Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak zwracacie sie do tesciow??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

    Ja często mówię bezosobowo. Śmiesznie nawet czasem to wychodzi Ogólnie muszę mówić "mamo"- ale to jest potwornie ciężkie.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

      Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
      Ja często mówię bezosobowo. Śmiesznie nawet czasem to wychodzi Ogólnie muszę mówić "mamo"- ale to jest potwornie ciężkie.
      beatris20 a dla czego musisz? tesciowa chciala zeby mowic do niej mamo - ale ja nie potrafie tez mowilam dlugo bezosobowo a od kad jest Zosia to mowie babciu a ja mame mam jedna i mowienie do tesciowej mamo mi nie przechodzilo przez gardlo poprostu

      Skomentuj


        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

        Właśnie, tu nie ma, że musisz, mówisz, bo chcesz ja nie chcę i nie mówię, jak bym musiała to tym bardziej bym nie mówiła

        Skomentuj


          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

          Ja mam taka sytuację że muszę. Mogłabym powiedzieć że mam jedną mamę, i itd ale po co wszczynac kłótnię? Moja zaraz by zaczeła dochodzenie, komentarze, wywody, po co mi co? Dziecko się urodzi to bede mówić babcia i tyle.

          Skomentuj


            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

            No właśnie...kwestia urodzenia dziecka...kiedyś Oluś się mnie zapyta, czemu mówię do babci, proszę Pani? I co ja powiem, bo jej nie uważam za mamę?
            O jaaaaaaa.. nie pomyślałam, Nic, będę musiała coś wymyślić, ale ja jako do niej nie będę mówiła babciu, bo moją babcią też nie jest... Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

            Skomentuj


              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

              Można też ustalić z teściową Jak się zwracać najlepiej ? Gdybym z teściową mieszkała to i może mówiłabym mamo ale tak jakoś udaje mi się tak do niej nie zwracać Powiedziałam może ze dwa razy tak
              Ale babcia to najlepiej

              Skomentuj


                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                No właśnie...kwestia urodzenia dziecka...kiedyś Oluś się mnie zapyta, czemu mówię do babci, proszę Pani? I co ja powiem, bo jej nie uważam za mamę?
                O jaaaaaaa.. nie pomyślałam, Nic, będę musiała coś wymyślić, ale ja jako do niej nie będę mówiła babciu, bo moją babcią też nie jest... Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
                ale babcia będzie Ci najprościej, będzie już dziecko, więc zawsze możesz mówić tak ze względu na dziecko by się uczyło że to babcia na początku będzie ciężko, ale szybko się przyzwyczaisz. Dobry stary sposób

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                  Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                  ale babcia będzie Ci najprościej, będzie już dziecko, więc zawsze możesz mówić tak ze względu na dziecko by się uczyło że to babcia na początku będzie ciężko, ale szybko się przyzwyczaisz. Dobry stary sposób
                  Tylko, że tak głupio mi do teściowej mówić babciu, jako, że ja się do niej zwracam, co innego "idź do babci" w stosunku do dziecka, ale ja, jako ja, do niej "babciu podaj mi to czy to, albo czy mogła by mi babcia..." to takie dziwne
                  Sama nie wiem. Mam jeszcze na to czas, mało, ale popycham tę decyzję w czasie ile mogę

                  Skomentuj


                    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                    Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                    Tylko, że tak głupio mi do teściowej mówić babciu, jako, że ja się do niej zwracam, co innego "idź do babci" w stosunku do dziecka, ale ja, jako ja, do niej "babciu podaj mi to czy to, albo czy mogła by mi babcia..." to takie dziwne
                    Sama nie wiem. Mam jeszcze na to czas, mało, ale popycham tę decyzję w czasie ile mogę
                    Nie tak po prostu- no i co tam babcia słychać, podasz mi to ? i jak tam babcia możemy to zrobic.

                    Skomentuj


                      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                      Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                      Nie tak po prostu- no i co tam babcia słychać, podasz mi to ? i jak tam babcia możemy to zrobic.
                      Ha ha ha rozbawiłaś mnie z ta babcią

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                        Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                        Ha ha ha rozbawiłaś mnie z ta babcią
                        Ale tak jest najlepiej Ja inaczej nie mówię Ty też przywykniesz i babcia też przywyknie będzie dobrze

                        Skomentuj


                          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                          Ja mówię "pani", ale staram się nie zwracać

                          Skomentuj


                            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                            Napisane przez ula-la Pokaż wiadomość
                            Ja mówię "pani", ale staram się nie zwracać
                            a co na to teściowa ?

                            Skomentuj


                              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                              ja mówiłam do mojej zawsze pani, a do teścia pan, ale po tym jak się do mnie ostatnio odnosła będę do niej mówić po imieniu a do teścia dalej na pan, bo jest miły

                              Skomentuj


                                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                                Ja do rodziców męża mówię "mamo", "tato". Podobnie mąż zwraca się do moich rodziców. Jedynie do drugiego męża mojej mamy, i ja i mąż, mówimy po imieniu.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X