Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

antykoncepcja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    zobaczcie znalazlam taki skrocik artykułu :

    Antykoncepcja hormonalna sprzyja chorobom jelit
    Lekarze gastrolodzy i chirurdzy z dwóch londyńskich szpitali prowadzili badania nad wpływem antykoncepcji hormonalnej na występowanie u kobiet przewlekłych chorób zapalnych przewodu pokarmowego, głównie jelita grubego lub cienkiego. Okazało się, że kobiety łykające pigułkę antykoncepcyjną są zagrożone poważnym ryzykiem wystąpienia choroby Crohna (proces zapalny ścian przewodu pokarmowego) oraz wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Lekarze ustalili, że ryzyko rośnie wraz z czasem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Po trzech latach przyjmowania pigułki prawdopodobieństwo zachorowania zwiększa się trzy i pół razy. Czynnikiem, który dodatkowo zwiększa ryzyko wystąpienia choroby Crohna u kobiet stosujących antykoncepcje hormonalną jest palenie tytoniu. [Za: LifeSiteNews.com – 13.03.2009 r.]

    Crohn-Leśniowski to nieciekawa choroba , bardzo ciezka i przewlekla (moj kuzyn ja ma) http://nzj.iimcb.gov.pl/choroba_lesn...go-crohna.html

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Nikt nie mowil ze antykoncepcja to cudo Za kazda przyjemnosc sie placi jaka cene :P

      Skomentuj


        #93
        Ja łykam tabletki w sumie od 9 lat i wszystko jest w najlepszym porządku. Po siedmiu latach stosowania zrobiłam pół roczną przerwę bo planowaliśmy z mężem zaraz po ślubie mieć maleństwo. Czekaliśmy 10 miesięcy zanim zaszłam w ciążę ale przyczyną była raczej choroba tarczycy na którą chorowałam już długi czas niż tabletki, tak wynikało z badania hormonów. Potem 3 miesiące po porodzie dalej zażywałam tabletki przez ponad rok, wtedy zdecydowaliśmy się na następne dziecko. Odczekaliśmy trzy miesiące, aż wszystko się ładnie uregulowało, czyli regularne miesiączki, poszło bardzo szybko i miesiąc później byłam już w ciąży i czekam z niecierpliwością na koniec maja na rozwiązanie. Jak na razie wszystko jest w najlepszym porządku.
        Dodam jeszcze,że pierwsze dziecko jest zdrowe jak ryba jedyna choroba jaką miała to zaczerwienione gardełko i to tylko kilka razy przez dwa lata i w czasie ciąży nie było żadnych powikłań wszystko książkowo cały rozwój i wyniki.
        Jednak na razie nie planujemy powiększać rodzinki i zastanawiam się nad wkładką. Ostatnio po pierwszej ciąży mój gin mówił, że jest to bardzo dobre rozwiązanie.
        Dobra koniec tego wykładu, ale każdy powinien zrobić tak jak czuje i za bardzo nie kierować się innymi bo antykoncepcja to naprawdę bardzo indywidualna sprawa i musi być bardzo dobrze dobrana to nie ma potem problemów.
        AGATKA 16.04.07r
        Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
        W końcu w komplecie
        Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

        Skomentuj


          #94
          Hej dziewczyny bierze któraś z was yasminelle?. Mi lekazr zmieniła le sama nie wiem czy łykać. Mam troche obaw że przytyje za mocno. Maxcie jakieś doswiadczenia?

          AMELKA 08.02.2007

          Skomentuj


            #95
            Ja bralam Yasmin i nie przytylam. Niby leki nowej generacji ktore nie zatrzymuja wody w organizmie, nie "tucza" itp ale nie przekonasz sie poki nie sprawdzisz na sobie bo jedna przytyje inna nie. A robilas jakies badania przed zapisaniem tych tabsow ?
            aniasz8206 to ze poki co u Ciebie ok nie znaczy ze tabsy nie odezwia sie pozniej.

