Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

Collapse
Zamknięty wątek
X
X

• Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Camelia01
    replied
    Odp: Łóżko piętrowe - czy macie jakieś doświadczenie?

Łóżko piętrowe dla takich małych chłopców to świetna sprawa. Duży na górze, a mały ze względu na to, że pewnie jeszcze przychodzi do rodziców na dole . U mnie tak jest (również mam dwóch synów 8 lat i 3 latka), dodatkowo każdy z nich ma swoja przestrzeń. Starszy na górze ma swoje tajemnice, a młodszy na dole zabawki Koniecznie musisz przeczytać ten artykuł http://www.mamazone.pl/artykuly/mama/dom/2013/wymarzony-pokoj-dzieciecy.aspx , od razu masz informację na temat piętrowych łóżek

Leave a comment:

•    

• kathea
    replied

super zdjęcia
    Last edited by kathea; 02-08-2012, 16:56.

Leave a comment:

• bazumik
    replied

Napisane przez leniwiec Pokaż wiadomość
    Pamiętasz, ile płaciłaś za to łóżko?

ja zastanawiam się jeszcze nad takim rozwiązaniem:

łóżko piętrowe dla 3 osób. Jak ktoś przyjedzie do dzieciaków, będzie mógł zostać na noc Poza tym spodobało się nam jakoś..
    Moje starsze dzieci mają takie

Leave a comment:

• sylciar
    replied

Moje dzieci od pól roku śpią na piętrowym,z początku się bałam, ale szybko oboje opanowali wchodzenie i schodzenie z łóżka z góry, teraz wiem że to fajna sprawa tym bardziej ze dzieci mają mały pokój i jakosć z tym łóżkiem więcej miejsca na zabawki i zabawę się zrobilo

Leave a comment:

• kamka88
    replied

od miesiąca użytkujemy piętrowe łóżko, też miałam obawy ale wybrałam łóżko z wysoką barierką na górze, tam śpi córka(5,5lat) a niespełna 3-letni synek śpi na dole i jest ok

Leave a comment:

• bjsj1
    replied

witam to że dziecko może spaść z łóżka takie obawy ma każda matka, ja w domu mam także takie łóżko ,nadają się one dla dzieci od 5lat .

Leave a comment:

• pieczulka
    replied

robia i takie i takie troche wyzsze, rozne rozniaste, jednak trzeba sprawdzic czy mozna ta "szuflade" do spania calkiem wysunac, bo jak nie to z gornego jedno po drugim bedzie przelazic zeby siku isc zrobic, wstac... ja wlasnie mam zagwostke czy stawiac antresole ze zdejmowana drabinka dla starszaka(dol narazie w lozeczku niemowlecym, a potem fotel rozkladany/qamerykanka) czy odczekac jeszcze i cos tego typu (mam w piwnicy rame od takiego firmy DĄB,) ech... te dylematy ...

jeszcze dobrym rozwiazaniem jest klasyczny półko-tapczan, sa przerozmne modele, a po zlozeniu miejsce do zabawy

Leave a comment:

•    

• Delicja
    replied

Napisane przez leniwiec Pokaż wiadomość
    Przeglądając internet i tematy o łóżkach piętrowych takie obawy nie są odosobnione.

Z jednej strony uspokajają mnie słowa producenta na temat: bezpieczeństwa łóżek piętrowych, ale z drugiej strony rozumiem zatroskanych rodziców.

Najlepszym dowodem na to, że obawy takie sa dość popularne są takie na przykład modele łóżek dwu poziomowych:

Super łóżko, nie wiedziałam że takie robią. To idealne wręcz rozwiązanie dla mnie.

Leave a comment:

• leniwiec
    replied

Napisane przez Agacia80 Pokaż wiadomość
    Dawno temu kiedy miałam jakieś trzy latka spaliśmy z bratem na taki podwójnym łóżku. Pamiętam, że ciągle kłóciliśmy się, kto śpi na górze. Potem rodzice podzielili je na dwa i też było fajnie
    podwójne łóżko - masz na myśli piętrowe, czy takie dwupoziomowe, jak wklejałam wyżej? Brat starszy czy młodszy?

Z tego co czytam i dyskutuję kłótnie o to, kto śpi na górze zdarzają się dość często... Z drugiej strony czytałam też fajne sposoby jak sobie z tym radzić. Myślę, że wszystko jest do ogarnięcia.

