach wyrabiam??
                          FROCH

                          Skomentuj


                            Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                            wlasnie tak to zrobilam. bialka z cukrem ubilam, a zoltka reka z reszta

                            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                            Skomentuj


                              Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                              Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                              Scarlett widzę,że robiłaś tego pleśniaka, napisz mi czy białka ubijam z cukrem mikserem a zółtka w rękach wyrabiam??
                              dokładnie tak

                              ja robiłam z 3 dżemami tzn. resztki wyskrobywałam i pyszne było. a ze śliwkowym jak najbardziej wtedy ciacho jest super kwaskowate


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj


                                Odp: tanie,łatwe,zjadliwe

                                Ja ostatnio tez zrobiłam tego plesniaka bo zostało mi dużo białek od sernika którego robi się bez.
                                FROSZKU z żółtek robi się ciasto kruche a białka ubite z cukrem na wierzch ja jeszcze dodaję do nich czerwony kisiel w proszku dzieki temu piana jest ślicznie różowa.
                                SCARLETT bo to właśnie ma być powidło śliwkowe do tego ciasta.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X