Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak zwracacie sie do tesciow??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

    Ja mowie per pani albo staram sie po prostu mowic, słowa. mama nie jestem w stanie wykrztusić z siebie, mama jak dla mnie jest jedna

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

      Rodzice męża już w dniu ślubu, podczas błogosławieństwa w domu sami wyszli z inicjatywą i poprosili mnie, abym mówiła do nich mamo i tato. Na początku było ciężko się przełamać, ale tera to naturalne.

      Skomentuj


        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

        Ja nie mam teściów już nie zyją, natomiast mój mąż zwraca się do moich rodziców mamo i tato, sami zaproponowali dla ścisłości. Uwazam, że fajnie jak tak jest świadczy to o dobrych relacjach.

        Skomentuj


          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

          Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
          Ja nie mam teściów już nie zyją, natomiast mój mąż zwraca się do moich rodziców mamo i tato, sami zaproponowali dla ścisłości. Uwazam, że fajnie jak tak jest świadczy to o dobrych relacjach.
          Ja też uważam, że to jest dobre i takie naturalne. I to własnie rodzice powinni wyjść z inicjatywą i zaproponować to jak chcą, aby sie do nich zwracać.

          Skomentuj


            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

            Gdyby nie zapytali to najlepiej jest samemu wyjść z inicjatywą i zapytać czy im to nie będzie przeszkadzać- nie oszukujmy się ludzie są różni, jednemu może nie przeszkadzać a drugi nie będzie za tym. Wszystko należy uszanować

            Skomentuj


              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

              ja się jakoś nie mogę przemóc, żeby do teściowej powiedzieć "mamo"

              Skomentuj


                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                I ja do swoich teściów i mąż do swoich mówimy mamo, tato. Ani ja ani on nie ma z tym problemu. U nas jakoś od początku było to oczywiste i naturalne. A rodzice sami również po ślubie zaproponowali, aby tak do nich mówić.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                  ja prawie dwa lata po ślubie nie umiem przełamać się i powiedzieć mamo, tato do teściów. To nie moi rodzice, a tylko moim rodzicom należy się słowo mama i tata. Tak czuję i chyba nigdy tego nie zmienię. Ale nie mowie o nich też teść, teściowa bo te wyrazy wydają mi się znowu negatywne. Po prostu zwracam się do nich na Ty, a jak o nich mowie to używam formuły "rodzice/mama/tato Łukasza"

                  Skomentuj


                    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                    Ja już nie mam teściów, więc nie miałam okazji się do Nich zwrócić "Mamo" lub "Tato", nie widzę w tym nic złego. Mój Mąż zwraca się do mojej Mamy "Mamo", "Mamusiu", ma z Nią super kontakt. Do mojego Taty bez problemu zwraca się "Tato".


                    Skomentuj


                      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                      mój mąż do moich rodziców też zwraca się cczasami mamo, tato albo tata Jurek, mama Monika albo teraz dziadek Jurek, babcia Monika, bo tak łatwiej. Ja tej formuły też czasem używam w odniesieniu do jego rodziców. Prędzej nazwę ich babcia, dziadziu niż mama, tata.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                        Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                        mój mąż do moich rodziców też zwraca się cczasami mamo, tato albo tata Jurek, mama Monika albo teraz dziadek Jurek, babcia Monika, bo tak łatwiej. Ja tej formuły też czasem używam w odniesieniu do jego rodziców. Prędzej nazwę ich babcia, dziadziu niż mama, tata.
                        My też tak do dziadków często się zwracamy. Natomiast mówienie mamo i tato, to chyba dużo zależy też od relacji, jakie panują w rodzinie, od tego jaki mamy kontakt. My z mężem jeszcze przed ślubem byliśmy razem 8 lat, więc później to mamo i tato to było takie naturalne.

                        Skomentuj


                          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                          My wzieliśmy slub zaraz po 10 rocznicy naszego związku Relacji z jego rodzicami nie mam złych, ale nie jestem z nimi specjalnie związana emocjonalnie. Jakby nie patrzeć dla mnie to rodzice mojego męża, dziadkowie córki, a dla mnie ... nie powiem, że obcy ludzie, ale bardziej znajomi niż bliska rodzina.

                          Skomentuj


                            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                            Staram się mowić bezosobowo do teściów Zdarzyło mi się chyba ze dwa może trzy razy powiedzieć do teściowej mamo ale nie odpowiada mi takie zwracanie się do niej kiedy mam własną matkę która mnie urodziła i wychowała

                            Skomentuj


                              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                              Ja też mam dziwnie, zanim się ożeniliśmy, to do samego ślubu, musiałam mówić per "Pani", a po ślubie, to mi powiedziała "mów mi mamo". Nie potrafię jej jednak tak mówić, "mamo" to potrafię powiedzieć tylko do swojej mamy

                              Skomentuj


                                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                                ja tak samo, ja mówię po prostu na "Ty", nie mówię 'mamo"

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X