Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżenie na brzuszku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Leżenie na brzuszku

    Moja córeczka ma dwa miesiace i jak kłade ją na brzuszku to trzyma główke skierowana w prawa strone jak chce jej przekręcic na lewą to płacze. Zaczyna mnie to martwic pozatym nie lubi lezec na brzuchu płacze ??? Moze jest ktos kto wie gdzie sie z tym udac czy to moze normalne i samo przejdzie
  •    
       

    #2
    z moj,ą córeczką było podobnie tylko jak leżała na pleckach. nie chciała trzymać głowki na lewą stronę. jeśli coś cię martwi to wybierz się do pediatry on da Ci w razie potrzeby skierowanie do neurologa
    Majeczka 27 kwiecień 2008r.

    Skomentuj


      #3
      no moja własnie podobnie preferuje tylko prawa stronę

      a wy jak sobie poradziłyście???

      Skomentuj


        #4
        urobea u nas było podobnie, moim zdaniem neurolog wcale potrzebny
        nie jest, wystarczy rehabilitant. Kilka ćwiczeń i po miesiącu widać
        było poprawę.
        Ale tak na dobrą sprawę każde dziecko w łonie przyzwyczajone jest
        to jeden strony, którą po urodzeniu preferują.
        2 miesięczne dziecko ma prawo ją nadal lubić Zacznie się odwracać,
        unosić główkę i problem zniknie.
        U nas syn uwielbiał lewą stronę, główka już dość widocznie była
        spłaszczona po tej stronie, a teraz śpi na prawej a główka okrąglutka
        jak piłeczka Nie ma się co martwić, ale jak poprosisz o skierowanie
        do poradni rehabilitacyjnej to przynajmniej się uspokoisz
        Kładź na brzuszku kilka razy dziennie po minucie, jeszcze 2-3 miesiące
        a będzie to ulubiona pozycja Maluszka, zobaczysz

        Skomentuj


          #5
          Dziekuje ci bardzo. Uspokoiłas mnie wiec cierpliwie poczekam do kolejnej wizyty i bede ja obserwowała

          Skomentuj


            #6
            moja mała nie chce leżeć na brzuszku...raz ją położyłam to dał mi szkołę

            Skomentuj


              #7
              Ja tak dostaję szkołę codziennie, ale się nie poddaję. Nawet poprawa mała się pojawiła. Teraz na golaska poleży na brzuszku nawet z 5 min. Tylko na twardszej powierzchni i kiedy dzieciątko ma humor...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez urobea Pokaż wiadomość
                Moja córeczka ma dwa miesiace i jak kłade ją na brzuszku to trzyma główke skierowana w prawa strone jak chce jej przekręcic na lewą to płacze. Zaczyna mnie to martwic pozatym nie lubi lezec na brzuchu płacze ??? Moze jest ktos kto wie gdzie sie z tym udac czy to moze normalne i samo przejdzie
                Z moim synkiem bylo dokładnie tak samo jak piszesz...W zasadzie mowilam do niego cALY CZAS ze nie moge ciagle tylko w jedna strone bo mu tak zostanie. Przekrecalam mu głowke na "siłe". TZn tak zeby go nie bolało z wyczuciem - NIE BÓJ SIE! . Pomoglo teraz obraca ja w kazda strone...z Czasem mu to minie. Mysle., ze nie ma potrzeby isc do lekarza. Pozdrawiam
                Bartuś 26.06.08
                Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                Skomentuj


                  #9
                  a moj maluch od urodzenia to glownie na brzuszku.
                  strasznie mi w nocy marudzil az go na brzuszku polozylam i tak przesypial po 4 godziny, dodam ze w szpitalu(a bylismy tam 6 dni) czesto kladlam go sobie na brzuchu i tak zasypial, z glowka na piersi blisko cycusia
                  teraz to juz tak nie ulezy chyba ze jak siedze w fotelu

                  Skomentuj


                    #10
                    lezenie na brzuszku jest bardzo wazne, wzmacniaja sie miesnie kregoslupa pleckow.... trzeba klasc dziecko czesto az do znudzenia, az zacznie soie denerwowac. to jest jego gimnastyka ale jesli cos sie nie podoba w lezeniu ze na jedna strone tylko patrzy czy cos to skonsultuj sie z pediatra

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Kinga od poczatku lubiala lezezc na brzuszku,teraz juz mnie bo woli patrzec na siwta z gory jak siedzi

                      Skomentuj


                        #12
                        Dziecko sie przyzwyczaja do leżenia na brzuchu a płacze bo to dla niego wysiłek, ale trzeba kłaść chociaż kilka razy dziennie na chwilkę, minute czy dwie. potem się przyzwyczai
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          #13
                          u nas było podobnie,
                          nic na siłę, należy tylko zwracać się do dziecka, wołać je, pokazywać zabawki z drugiej strony, zmienić stronę w łóżeczku na przeciwną, i tyle .....

                          nam zalecił takie ćwiczenia - bo to są ćwiczenia w pewnym sensie - neurolog, ale nie z tego powodu byliśmy u niego z wizytą,
                          Julek 15.o2.2oo7r



                          Skomentuj


                            #14
                            mój syneczek na początku tez trzymał główkę skierowaną w jedną stronę, z biegiem czasu zaczął juz obracac główkę w obie strony, patrzy więc w prawo, lewo i na wprost przy tym wkłada raczkę do buzi, dzieki temu troszkę dłużej leży, bo tez za bardzo nei lubi chyba że pokarze mu sie jakąś zabawkę, która zna wtedy sie na niej skupia i śmieje, tym samym leży dłużej na brzuszku
                            Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                            http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                            Skomentuj


                              #15
                              To zależy jak dziecko było ułożone w życiu płodowym-to taki nawyk po urodzeniu. Moja córka lubiła leżeć z główką przekręconą na prawą stronę. Potrwało to trochę czasu zanim się to zmieniło. Trzeba czymś zainteresować dziecko żeby odwracało główkę.




                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X