Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: jak oszczedzać

    to bardzo łatwe, jak jesteś troszkę za gruba to zrób oszczędność na jedzeniu, jak palisz papierosy to nie pal przez miesiąc, jak dużo jeździsz samochodem pojeździj rowerem i już parę stówek się uzbiera

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: jak oszczedzać

      Tak jak ktoś wyżej, ja też staram się co miesiąc odkładać pewną sumę i od razu inwestować pieniądze.
      Oprócz złota, fajną opcją jest kupno monet. Nie są w większości drogie, tu można sobie zerknąć: http://www.cezar24.pl/jaskolki-1993-...za-p-1102.html , czyli nie muszę inwestować fortuny, żeby coś kupić.
      Na pewno lepsze to niż odkładanie pieniędzy na lokacie czy trzymanie ich w skarpecie.

      Skomentuj


        #78
        Odp: jak oszczedzać

        Czesto wlasnie robie zakupy odrazu przy wyplacie i nie ciągnie mnie na nie przez caly miesiac

        Skomentuj


          #79
          Odp: jak oszczedzać

          Napisane przez eugeniuszka Pokaż wiadomość
          oszczędzać można codziennie, można kupować tańsze produkty, zrezygnować z rzeczy niepotrzebnych
          To jest dobry sposób. Oczywiście nie na wszystkim warto oszczędząć. Jedzenie np często tańsze jest gorsze... Ale nie każde. Ja poza tym, że staram się oszczędzać w czasie zakupów to jak tylko dostaję wypłatę od razu częśc przelewam na konto oszczędnościowe, z którego nie ruszam ani grosza

          Skomentuj


            #80
            Odp: jak oszczedzać

            Czasami przy oszczędzaniu jesteśmy w stanie doprowadzić do sytuacji, że jednak zapłacimy więcej.

            Skomentuj


              #81
              Odp: jak oszczedzać

              Tak jak pisał ktoś wyżej, trzeba robić tak, żeby zaoszczędzone pieniądze nie były pod ręką. Najlepiej zachowywać się tak, jakby ich w ogóle nie było.
              Konto oszczędnościowe to chyba najprostsza opcja na takie odkładanie kasy.
              Mnie chodzi po głowie też inwestycja w monety. Oglądałam ostatnio tutaj: http://www.cezar24.pl/ co nieco i okazuje się, że wcale nie trzeba mieć fortuny, żeby inwestować. Więc myślę,że to całkiem niegłupia opcja

              Skomentuj


                #82
                Odp: jak oszczedzać

                Ja kiedyś próbowałam zapisywać wydatki, żeby wiedzieć ile mniej więcej idzie na życie. W sumie, to jeszcze się nie zdarzyło, żebyśmy wydali całe pensje, więc zawsze coś się odłoży.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: jak oszczedzać

                  Ja oszczędzam w zasadzie na wszystkim i od zawsze. Staram się robić przemyślane zakupy, żeby nie wyrzucać jedzenia, a także jak najmniej wydać, a zdrowo się odżywiać. Oszczędzam na prądzie, bo mam żarówki led, na wodzie, bo mam napowietrzacze do wody, a także na kosmetykach i chemii, bo kupuje ją tylko na promocjach. Dzięki temu mamy spore oszczędności. Do tej pory trzymaliśmy je na koncie oszczędnościowym, ale wolałabym je ulokowac na lokacie, bo są większe zyski. Co sądzicie o tych https://www.pocztowy.pl/instytucje/lokaty/ ? Która z tych jest Waszym zdaniem najlepsza?

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: jak oszczedzać

                    Ja ustawiłam sobie przelew stały na konto w wysokości 500 zł miesięcznie. Od razu po wypłacie pienądze lądują na koncie oszczędnościowym. Ja praktycznie tego nie odczuwam a oszczędności rosną. Dobrą ofertę konta oszczędnościowego ma smart bank;
                    http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-konto/

                    Konto jest darmowe oraz przy koncie osobistym masz również dostep do konta oszczędnościowego, które jest oprocentowane na 2,8% czyli dobrze.

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: jak oszczedzać

                      Lista wydatków to podstawa oszczędzania.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: jak oszczedzać

                        ja mam osobę konto oszczędnościowe na które co miesiąc odkładam jakiś pieniądz.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: jak oszczedzać

                          Ja po powrocie z zagranicy postanowiłam, że większą część zrobionej kwoty wpłacę na fundusz inwestycyjny http://bphtfi.emyspot.com/ mam nadzieję, że zysk będzie taki jak prognozowany. Podobno warto inwestować teraz w złoto, próbował ktoś?

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: jak oszczedzać

                            Jeśli na temat kont bankowych chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to warto przejrzeć sobie artykuły dostępne na portalu Konto w Banku - zobacz. Mam nadzieję, że przyda wam się ten portal, według mnie jest naprawdę spoko.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: jak oszczedzać

                              ja sobie założyłam osobne konto w banku i co miesiąc staram się odkładać jakieś pieniądze.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: jak oszczedzać

                                Tak, takie osobne konto to bardzo dobre rozwiązanie i my będziemy chcieli właśnie tak zrobić. Można sobie właśnie postanowić, ze w kazdym miesiącu wpłaci się tam odpowiednią sumę pieniędzy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X