Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Od kiedy telefon i jaki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Od kiedy telefon i jaki

    WItajcie
    KIedy można, a nawet trzeba już kupić dziecku telefon komórkowy. Mój syn ma 9 lat i zastanawiam się nad kupnem mu jakiegoś prostego telefonu na kartę. Wiem że w jego klasie są już dzieci które mają swoje aparaty, syn pyta kiedy i on będzie miał. Z drugiej strony chciałbym żeży mógł do mnei zadzaownić w razie czego i żebym ja miała znim bepośredni kontakt. tylko czy nie zgubi i czy będzie chciał taki najprostszy
  •    
       

    #2
    Odp: Od kiedy telefon i jaki

    Myślę,że 9 lat i więcej to już dobry wiek na to aby dać dziecku telefon komórkowy,pytanie tylko jaki bo to już zalezy jaki budżet przewidujemy wydać na ten cel.

    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 05-06-2014, 17:37.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Od kiedy telefon i jaki

      Ja polecam telefon aqoqoo 3 lub aqokoo loco,proste,kolorowe i mają wszystko a nawet więcej co potrzeba.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Od kiedy telefon i jaki

        bardzo popularne wśród dzieci są także Nokie bo nie ukrywajmy że chodzi im o gry i ogólny szpan przed kolegami co ma swoje dobre i złe strony,wiec wszystko z umiarem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Od kiedy telefon i jaki

          Ja widzę że już wiele dzieci w przedszkolu ma telefon. Więc nie wiem jaki wiek jest już odpowiedni, bo dziecku też może być trochę przykro jak wszyscy będą mieć telefon a ono jedno nie. To już taka konkurencja i rywalizacja jeśli chodzi o modele więc myślę że to juz powinien być smartfon.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Od kiedy telefon i jaki

            Dla mnie to jest straszne...kiedyś tego nie było, żeby 6 latek już miał smarphona, tableta, laptopa i wiele, wiele innych rzeczy...ale reklama i marketing to wszystko napędza, no i rodzice, którzy kupują, bo dziecko chce.

            Ja pamiętam, marzyłam o "góralu" na Komunie, wszyscy dostali, tylko nie ja, dostałam "składaka"...było przykro, ale co mama miała zrobić jak jej stać nie było? Po prostu nie kupiła, ale jeździć z koleżankami jeździłam. Śmiali się ze mnie, ale jakoś przeżyłam

            Skomentuj


              #7
              Odp: Od kiedy telefon i jaki

              ladybzyk no właśnie jakie mamy teraz czasy ale cóz możemy na to poradzić? jak dziecku wytłumaczyć że telefon to nie zabawka skoro wszytskie dzieci się nim bawią?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Od kiedy telefon i jaki

                Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                ladybzyk no właśnie jakie mamy teraz czasy ale cóz możemy na to poradzić? jak dziecku wytłumaczyć że telefon to nie zabawka skoro wszytskie dzieci się nim bawią?
                Aaaaaaaaaa jakie prześciganie w prezentach jest podczas Komunii, laptopy, smartphony, rowery, quady
                Wytłumaczyć trudno, mi mama powtarzała, że jej nie stać po prostu

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Od kiedy telefon i jaki

                  Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                  Aaaaaaaaaa jakie prześciganie w prezentach jest podczas Komunii, laptopy, smartphony, rowery, quady
                  Wytłumaczyć trudno, mi mama powtarzała, że jej nie stać po prostu
                  A mi że jestem dzieckiem a te rzeczy nie są dla dzieci
                  Dlatego pierwszy telefon miałam mając 16 lat (ale ja z tych roczników gdzie to nie było jeszcze jakimś udziwnieniem ), i to tylko dlatego że babcie ubłagałamAle teraz nie kupienie dziecku do przedszkola telefonu to już wyzwanie współczesnych rodziców

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Od kiedy telefon i jaki

                    Pomyśl tylko co będzie, gdy nasze dzieci pójdą do zerówki czy przedszkola, aż strach pomyśleć, może nowe auto będą chcieli, bo telefony, komputery i inne wyjdą już z mody ha ha ha ha

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Od kiedy telefon i jaki

                      Waśnie dlatego nie ulegam modzie,przynajmniej nie tak pochopnie Dziecko powinno mieć telefon wtedy kiedy faktycznie będzie taka potrzeba,a nie wówczas gdy telefon staje się zbędną zabawką.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Od kiedy telefon i jaki

                        Myślę,że wiek od 8-9 lat jest odpowiedni bo jednak czasem ten kontakt z dzieckiem jest potrzebny aby coś przekazać itd,wcześniej faktycznie nie ma to sensu,ale im starsze tym bardziej widzę taką możliwość,a dla samego rodzica to też wygoda.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Od kiedy telefon i jaki

                          też uważam, że 9 lat to dobry czas, a nawet wcześniej bym kupiła, w sumie dobry czas na telefon, to taki, w którym dziecko umie go dobrze używać.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X