Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Iza a u nas poszło odrazu bez oswajania
    i mała nawet jak chce kupe to podchodzi domnie i ciąga za nog ei takie specyficzne eeee mowi ja ją rozbieram sadzam i robi
    jestem w szoku za każdym razem


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

    •    
         

      My bedziemy probowac bo nie chce zostawiac malego zima bez pieluchy ale terroryzowac go nie zamierzam.Jesli sie nie nauczy podczas tego lata to poczekamy do przyszlego roku

      Skomentuj


        Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
        uważam, że próbować można nawet jak dziecko ma 8 czy 9 miesięcy. A może się uda.
        Uda się bo jak posiedzi na nocniku przez dłuższy czas,to w końcu się zesika i taki w tym sukces.Pewnie że kazde dziecko jest inne ale każdy dobry pediatra wam powie,że nie warto męczyć malucha nocnikiem jak nie jest gotowy a nie jest mając 8 czy 9 miesięcy

        Skomentuj


          Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
          A ja się nie zgadzam z siódemką
          starsza miała rok i 3 miesiące i papmersom powiedziałyśmy papa
          i rozbawiłaś mnie siódemka stwierdzeniem że dopiero 18 miesięczne dziecko czuje że chce mu się kupę a wcześniej co ??? niby nie czuje --- skoro czuje że chce jeść to i że chce kupę też czuje - nie napina się nie daje komunikatu patrząc się przestając się na chwilę bawić
          Źle mnie zrozumiałaś.Czuje ale nie ma pełnej kontroli nad tym tak samo jak nad pęcherzem.Wiedziałam że wiele z was
          bedzie źle nastawionych do tego co napisałam i wiem dobrze dlaczego ale niebede tego tłumaczyć bo nie czuje potrzeby.Róbcie jak chcecie wasza sprawa jak wyraziłam tylko swoje zdanie i ciesze się że cię tak rozśmieszyłam

          Skomentuj


            Majajula też ma trochę racji bo niektóre roczne dzieci mogą sygnalizować załatwianie się ale raczej nie potrafią wstrzymywać no... może są wyjątki. Ale 5 czy 6 miesięczne niemowlaki na nocniku to już przesada


            Skomentuj


              Cześć, ja gdzieś wyczytałam, że dobrze, żeby dziecko samo sobie wybrało nocnik,więc pojechałam z moją córką do sklepu. Wybrała sobie taki najzwyklejszy, z kaczuszką i nauka sikania poszła bardzo szybko. Zaczęłam, gdy skończyła 2 lata i nauczyła się w 2 dniAle wcześniej dużo jej mówiłam o tym co się stanie, znaczy ze Pani Wiosna zabierze pampersy itp Powodzenia.
              Mama
              Martynki (31.03.2007)
              i
              Kamilka (27.11.2008)

              Skomentuj


                Aha dobrym sposobem jest też jak dziecko uczy się od innych dzieci, dlatego właśnie dzieci szybko uczą się na nocnik podpatrując starsze rodzeństwo


                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez Siódemka Pokaż wiadomość
                  Uda się bo jak posiedzi na nocniku przez dłuższy czas,to w końcu się zesika i taki w tym sukces.Pewnie że kazde dziecko jest inne ale każdy dobry pediatra wam powie,że nie warto męczyć malucha nocnikiem jak nie jest gotowy a nie jest mając 8 czy 9 miesięcy
                  Jeśli masz przed oczami dziecko siedzące pół dnia na nocniku, to wyprowadzam Cię z błędu.... nie chodzi mi o "męczenie dziecka".

                  Napisane przez Siódemka Pokaż wiadomość
                  Wiedziałam że wiele z was
                  bedzie źle nastawionych do tego co napisałam i wiem dobrze dlaczego ale niebede tego tłumaczyć bo nie czuje potrzeby.Róbcie jak chcecie wasza sprawa jak wyraziłam tylko swoje zdanie i ciesze się że cię tak rozśmieszyłam
                  uwielbiam takie "dyskusje"
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    ja się zgadzam z siodemką

                    nawet na głupich nocnikach piszę +18m...
                    lekką przesadą jest sadzać dziecko 6,7miesięczne na nocnik.
                    roczne dziecko też,wg mnie to za wcześnie na naukę,bo i tak nie wie o co chodzi.prędzej matka widzi i wyczuje moment,kiedy posadzić dziecko na nocnik bo widzi,....i bedzie kupka w nocniczku,ale czy taka świadomie zrobiona przez dziecko???
                    my mamy nocnik taki zwykły,ale moja Milenka to narazie w ubraniu siadzie na 5 sekund a potem ucieka...nie zmuszam ją do niczego,ale narazie jej mowię,że tu się siusi robi i kupkę..w wakacje zaczniemy nauke(będzie miała prawie 18m)


                    aha "swiadoma kupka" mam na myśli to,że dziecko wie,że robi kupe i musi ją zrobic do nocnika bo jak nie to będzie zesrane..
                    ..a nie że się napnie, skupi i zrobi....
                    każda matka robi jak uważa...
                    Last edited by froch; 20-04-2009, 10:54.

