Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

    Witam! Mam dwóch synków w wieku: 9 i 2 latka. Chłopcy mają wspólny pokój i do tej pory dwa spania. Wersalka starszego nadaje się już tylko na złom, w związku z czym musimy mu zakupić coś nowego. I tak sobie właśnie pomyśleliśmy o łóżku piętrowym - dół dla młodszego, góra dla starszaka. Nie ukrywam byłaby to wygoda, bo więcej miejsca w pokoju zgraconym z lekka. Co myślicie o łóżkach piętrowych, czy są bezpieczne? Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam....
  •    
       

    #2
    Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

    Witam, ja też mam dwoje dzieci: 4 i 2 latka. Zakupiliśmy łóżko piętrowe w ubiegłym roku, bo córka wyrosła z łóżeczka, synio nie tak od razu spał na nim, bo był jeszcze za malutki, wybraliśmy model, który można rozstawić na dwa osobne łóżka i tak zrobiliśmy, gdy mały zaczął wspinać się na górę. Baliśmy się, że może spaść. Mąż dokręcił do jednego boczne zabezpieczenia, dzięki czemu, mogliśmy zrezygnować już z łóżeczka i przenieść smyka na dorosłe łóżko. Planujemy postawić jedno na drugim w przyszłym roku, kiedy smyk będzie miał 3 lata, córka w tym wieku doskonale radził sobie ze wspinaniem. Jestem bardzo zadowolona z zakupu.
    W naszym modelu są dodatkowo szuflady na pościel, które wykorzystujemy do przechowywania zabawek. Pozdrawiam.



    Skomentuj


      #3
      Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

      ja osobiscie dobrze wspominam pietrowe lóżko, choc byly wojny kto spi u gory

      Skomentuj


        #4
        Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

        Najgorsze w piętrowcu jest chyba zmienianie prześcieradła
        trzeba się nieźle nagimnastykować ,i dlatego nigdy bym nie chciała już takiego łóżkaCo do bezpieczeństwa to i tak jest strach, czy akurat dziecko w nocy jak zechce siusiu nie spadnie z drabinki no i nie ma opcji dzieciaki zanim się przyzwyczają to skaczą po łóżku i z łóżka góra dół jak żabki ,szczególnie te młodsze.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

          Napisane przez mamak Pokaż wiadomość
          Najgorsze w piętrowcu jest chyba zmienianie prześcieradła
          trzeba się nieźle nagimnastykować ,i dlatego nigdy bym nie chciała już takiego łóżkaCo do bezpieczeństwa to i tak jest strach, czy akurat dziecko w nocy jak zechce siusiu nie spadnie z drabinki no i nie ma opcji dzieciaki zanim się przyzwyczają to skaczą po łóżku i z łóżka góra dół jak żabki ,szczególnie te młodsze.
          no i właśnie dlatego u nas teraz są rozstawione na dwa



          Skomentuj


            #6
            Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

            Moim zdaniem zależy od dziecka,
            jeśli często w nocy wstaje to mało wygodnie i mało bezpiecznie na górze spać. Mój ojciec sam zbił łóżko piętrowe i z siostrą było super nam spać - raz ja raz ona, generalnie ona bo starsza.
            Wszystko zależy od dziecka i jego ruchliwości.
            Może być też tak, że będzie się po prostu bać i rady nie ma.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

              ostatnio wałkuję temat łóżek piętrowych i coraz bardziej jestem przekonany. Wypatrzyłem kilka na prawdę interesujących modeli w sklepie lozkapietrowe.com ale jakoś nie mogę zdecydować, które mamy wybrać. No i w dalszym ciągu nie pozostaje pytanie: piętrowe czy dwu-poziomowe?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                moje dziewczyny mają łóżko piętrowe z IKEA model KURA

                jest ono szersze od standardowego 200x100
                na dole mamy grubszy materac bo nie ma w nim dolnego stelarza

                ja jestem bardzo zadowolona młodsza śpi na górze 3 lata starsza na dole 9lat i nigdy nikt nie spadł
                a zmiana prześcierdła : zdejmuję cały materac powlekam prześcieradłem i wkładam żaden problem


                JULA

                MAJA

                OLGA

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                  Pamiętasz, ile płaciłaś za to łóżko?

                  ja zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem:



                  łóżko piętrowe dla 3 osób. Jak ktoś przyjedzie do dzieciaków, będzie mógł zostać na noc Poza tym spodobało się nam jakoś..

