Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

    Jak swoje dzieci oswajałyście z tą chorobą? Prawda jest taka, że raczej przez całe życie będą miały ten problem i pewne nawyki należy już za młodu wyrobić. Jak to u Was przebiegało? Czy dziecko od razu zaakceptowało to, że w przedszkolu musi używać inne mydełko? Czy jednak były jakieś problemy?
  •    
       

    #2
    Odp: Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

    na początku był problem w codziennym kremowaniu. Potem mieliśmy aplikacje która pomagała nam zachować terminarz i dziecku dawała małą ciekawostkę także w pewnym momencie nawet chętnie chciała poddawać się kremowaniu i codziennej pielęgnacji

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

      U nas problemy skórne mieliśmy do przeszło roku czasu potem przeszło, dieta moja podczas karmienia piersią plus kremy jakoś przeszło, wraz z wysypkami.
      Małe dziecko nie rozumie wiele rzeczy i takie balsamowanie czy kąpiel w emolientach jest dla nich czymś normalnym, bo przecież skąd ma wiedzieć jak inne bobasy się kąpią
      Wydaje mi się że jeśli od małego będą wprowadzone pewne standardy w tym kierunku, to maluch się do tego przyzwyczai i nie będzie to dla niego niczym wyjątkowym, pytania mogą się pojawić, jeśli pójdzie do przedszkola... ale nie koniecznie, przecież zdarzają się również i inne dzieci z takimi problemami skórnymi.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

        Napisane przez Anka6 Pokaż wiadomość
        Jak swoje dzieci oswajałyście z tą chorobą? Prawda jest taka, że raczej przez całe życie będą miały ten problem i pewne nawyki należy już za młodu wyrobić. Jak to u Was przebiegało? Czy dziecko od razu zaakceptowało to, że w przedszkolu musi używać inne mydełko? Czy jednak były jakieś problemy?
        myśle iż dla Twojego dziecka bedzie to czesc jego zycia i pewnego rytuału który zna - i nie bedzie miala z tym problemu ze uzywa innego mydełka, wiadomo to cięzka choroba bo dotyczy skóry szczególnie dla dziewczynek - ja tez mam corcie z AZS i boje sie tego iz jak bedzie dorastac to wykwity skórne beda sie powiekszac i bedzie to jej kompleks - a wiadomo stres i nerwy nasilają chorobe i to mnie martwi

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

          niestety nie każde dziecko choruje od małego i jego życie zmienia się wtedy diametralnie - po na przykład 5 lat wszystko było jak u innych dzieci a teraz nagle musi się dawać smarować kilka razy dziennie, nie może już się kąpać w swoim zapachowym płynie, albo nie może pluskać się latem w wodzie do woli. Nie ma się co dziwić że dla dziecka rewolucja. Fajnie że ktoś wymyślił taką aplikację jak pisze gocha. Na pewno jest pomocna.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak oswoić dziecko z atopowym zapaleniem skóry?

            U nas do dzisiaj jest problem, a syn ma już prawie 8 lat. Może nie jest to wielki problem, bo wie, że to choroba, wie, że trzeba smarować kremami itp., ale swędzi to drapie, przez co skóra swędzi jeszcze bardziej, więc jeszcze bardziej drapie, niejednokrotnie bywało, że rozdrapał skórę do krwi. Jakiś czas temu zgłosiłam nas do programu rodziny Lipikar, tam na stronie mają masę porad, forum internetowe itp. fajna sprawa, można pogadać z ekspertami i innymi rodzicami, dowiedzieć się jakie metody u innych się sprawdzają. Fajna sprawa.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X