                    Skomentuj


                      Froch a no właśnie o to mi chodzi, o oswajanie z nocnikiem. Teraz Twoja Milenka siedzi w ubraniu za chwilę posadzisz z gołą pupą.
                      Mój Julek jeszcze nocnika na oczy nie widział, stąd chcę kupić.

                      A to, że na nocniku pisze +18 to już była dyskusja na ten temat, na wielu rzeczach jest różny wiek a w większości nieadekwatny do tego co dziecko
                      potrafi.

                      Jak już Iza napisała, pozwólmy każdej mamie samej zdecydować kiedy rozpocząć naukę nocnikowania, bo my na oczy nie widzimy tych wszystkich dzieci,
                      nie wiemy jakie mają umiejętności i charaktery.
                      Ja poprosiłam o opinię na temat konkretnego modelu a nie komentarze na temat
                      czy moje prawie 14 miesięczne dziecko nadaję się do nauki

                      Aha.... a co do opinii dobrych lekarzy... cóż ja bym jednak powiedziała, że ile lekarzy tyle zdań, więc kiepski to argument
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        my mamy taki tylko rózowy,kupiony w smyku za 15zł
                        Attached Files

                        Skomentuj


                          Moja córcia ma 1 i 7 miesiecy zaczełam ja sadzac na nocnik jak miała 8 m i nic oczywicie siada nadal mowi ze robi sii z usmiechem na twarzy a po chwili sika na podłoge mysle ze to był bład ze zaczełam ja sadzac tak wczesnie na nocnik i ze narazie nie jest jeszcze gotowa! Licze ze jak sie zrobi ciepło to naucze ja wołac siku ,poprostu przestane zakładac pampersy tylko same majteczki i uzbroje sie w cierpliwosc i mopa moze zacznie jej przeszkadzac ze jest jej mokro i zacznie wołac siku -jak narazie to tylko pampersy

                          Skomentuj


                            Napisałam to co napisałam,ponieważ znam kogoś kto wręcz zamęcza nocnikiem swoje dziecko chociaz ma dopiero 6 miesiecy i jeszcze dobrze siedzieć nie potrafi.Denerwują mnie takie rzeczy i jak czytam,że sadza się dziecko 7 miesięczne pisząc ze to juz najwyższy czas,to nie mogę się nie odezwać.Przepraszam jeśli kogoś uraziłam ale już taka jestem i raczej się nie zmienie.
                            Last edited by Siódemka; 20-04-2009, 15:48.

                            Skomentuj


                              Ja uważam, że posadzenie dziecka na nocnik w wieku 8-9 miesięcy to nie zbrodnia.
                              Ale posadzenie, a nie przesiadywanie na nocniku.
                              Skoro wyłapałam koło roku, że mała zawsze po śniadaniu robi siku i często kupę to mam jej nie posadzić?
                              Fakt, nie woła na nocnik ale już wie do czego służy, a
                              to chyba już jakiś krok w dobrą stronę.
                              Jak dla mnie spróbować zawsze można, nawet jeśli dziecko ma 8 czy 9
                              miesięcy. Jeśli okaże się za wcześnie to za jakiś czas następne podejście.
                              Wolę tak, niż przegapić dobry moment i dziecko przyzwyczai się do pieluszki.
                              Bo to przecież jest wygodniej, nie trzeba przerywać zabawy.


                              Skomentuj


                                Napisane przez Nusiak Pokaż wiadomość
                                Ja uważam, że posadzenie dziecka na nocnik w wieku 8-9 miesięcy to nie zbrodnia.
                                Ale posadzenie, a nie przesiadywanie na nocniku.
                                Skoro wyłapałam koło roku, że mała zawsze po śniadaniu robi siku i często kupę to mam jej nie posadzić?
                                Fakt, nie woła na nocnik ale już wie do czego służy, a
                                to chyba już jakiś krok w dobrą stronę.
                                Jak dla mnie spróbować zawsze można, nawet jeśli dziecko ma 8 czy 9
                                miesięcy. Jeśli okaże się za wcześnie to za jakiś czas następne podejście.
                                Wolę tak, niż przegapić dobry moment i dziecko przyzwyczai się do pieluszki.
                                Bo to przecież jest wygodniej, nie trzeba przerywać zabawy.
                                Nusiak zgadzam się z Tobą w 100%
                                ŁUKASZ 08.09.2006

                                NATALIA JULIA 30.11.2007



                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X