Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mamusie *Rocznik '87*

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Mamusie *Rocznik '87*

    cześć, u mnie tak zimno że nic się nie chce na dodatek tak mnie plecy bolą w dole że szok....u mnie dość ciekawie było przez ten czas nie obecności. w piątek zakupy i placek i sałatkę robiłam a w sobotę czekałam na męża i robiłam na obiad sajgonki trochę paprania przy tym było ale wyszło bardzo smaczne. M przyjechał dopiero o 17 po południu zanim się ogarnął był już wieczór później położyliśmy małą i pojechaliśmy na miasto później do mojej siostry a z nią i jej chłopakiem na imprezę trochę się po bawiłam i sobota spędzona inaczej ale M był bardzo zmęczony więc za długo nie siedzieliśmy a w niedzielę byliśmy w koninie na zakupach i dostałam od M pierścionek srebny tak że niby od małej na dzień matki już i wczoraj o 13 już wyjeżdżał jakoś nie nacieszyłam się za bardzo jego obecnością tym razem ale pocieszam się tym że teraz jak wróci to ma mieć tydzień urlopu

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Mamusie *Rocznik '87*

      kruszyna u mnie mała też ostatnio złapała jakieś przeziębieni katar i kaszel ale całe szczęście już jej przechodzi a co do zwierzątek to ja już pisałam że my mamy ogromne akwarium i sssstrasznie mi się podoba
      alina ja też powinnam się wybrać do gina na badania kontrolne i ogólnie już rok staramy się o dzidzię i narazie nic ale taka praca M nam nie sprzyja przy naszych staraniach....
      angel kochana gdzie ty nam zginęłaś??

      Skomentuj


        Odp: Mamusie *Rocznik '87*

        ANia jestem tak wściekła wczoraj cyprian Kupil sobie 2większe neonki i 2 danio i po paru godzinach zdechły, paweł kupił później 6 malych neonkow i skalara i było wszystko ok a teraz zdechł skalar i 3 neonki jestem wściekła co oni w tych sklepach sprzedają. mamy 25l akwarium z pokrywa lampka filtrem i grzałką z termostatem i co jest grane? ?





        Skomentuj


          Odp: Mamusie *Rocznik '87*

          Dziewczyny mam pracę!!! Jutro dostanę skierowanie na badania i zaczynam, ale się cieszę


          Skomentuj


            Odp: Mamusie *Rocznik '87*

            Gratulacje a co będziesz robić?
            nas już na dobre rozłożyło jutro rano do lekarza





            Skomentuj


              Odp: Mamusie *Rocznik '87*

              alina gratuluje.
              kruszynka pytałam się M odnośnie tego akwarium i wszystko mi napisał w sms mam ci to przekazać więc za moment będę cytować

              Skomentuj


                Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                zakładając nowy zbiornik należy przestrzegać kilku zasad aby rybki były zdrowe a ty cieszyła się jak rosną. na początku zbiornik trzeba umyć nie używaj żadnej chemii tylko zwykłą czystą wodę. później kładziesz tam żwirek ozdoby bez ostrych krawędzi oraz posadź 2 nieduże jak na twoje akwarium roślinki.pamiętaj aby żwirku było tak na 5 cm na dnie i w ten żwirek posadź te roślinki. do zbiornika wlej wody z kranu włącz flirt i ogrzewanie na 25stopni. tak przygotowane akwarium trzeba jeszcze zaszczepić zdrowymi bakteriami a tu pytanie skąd je wziąć? zaraz napisze

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                  te bakterie są w wodzie z zdrowych zbiorników. poproś sprzedawcę w sklepie aby dał ci litr wody ze zdrowego zbiornika w celu zaszczepienia bakterii. wlej ta wodę ze sklepu do swojego akwarium. jak już to zrobisz to czekaj przez tydzień. w tym czasie powinny działać w akwarium wszystkie urządzenie w akwarium oprócz oświetlenia.
                  po tygodniu możesz zakupić pierwsze żyjątka. jesteś początkująca więc do swojego akwarium 25l wpuść 6 głupików 2 samice i 4 samce. 6 neonów inesa aby nie czerwonych muszą być inesa bo neon czerwony jest bardzo wymagający i padnie. pamiętaj tez o poroście glonów i resztkach. w tym celu dobrze by było dokupić 2 glonojady 4 molinezje oras 2 kiriski panda ale oczywiście nie musi być wszystko od razu

