Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak zwracacie sie do tesciow??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

    Ja do swojej teściowej kiedyś mówiłam mamo..a teraz po prostu babka lub czasem po imieniu..a do teścia wcale się z mężem nie odzywamy..za duzo nam krzywd wyrządził i wyzwisk...a mieszkamy pod jednym dachem..do naszego synka (prawie 7 lat) tez prawie on sie nie odzywa...traktuje go jak by nie był jego wnukiem..no ale przed ludzmi to jest "mój wnusio"..tak więc nie istniejemy dla siebie a dodam że będzie od nas zależny bo jest troche sparaliżowany po wylewie ...ale jego to nie wzrusza i żyje dniem dzisiejszym...nie znosze go...(by nie napisac gorzej..)





    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

      Ja nie miałam jakiś wiekszych oporów,zaraz po slubie mówiłam mamo i tato do teściówZresztą oni sobie sami tego życzyli




      Skomentuj


        #93
        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

        ja mialam wielkie opory zeby mowic do tesciowej mamo-teść nie zyje wiele lat-
        mowilam pani i juz.dopiero jak syn sie urodzil zaczelam mowic mamo i sama mi powiedziala ze jak juz nie chce mowic mamo to mam po imieniu mowic bo wstyd rodzina jestesmy a ja na panii mowie mamo ale tak oficjalnie,poda mi mama moze mama nie potrafie na luzie..
        a tyle lat juz sie znamy.za to moj m do mojej mamy bez problemu mowil mamo od poczatku







        Skomentuj


          #94
          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

          ja na poczatku mowilam Pan i Pani dopoki sami nie zaproponowali mamo i tato

          Skomentuj


            #95
            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

            z teściem problemu w sumie nie ma, tylko z teściową, tzn przyszłą w sumie, zaproponowała abym mówiła jej mamo gdy urodził się synek ale nie umiem się przełamać, parę razy odezwałam się na zasadzie czy moze mama, bo tak bezpośrednio- ty - to już w ogóle nie umiem, ona jest bardzo otwarta i wiem, że nie przeszkadzałby jej żaden zwrot ale nie umiem no strasznie mnie to męczy, bo muszę kombinować z formułowaniem zdań w rozmowie, bezokoliczniki mam obcykane że hoho. Parę razy mnie prowokowała pytała np. biorąc do ręki coś ewidentnie jej "czyje to?" ( i wypadałoby powiedzieć "Twoje", a ja mówiłam, że nie wiem, że nie moje haha

            Skomentuj


              #96
              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

              na początku mówiłam bezosobowo teraz już się przyzwyczaiłam do mami i tato

              Skomentuj


                #97
                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                Ja od samego początku mówię Mamo i Tato dobrych mam tych teściów więc nie mam oporów żeby się tak do nich zwracać. Ale to chyba zależy od osoby i od charakteru, mój mąż jeszcze nigdy do moich rodziców tak sie nie zwrócił, stara sie bezosobowo.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                  Ja zwracam się per teśc, teściowa. Mamo, tato nie przechodzi mi przez gardło. Uwazam że rodzice są tylko jedni.

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                    ja mamo czy tato mówić nie umiem do teściów - nie przechodzi mi przez gardło, mimo iż teściowie są okej a mówię na Ty lub Babciu Jasiu

                    Skomentuj


                      Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                      Sama zaczęłam mówić "mamo" do teściowej choc to trudne, ale zachęcające mnie też to, że jak tylko usłyszała, że tak do niej mówię, była bardzo zadowolona.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                        Staram się bezosobowo mówić to mamo do teściowej przez gardło nie przechodzi mama Mamo będę mówić tylko do swojej mamy a mam męża to nie moja

                        Skomentuj


                          Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                          Ja mówię do teściów mama tata ale to dla tego ze mam cudownych teściów, a teściowa w dniu ślubu podczas podziękowania dla rodziców powiedziała że teraz to jestem jak córka.
                          Najłatwiej zwracać się do teściów jak jest już dziecko i mówi się babcia dziadek w tedy problem z głowy. Moje siostry tak miały i cały czas tak mówią do teściów

                          Skomentuj


                            Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                            widzę, że nie jestem sama w tej trudności wymówienia "mamo" do teściowej trudne trudne naprawdę, trzeba mniej się nad tym zastanawiać i po prostu mówić. Opcja Babcia- najlepsza

                            Skomentuj


                              Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                              Oj u mnie króluje per Pani/Pan...to nie jest moja mama czy tata, wiec chyba juz tak zostanie..mi z tym dobrze.

                              Skomentuj


                                Odp: jak zwracacie sie do tesciow??

                                Ja tak mówie że nie mówie Raz na ruski rok mi sie tam powie "mamo" ale ja ma jedną mame i jednego tate i tak pozostanie do końca życia. Nie potrzebuje drugich rodziców :P Choć teść w porządku wiec mogłabym go i mieć za drugiego ojca

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X