            Skomentuj


              #96
              A ja dostalam nowe tabsy Yaz - bierze sie je bez przerwy. W opakowaniu sa 24 tabletki aktywne i 4 nieaktywne podczas brania ktorych wystepuje krwawienie z odstawienia.Tabsy te maja il sklad taki sam jak Yasminelle ale rozlozony na wiecej dni ( na 24 a nie 21 ) wiec ponoc lepiej przyswajalne . Zobaczymy ...

              Skomentuj


                #97
                ja biore Marvelon i generalnie jestem zadowolona...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Nie wiem czy najlepsza ale ja biorę tabletki i jestem zadowolona. Ciąża była planowana, zaszłam miesiąc po odstawieniu i teraz znów zaczęłam brać, żeby zbytnio rodziny nie powiększyć

                  Skomentuj


                    #99
                    hej Ja swego czasu bralam Microgynon prze okolo 3 lata po odstawieniu zaszlam w ciaze teraz uzywam plastrow Evra przez 1,5 roku i jest ok.
                    po tabletkach nie tylam nic natomiast przy plastrach przytylam 1kg ale nie jestem pewna czy to od plastrow czy zmiana trybu zycia. tak wiec polecam i plastry i tabletki
                    pozdrawiam
                    http://www.poradnikmamy.pl/component...tail/id,11431/

                    ----------------------------------------------------

                    http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                    http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                    http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                    Skomentuj


                      ja bralam Mercilon potem chcialam zajsc w ciaze i w pierwszym miesiacu po odstawieniu tabletek juz sie udalo, teraz karmie i biore Cerazette jestem zadowolona z jednych i drugich tabletek bo zawsze jak uzywam tabletek to chudlam iteraz tez tak jest chociaz karmie i dbam o diete,

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        ja polecam plastry Evra. stosowałam je przed zajściem w ciążę przez rok i teraz gdy skończyłam karmić piersią (5 miesięcy). nie narzekam,nic nie przytyłam. tabletek i tak brać bym nie mogła z powodów zdrowotnych,ale nawet jak bym mogła to bym nie brała,bo jakoś nie pamiętam o zażywaniu jakichkolwiek tabletek o stałej porze :-)
                        aniawlkp86

                        Skomentuj


                          U mnie jakakolwiek antykoncepcja hormonalna odpada, byłam u lekarza i nawet cerazette niemogę brać pozostał mi kalendarzyk i globulki (do gum nie mam zaufania) W związku z tym mam pytanie. Jak sądzicie czy w tych dniach w których przypuszczalnie nie jestem płodna używamy globulek a w dniach płodnych rezygnujemy z seksu wogóle to czy jest to dobra metoda?


                          Skomentuj


                            anna31a dlaczego rezygnujecie z seksu w dni płodne? w takim razie to ja bym nie stosowała nawet globulek,gdybym uprawiała seks tylko w dni niepłodne. i to też trochę stresujące.
                            aniawlkp86

                            Skomentuj


                              anna31a dlaczego rezygnujecie z seksu w dni płodne? w takim razie to ja bym nie stosowała nawet globulek,gdybym uprawiała seks tylko w dni niepłodne.chociaż nigdy nic nie wiadomo czy akurat dni płodne będą troszkę szybciej,więc lepiej zawsze się zabezpieczyć.
                              aniawlkp86

                              Skomentuj


                                aniawlkp86 a czemu maja nie rezygnowac ? Wiadomo ze to nie tak ze sa np 4 dni plodne w miesiacu i poza nimi mozesz szalec do woli. Plemniki maja zywotnosc do 72 godz wiec np jesli kochasz sie na 2 dni przed plodnymi to tez mozesz zajsc w ciaze.W dodatku dni plodne nie sa zaprogramowane, choroba, stres i juz zmiana.
                                anna31 mysle ze na tyle ile mozecei to dobra metoda , a jak liczysz plodne ? Mierzysz tempke?Badasz sluz ?
                                Last edited by Goplana; 19-04-2009, 15:47.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X