Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej niż jedno dziecko..?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    jesli u mnie się sytuacja ustabilizuje z miejscem zamieszkania to bardzo bardzo bardzo chciałabym drugie bejbe

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Froszku a masz kogoś bliskiego do pomocy przy małej,chodzi mi o mame albo teściową?Fajnie jest miec kogoś z kim można zostawic dzieciaczka kiedy sie chce iśc np.do lekarza.
      Alanek 14.09.2006

      Skomentuj


        #18
        ja narazie jeszcze mieszkam u rodziców,ale teraz wyprowadzam sie do meża za granice,więc bede sama

        Skomentuj


          #19
          ja zawsze chciałam mieć więcej niż jedno dziecko
          ale zanim zdecydowałm się na drugie dużo czasu upłynęło - 6 lat
          Jak dla mnie jest to rewelacyjna różnica
          Julka jest na tyle duża i samodzielna i łatwiej wytłmaczyć takiemu 6 latkowi wiele spraw
          kolejne dziecko też chcę za 6 lat


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #20
            hmmm u mnie jest tak ze mam 9 miesiczna coreczke i obecnie jestem w ciazy w 5 miesiacu.. pewnie niejedna sie zdziwi ze tak szybko bo faktycznie , czesciowo moze troszke sie pospieszylismy ;-) ale ... jestesmy i tak szczesliwi mimo ze troszke przeraza mnie mysl jak sobie dam rade z druga dzidzia , mimo ze jeszcze coreczka jest nieodchowana tak jakbysmy chcieli .. ale jestesmy dobrej mysli , chcąc nie chcac hehe chcielismy druga dzidzie moze nie tak szybko ale mowi sie trudno powodzenia zycze przyszlym mamusiom nastepnych dzieci;-)
            Katarzyna

            Skomentuj


              #21
              kates..miedzy mną a bratem jest tylko 11m-cy rożnicy..więc jak mój brat miał 3m to mnie poczeli.........dało się,a moja mama była sama...bedzie dobrze napewno sobie poradzisz,przeciez sama wiesz,że nie bedzie łatwo

              Skomentuj


                #22
                Hej, między moimi dziećmi jest 20 miesięcy różnicy i mimo tego, że czasami jest ciężko to uważam, że mniejsze różnice wieku między rodzeństwem są lepsze. Sama mam brata, starszego 5 lat...nie jest najgorzej miedzy nami, ale też nie tak do końca jakbym chciała...P.S. Taka "instytucja" jak babcia bardzo jest potrzebna
                Mama
                Martynki (31.03.2007)
                i
                Kamilka (27.11.2008)

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Kafejka nazwałaś swoje dzieci tak jak moja mama mnie i mojego brata:-) Martynka i Kamil
                  Alanek 14.09.2006

                  Skomentuj


                    #24
                    Ja sama mam trzech braci i jedną siostrę i nie chciałabym być jedynaczką.. Podsumowując, jak się już zdecyduję na kolejne dziecko to głownie dlatego by miało rodzeństwo, ale to będzie za dobre parę lat jak już.. no chyba że wcześniej mąż niechcący coś zdziała.. pozdrawiam

                    Skomentuj


                      #25
                      Hey

                      heh.no wiec tak.. z mojego doświadzczenia-pierwsze Dziecko urodziłam jak miałam 17 lat. w ciąży przytyłam ok.40kg łaziłam jak balon hehe miałam wszystkie możliwe dolegliwości, od mdłości po okropna zgage w nocy ciąże wspominam jako walke o przetrwanie haha pózniej poród-17 godz kiedyś płakałam na widok skaleczenia a tu nagle takie COŚ.. No ale Mały Igorek wynagrodził mi w sekunde ból i cała reszte. Wiec kiedy dowiedziałam sie że jestem w drugiej ciaży... ufff.. dreszcze mi przeszły na samo wspomnienie tego wszystkiego! tymbardziej że Igor miał wtedy 1,5 roku przerażała mnie ta perspektywa. druga ciąża okazała sie BOSKA zero dolegliwości, do 6 mies. wcale nie było widać. poród trwał 40min pojechałam do szpitala z 9cm rozwarciem mąż dzielnie stał obok i poszło a wychowanie? kwestia dobrej organizacji.. Nie traktowałam Maluszka jak porcelanowej Lalki do której Starszy Syn miał sie nie zbliżać.. od poczatku uczesniczył w Jego życiu. Głaskał. tulił. ''pomagał'' kąpać.. teraz świata poza Nim nie widzi podaje mu smoczka razem próbuja nowe dania jest dobrze..-jasne że czasem zasypiam na siedzący że czasem nie ułoże włosów czasem Mąż sam robi kolacje.. to nic te CZASEM rujnuje nikomu życia GORĄCO ''polecam'' drugiego Maluszka buuuuuuuuziaki;*