Leave a comment:

• Agacia80
    replied

Dawno temu kiedy miałam jakieś trzy latka spaliśmy z bratem na taki podwójnym łóżku. Pamiętam, że ciągle kłóciliśmy się, kto śpi na górze. Potem rodzice podzielili je na dwa i też było fajnie

Leave a comment:

•    

• leniwiec
    replied

Myśląc o łóżku 3 osobowym, to trzecie miało spełniać właśnie funkcje awaryjne (ktoś zostaje na noc), w małym mieszkaniu miejsca do spania to towar deficytowy

Z drugiej jednak strony, faktycznie pozbawiam się tej szuflady - trzeba rozważyć na ile faktycznie przyda się zapasowe łóżko, a na ile praktyczny pojemnik (który prawdopodobnie będzie wykorzystywany cały czas, w przeciwieństwie do incydentalnego wykorzystania łóżka).

Z tego co widzę, w razie potrzeby z tych łóżek piętrowych można zrobić osobne, pojedyncze - bardzo mi się to podoba.

Leave a comment:

• aniasz8206
    replied

Jeśli chodzi o to trzy piętrowe, to jeśli ma ono służyć tylko tak od czasu do czasu np. dla gościa to myślę, że to fajny pomysł, bo tą jedną noc jakoś się przecież prześpi, co innego takie ciągłe spanie.
    Ta opcja potrójna jest też dobra gdy nasze młodsze dziecko jest zaborcze i potrzebuje do zasypiania bliskości rodziców, wtedy można na nim wygodnie sobie usiąść czy nawet położyć się czekając aż maluch zaśnie.
    To wszystko zależy od naszych dzieci, ale z drugiej strony pojemna szuflada pod łóżkiem np. na zabawki, książki czy nawet ubrania czy dodatkową pościel też bardzo się przydaje.

Leave a comment:

• leniwiec
    replied

Ok, pozostanę w takim razie przy pomyśle tradycyjnej piętrówki, dzięki za radę.

A co sądzisz o tym łóżku 3 osobowym, które wklejałam trochę wcześniej?

teraz w promocji znalazłem też takie łóżko piętrowe - kosztuje 50 zł więcej od tego z allegro, a ma od razu materace... Może warto łapać okazje?

Leave a comment:

• aniasz8206
    replied

leniwiec uwierz na takim łóżku dwupoziomowym okropnie się śpi, tym bardziej jak jedno dziecko się kręci i jego nogi spadają na drugie spokojnie śpiące, przerabiała to moja siostra ze swoimi dziewczynkami po 2 miesiącach je sprzedała, chyba że ktoś ma dzieci, które się nie ruszają w nocy, a po za tym ta dolna część jest jakaś taka wąska i nie wygodna.

Ja mam dla moich dzieci 4 i 2 latka piętrowe łóżko o takie
    http://allegro.pl/lozko-pietrowe-z-m...631912923.html
    tylko ja je skróciłam z 2m. na 1,60 bo w nowym mieszkaniu będę miała skosy i by mi nie pasowało i z tego też powodu szukałam niskiego łóżka to ma 0k. 1,6m - to bardzo fajne rozwiązanie nie trzeba się wspinać na palce żeby zobaczyć , przykryć dziecko tym bardziej dla osób niskich - opcja warta przemyślenia.
    Do tego dół jest niżej niż w takich wysokich łóżkach co mają 1,8 m. więc w razie jak by mój 2-latek się zesunął to do ziemi daleko nie ma.
    U góry są wysokie barierki i nie wiem jak dziecko musiało by spać, żeby z stamtąd spaść.

Ja gorąco polecam używamy od niedawna ale jestem bardzo zadowolona, dzieci mają wygodnie i dla nich spanie na takim łóżku to frajda.

A zmiana prześcieradła, to żaden problem zdejmuję materac i zmieniam.

Leave a comment:

• leniwiec
    replied

Przeglądając internet i tematy o łóżkach piętrowych takie obawy nie są odosobnione.

Z jednej strony uspokajają mnie słowa producenta na temat: bezpieczeństwa łóżek piętrowych, ale z drugiej strony rozumiem zatroskanych rodziców.

Najlepszym dowodem na to, że obawy takie sa dość popularne są takie na przykład modele łóżek dwu poziomowych:

Leave a comment:

Working...
X