Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki laktator wybrać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jaki laktator wybrać?

    Jestem w trakcie kompletowania wyprawki dla mojego maluszka. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem laktatora. Nie wiem, który będzie lepszy: ręczny czy elektryczny Słyszałam opinie, że odciąganie pokarmu laktatorem elektrycznym czasami może boleć...
    Proszę o radę.
  •    
       

    #2
    ja uzywalam elektrycznego bo reczym niestety namachalam sie a i tak ciepsko ciagnie.fakt troche boli ale sie przyzwyczailam poza tym mozna regulowac ze ciagnie slabo albo mocno.uzywalam z firmy madela.
    shannon

    Skomentuj


      #3
      nam w szkole rodzenia mówili że wybór laktatora zależy od tego czy po macierzyńskim planujemy powrót do pracy i dalsze karmienie piersią.

      jesli planujesz powrót to radzili by zainwestować w elektryczny (np. chwalą avent w komplecie z pojemniczkami do przechowywania), bo szybko sprawnie i wygodnie
      natomiast jesli będziesz w domu z dzieckiem to zwykły ręczny bo przyda sie tylko przy nawale pokarmu w 3 dobie
      no i może potem czasem jak bedziesz chciała gdzies wyjść i zostawisz z kims dzidzię to odciągniesz mleczko. dlatego w tym wypadku szkoda inwestować 200zł (oczywiście ceny elektrycznych sa różne)

      ja miałam taki za 30 zł firmy Lakta z apteki, przydał się tylko w szpitalu przy nawale i jak syn leżał na żółtaczkę w inkubatorze.
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #4
        Podstawowe pytanie - jestes pewna ze bedzie Ci potrzebny ?

        Rozne laktatory maja rozna moc ssania , czasem do regulacji.
        Ja mialam reczny Avent i spasował mi. Znajoma musiala oddac elektryczny bo ja kopał
        Wiele zalezy od samej piersi, czasem mleko samo tryska, czasem trzeba mu pomoc. Ja moglam sie "wydoic" recznie bez problemow

        Mysle ze lepiej zaczac od czegos tanszego lub zaopatrzyc sie w wypozyczalni jesli jest taka w poblizu Twojego miejsca zamieszkania, tylko po to by zobczyc co i jak.

        Skomentuj


          #5
          Ja mam avent isis ręczny.

          Ale teraz bogatsza o doświadczenia nie kupowała bym wcale. Przy nawale pokarmu odciąga się i tak tylko tyle żeby sobie ulżyć, więc można to zrobić ręcznie bez laktatora. Bo jak wiadomo im więcej się odciągnie tym więcej się wyprodukuje. A jeśli zamierzasz powrót do pracy to bym poczekała do tego momentu z zakupem, ponieważ karmienie piersią nie zawsze kończy się powodzeniem.

          Skomentuj


            #6
            Zgodzam sie z poprzedniczka
            Poznasz tez swoje piersi i bedziesz wiedziala wtedy czego szukac. W ciemno to szkoda kase wydawac.
            Ja rowniez mialam Avent Isis.

            Skomentuj


              #7
              ja radzę podobnie jak poprzedniczki, możesz rozeznać się w temacie, poczytać opinii o laktatorach ręcznych i elektrycznych ale czy w ogóle laktator ci się przyda to sama się dopiero przekonasz kilka dni po porodzie i wtedy wyślesz męża po zakup .... albo i nie.
              mój mąż kupił mi (ręczny Avent) jak byłam w szpitalu i miałam nawał, potem laktator służył mi jeszcze przez wiele miesięcy z różnych przyczyn (w celu ulżenia piersi a potem w celu odciągnięcia mleka pierwszego, w którym jest dużo laktozy a moje dziecko miało nietolerancję laktozy)
              męża przygotuj, wyjaśnij co i gdzie ma kupić, jak już sama dokonasz wyboru,

              w moim przypadku własna ręka nie sprostałaby zadaniu, gdyż miałam za dużo mleka, ręczny laktator był dla mnie wygodny a elektrycznego bałam się, gdyż piersi są wtedy bardzo wrażliwe i sama myśl o elektrycznym ssaniu mnie przerażała, w ręcznym sama regulujesz siłę ssania ....
              Julek 15.o2.2oo7r



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                [QUOTE=lola_lu;30111]Ja mam avent isis ręczny.

                Ale teraz bogatsza o doświadczenia nie kupowała bym wcale.




                Zgadzam się z tobą, ja kupiłam najtańszy za 9zł w aptece ręczny laktator z pąpką i posłożył mi tylko przez pierwszy miesiąc kiedy wszystko się stabilizowało.





                Skomentuj


                  #9
                  no w sumie gdyby nie to ze po porodzie musialam mleko nosic do szpitala(moje dziecko bylo karmione pierwszy raz kilka dni po porodzie)to tez bym nie kupowala.
                  shannon

                  Skomentuj


                    #10
                    ja kupilam tomme tippee reczny i tez dlugo go ne uzywalam...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      jak bardzo go chcesz kupic w ciąży to weź najtańszy

                      a najlepiej poczekaj i zobaczysz czy ci w ogole bedzie potrzebny

                      Skomentuj


                        #12
                        ja kupilam uzywany laktator aventa na alegro za 70zl bylam zadowolona!!bezbolesnie i szybko sie sciaga jak chcialam wyjsc gdzies na zkaupy to moglam spokojnie bo sciagnelam i mrozilam nawet 2 bueleczki 125ml

                        Skomentuj


                          #13
                          jakupilam laktator Aventu (reczny)dopiero po porodzie i jestm zadowolona.Sciaga pokarm szybko i delikatnie.Przydal sie kilka razy kiedy chcialam wyjsc i teraz kiedy koncze karmienie przydaje sie zeby ulzyc piersiom.

                          Skomentuj


                            #14
                            ja miałam canpol babies i bardzo był mi przydatny.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jaki laktator wybrać?

                              Mi mąż kupił elektryczny NUKa, przywiózł do domu dumny z siebie (jeszcze kiedy byłam w ciąży), komentując "czytałem, że ten jest najlepszy i taki musisz mieć". Rzeczywiście sprawdził się super Świetnie się sprawdziła opcja regulacji siły ssania, szczególnie kiedy miałam popękane brodawki i musiałam odciągać mleko dla synka, żeby nie karmić piersią.

                              Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest pojemnik na mleko, który jednocześnie jest butelką, po odciągnięciu dokręcałam smoczek i karmiłam małego, albo zakręcałam pokryweczkę i wstawiałam do lodówki.

                              Jesteśmy z niego na tyle zadowoleni, że stwierdziliśmy, że go nie sprzedajemy, czeka na (miejmy nadzieję) kolejnego dzidziusia

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X