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: więcej niż jedno dziecko..?

                        Ja tez chce conajmniej dwojke, ale mi sie wydaje, ze zdarzylo sie cos niesamowitego, nie jestem pewna, ale... moja corka ma 3 miesiace, a ja ... mam podejrzenie, ze znowu za 8 albo 9 mies odwiedze porodowke ale to by bylo, prawie blizniaki, a jezeli okaze sie, ze nie jestem teraz, to najwyzej sierpniowka 2011 chce byc










                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: więcej niż jedno dziecko..?

                          Ja zawsze marzyłam o przynajmniej trójce pociech. Na razie Wojtek zajmuje cały mój świat ale chcę mieć jeszcze drugiego malucha przed ukończeniem trzydziestki a potem jeszcze jednego. Zobaczymy jak sprawa się potoczy ale mam nadzieję że marzenia się spełnią. Najlepiej dzieciakom bawić się w towarzystwie rodzeństwa, a później w wieku dorosłym są to najlepsi przyjaciele (piszę biorąc przykład z mojego życia)
                          Zapraszam, zagłosuj http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/konkurs/pokoj/1400

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: więcej niż jedno dziecko..?

                            Między moimi robaczkami jest 2 lata i 2 miesiące. Od zawsze wiedziałam, że na pewno będę miała więcej niż jedno tzn tak chciałam, bo wiadomo, że to różnie bywa. No i udało się - mam dwójkę. Ale chciałabym mieć jeszcze jedno. Fajnie by było gdyby to była dziewczynka. Uważam, że najlepiej jest 2-4 lat różnicy. Ja sama mam 2 młodszych braci: jeden o 3 lata a drugi o 10 lat. Oczywiście z tym drugim to niebo i piekło - dwa różne światy. Poza tym starsze dzieci bywają bardziej zazdrosne o bobaski niż by się wydawało - mimo że można im więcej i lepiej tłumaczyć wszystko. Myślę że za jakiś rok będziemy znowu próbować o ile wcześniej nic sie nie wydarzy
                            A co do obowiązków i wychowania.... fajnie jest jak ma się kogoś do pomocy, a jak się nie ma to i tak można sobie poradzić - ważne żeby dzieci były zdrowe i szczęśliwe. A jak okna są brudne albo kurze za łóżkiem to świat się od tego nie zawali
                            Pozdrawiam


                            Krzysiu: 05.12.2005 10:15 3170g 52cm

                            http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...3daisy;page:-1

                            Jacek: 15.02.2008 22:45 3790g 56cm

                            http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...aisy23;page:-1

                            Ania i Jarek:

                            Skomentuj


                              #29
                              pytanko

                              Mam delikatne pytanie, nie wiem czy to jest ten wątek, może inny, bo nie znalazłam, ale... JESTEM 3 MIES PO PORODZIE I PODEJERZEWAM NOWA CIAZE, PIERWSZE DZIECKO URODZILAM NATURALNIE, BEZ ZANDYCH WSPOMAGACZY, ZNIECZULENIA ITD, CZY, JEZELI OKAZE SIE PRAWDA , JEST JAKIES RYZYKO Z TYM DRUGIM, BO TAK KROTKO PO..
                              POZDRAWIAM










                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: więcej niż jedno dziecko..?

                                Hmm..był już taki podobny wątek ,laska zaszła w ciążę w 3 m po porodzie ma chyba już urodziła.Osobiście mam znajomą która ma dzieci z różnicą wieku równą rok. Dzieci zdrowe jak ryby,a ona sama mówi że cięzko było na początku z dwójką małych dzieci mimo że były dość grzeczne.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X