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                    fajne są takie łóżeczka, ale ja bym się bała, że któreś z dzieci może spaść.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                      Przeglądając internet i tematy o łóżkach piętrowych takie obawy nie są odosobnione.

                      Z jednej strony uspokajają mnie słowa producenta na temat: bezpieczeństwa łóżek piętrowych, ale z drugiej strony rozumiem zatroskanych rodziców.

                      Najlepszym dowodem na to, że obawy takie sa dość popularne są takie na przykład modele łóżek dwu poziomowych:

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                        leniwiec uwierz na takim łóżku dwupoziomowym okropnie się śpi, tym bardziej jak jedno dziecko się kręci i jego nogi spadają na drugie spokojnie śpiące, przerabiała to moja siostra ze swoimi dziewczynkami po 2 miesiącach je sprzedała, chyba że ktoś ma dzieci, które się nie ruszają w nocy, a po za tym ta dolna część jest jakaś taka wąska i nie wygodna.


                        Ja mam dla moich dzieci 4 i 2 latka piętrowe łóżko o takie
                        http://allegro.pl/lozko-pietrowe-z-m...631912923.html
                        tylko ja je skróciłam z 2m. na 1,60 bo w nowym mieszkaniu będę miała skosy i by mi nie pasowało i z tego też powodu szukałam niskiego łóżka to ma 0k. 1,6m - to bardzo fajne rozwiązanie nie trzeba się wspinać na palce żeby zobaczyć , przykryć dziecko tym bardziej dla osób niskich - opcja warta przemyślenia.
                        Do tego dół jest niżej niż w takich wysokich łóżkach co mają 1,8 m. więc w razie jak by mój 2-latek się zesunął to do ziemi daleko nie ma.
                        U góry są wysokie barierki i nie wiem jak dziecko musiało by spać, żeby z stamtąd spaść.

                        Ja gorąco polecam używamy od niedawna ale jestem bardzo zadowolona, dzieci mają wygodnie i dla nich spanie na takim łóżku to frajda.

                        A zmiana prześcieradła, to żaden problem zdejmuję materac i zmieniam.
                        AGATKA 16.04.07r
                        Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                        W końcu w komplecie
                        Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                          Ok, pozostanę w takim razie przy pomyśle tradycyjnej piętrówki, dzięki za radę.

                          A co sądzisz o tym łóżku 3 osobowym, które wklejałam trochę wcześniej?

                          teraz w promocji znalazłem też takie łóżko piętrowe - kosztuje 50 zł więcej od tego z allegro, a ma od razu materace... Może warto łapać okazje?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                            Jeśli chodzi o to trzy piętrowe, to jeśli ma ono służyć tylko tak od czasu do czasu np. dla gościa to myślę, że to fajny pomysł, bo tą jedną noc jakoś się przecież prześpi, co innego takie ciągłe spanie.
                            Ta opcja potrójna jest też dobra gdy nasze młodsze dziecko jest zaborcze i potrzebuje do zasypiania bliskości rodziców, wtedy można na nim wygodnie sobie usiąść czy nawet położyć się czekając aż maluch zaśnie.
                            To wszystko zależy od naszych dzieci, ale z drugiej strony pojemna szuflada pod łóżkiem np. na zabawki, książki czy nawet ubrania czy dodatkową pościel też bardzo się przydaje.
                            AGATKA 16.04.07r
                            Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                            W końcu w komplecie
                            Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

                              Myśląc o łóżku 3 osobowym, to trzecie miało spełniać właśnie funkcje awaryjne (ktoś zostaje na noc), w małym mieszkaniu miejsca do spania to towar deficytowy

                              Z drugiej jednak strony, faktycznie pozbawiam się tej szuflady - trzeba rozważyć na ile faktycznie przyda się zapasowe łóżko, a na ile praktyczny pojemnik (który prawdopodobnie będzie wykorzystywany cały czas, w przeciwieństwie do incydentalnego wykorzystania łóżka).

                              Z tego co widzę, w razie potrzeby z tych łóżek piętrowych można zrobić osobne, pojedyncze - bardzo mi się to podoba.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X