                  Skomentuj


                    Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                    w takiej konfiguracji wciąż nie mamy pewności że wszystkie przeżyją ale mamą ogromne większe szanse. karm je zmiennie . mrożona ochotka i płatki. kup im kryla w płatkach a będą zdrowe i kolorowe, a glonojadom i molinezjom należy należy podawać pokarm tabletkach.oczywiście nie wszystko naraz. raz na miesiąc odlej 1/3 wody i dolej świeżej. pamiętaj aby ta świeża wcześnie odstała w czystym naczyniu conajmniej dobę.
                    aby zachować zdrowie i wodę na poziomie trzeba robić testy ale to już inna bajka. powiem tylko tak. pamiętaj że twoje akwarium to odrębny świat a jego mieszkańcy są narażeni na choroby a akwarium na zanieczyszczenia. jeżeli akwarium zacznie ci zachodzić ci na zielono albo będziesz miała atak ślimaków albo twoje ryby zaczną padać lub pojawi się na nich coś niepokojącego alarmuj mnie pomogę ci.

                    Skomentuj


                      Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                      pamiętaj żeby mały czasami ich nie karmił za często bo może je przekarmić i przez to też mogą ci padnąć a na dodatek zabrudzisz akwarium. jeżeli dajesz płatki to szczyptę 2 razy dziennie a następnego dnia kostkę ochotki a glonojadom dawaj na noc tabletkę 1 co drugi dzień.
                      filtr musisz czyścić rób to pod bierzącą wodą żadnej chemii musisz go rozebrać i wymyć tą gąbkę co jest w środku myj go wtedy kiedy przestaje pompować pewnie wiele rzeczy z tego juz wiesz ale mój M to jest ogromny miłośnik tych stworzeń i ja wiedziałam żetak to się skończy miłej lektury kochana kruszynko

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                        a i na przyszłość skalara do takich małych rybek nie kupujcie bo on jak urośnie to zje wam wszystkie małe ryby to znaczy wszystkie mniejsze od niego.pisz jak tylko będziesz miała jakieś pytania napewno razem z M na wszystko odpowiemy

                        Skomentuj


                          Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                          ANiu dziękuje wam bardzo już normalnie dwa dni źle się czuje przez te ryby tak mi szkoda a czy mogła by być woda od znajomej ma 2 miesiace akwarium i na początku też tak miala a teraz jest ok ? a tak żeby było śmiesznie to Kupilam w pon bojownika i wylowilam go po 2godz z akwarium bo podskubywal mi inne ryby dałam go do takiego owalnego akwarium 4litrowego bez Zadnych grzalek i filtrow i źyje. wcześniej em przez 5lat mial tam bojownika jeszcze raz dziękuje





                          Skomentuj


                            Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                            dobrze zrobiłaś że go wyłowiłaś bo on jest widocznie agresywny nie każdy może być z innymi rybami wiesz co wydaje mi się że możesz wziąć od tej znajomej jeżeli faktycznie u niej w akwarium jest wszystko ok ale to jeszcze zapytam się M i dokładnie ci powiem

                            Skomentuj


                              Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                              jeszcze raz dziękuje za rady i przedewszystkim za ustalenie obsady wieczorem po raz 3 od soboty wszystko wyczyszczę i mam nadzieję że za 3cim razem będzie ok, tym bardziej że em planuje za jakiś czas jakieś większe akwarium a mi się marzą jakieś tropikalne rybki :-P





                              Skomentuj


                                Odp: Mamusie *Rocznik '87*

                                Witam Was Kochane moje Wybaczcie,że Was zaniedbałam ale ostatnio mam sporo rzeczy na głowie. Szukamy innego mieszkania do wynajęcia, podniósł nam czynsz właściciel, więc stwierdziliśmy,że za takie pieniądze możemy wynająć coś ładniejszego. Mam nadzieję,że znajdziemy coś nie w takim bloku.W sobote jedziemy oglądać dwa mieszkania, może akurat sie uda
                                Aniu cóż za instrukcja, Twój mężuś to prawdziwy ekspert od rybek
                                Kruszyna po przeczytaniu takich wskazówek będziesz miała śliczne rybki i akwarium
                                Alina gratuluję i zazdroszczę ,że masz pracę

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X