Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ząbkowanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ząbkowanie

    Od jakiegoś czasu moje dziecko zaczęło ząbkować, ślinił się strasznie ssie kciuki, pieluche wciska do buzi, jęczy jak nie umie wytrzymać. Na poprzedniej wizycie u pediatry powiedziałam o tym wszystkim, co zauważylam, ona stwierdzila, ze to nie mozliwe bo za wczesnie, bo on jest za malutki , bo przewaznie jak dziecko ma 6 m. Dzis szlismy na ostatnie szczepienie, i wizielam ze sobą łyżke metalową postukałam nią przy niej i pokazalam, a ona ooo faktycznie....Powiedziala, ze najlepsze są gryzaki...rzecz w tym, ze mamy ich masę, ale one cos nie pomagają. Słyszałam, ze sa takie specjalne żele które łagodzą ból. Czy ktoraś z Was stosowała cos takiego? A może macie jakies inne metody?
    Bartuś 26.06.08
    Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków
  •    
       

    #2
    witaj!
    co prawda moja córa jeszcze nie ma ani jednej perełki, ale ja już się oczytałam co w razie ząbkowania
    mam żel bobodent zawiera m.in substancję znieczulającą
    gryzaki trzeba najpierw schłodzić w lodówce i dopiero dać dziecku, chłód przynosi ulgę.
    czytałam także, że można podawać chłodniejsze niż zwykle napoje i mleko
    można podać czopki viburcol
    a w razie silnego bólu podać dziecku lek p/bólowy
    pozdrawiam i życzę siły i cierpliwości

    Skomentuj


      #3
      Hej moj synek zaczal zabkowac jak mial 7 miesiecy-koszmar.Nieprzespane noce itd.Teraz zeby ida mu jak szalone jeden za drugim,wariactwo.Od tygodnia budzi sie srednio 15 razy w nocy.
      Smaruje mu dziasla zelem Bobodent-zawiera lidokaine,ktora znieczula,dziala przez chwile.Na dobranoc podaje mu lek przeciwbolowy i smaruje mu dziasla.W ciagu dnia zadnej medycyny ani zelu ani leku przeciwbolowego.
      Mam nadzieje,ze juz wkrotce bedzie lepiej.
      Pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez Aninka Pokaż wiadomość
        witaj!
        co prawda moja córa jeszcze nie ma ani jednej perełki, ale ja już się oczytałam co w razie ząbkowania
        mam żel bobodent zawiera m.in substancję znieczulającą
        gryzaki trzeba najpierw schłodzić w lodówce i dopiero dać dziecku, chłód przynosi ulgę.
        czytałam także, że można podawać chłodniejsze niż zwykle napoje i mleko
        można podać czopki viburcol
        a w razie silnego bólu podać dziecku lek p/bólowy
        pozdrawiam i życzę siły i cierpliwości

        Gryzaki są schlodzone, ale to nie pomaga...
        Bartuś 26.06.08
        Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

        Skomentuj


          #5
          gryzaki: u nas się nie sprawdziły, rzucał nimi gdzie popadnie, ale wiem, że inne dzieci je lubią...
          z żeli stosowałam: calgel ale wolałam dentinox gel.... ale i tak rzadko stosowałam,
          inne specyfiki to do gryzienia chłodna marchewka, obrana oczywiście - ale tez na chwilę, zaraz lądowała na podłodze, skórka od chleba, chrupki kukurydziane..
          czopki Viburcol , homeopatyczne na uspokojenie, niestety słabo działają, dziecko padło mi po czopku w mig, ale po 2 godzinach obudził się jak nowo narodzony, ogólnie nie działa
          przy silnym bólu podaję panadol albo nurofen..
          innym dzieciom pomaga tez smoczek, bo sobie gryzą i to im pomaga

          moja cierpliwość była prawie wyczerpana, ale pogodziłam się z tym i wiem, że kiedyś to minie, my mamy narazie 12 ząbków brakuje jeszcze trójek i piątek. Przy każdym zębie była gorączka, marudzenie, biegunki, katar (raczej taka woda z nosa), noce nieprzespane.... (kilka, kilkanaście pobudek w nocy). Straciłam wiarę, że w ząbkowaniu można coś zrobić teraz wiem trzeba przetrwać..

          życzę Ci, aby twoje dziecko nie odczuło boleśnie ząbkowania i Ty będziesz szczęśliwsza są takie dzieci, że zaglądasz do buzi a tam ząb, nawet nie wiadomo kiedy....
          Last edited by izabela22; 04-11-2008, 16:29.
          Julek 15.o2.2oo7r



          Skomentuj


            #6
            To maly ma juz zabki ? Rzoumiem ze skoro stukalo to cos sie wyklulo.

            U nas gryzaki nie pomagaly.Czym dajemy rade ?
            - Dentinox inne jak Bobodend nie dzialaly ale maja chyba mniejsza ilosc l.przeciwbolowego
            - Ibufen D ( bez cukru ) lub przeciwbolowy lek w czopkach
            - chrupki, sucharki, herbatniczki

            Viburcol dziala ale jest to homeopatia - trzeba stosowac regularnie by zaczelo dzialac.

            P.S.Moj synek mial mocno napuchniete dziaselka a zabek wyklul sie po 2 miesiacach takze naszykuj sie na ciezki czas.

            Skomentuj


              #7
              polece ci żel który stosowałam u syna 9 lat temu, teraz mój drugi syn ma 7 miesięcy i znów zakupiłam ten żel. robi go jakaś amerykańska firma .
              Żel nazywa sie BABY ORAJEL (skład benzokaina 7,5%). Ma wiśniowy smak i kosztuje 24 zł. działa jak znieczulenie u dentysty (próbowałam na sobie). moim zdaniem rewelacja!
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                no niestety nie ma rady cud na wyrzynające się ząbki te sposoby czasem trochę pomagają, dlatego nie liczcie, że będzie całkowity spokój, musimy jakoś to przeżyć
                ja się boję co to będzie u nas bo mała skończyła 9 miesięcy i dalej nic, jak potem będą szły wszystkie naraz to się chyba wykończymy

                Skomentuj


                  #9
                  Moj synekma 5 miesiecy, wszystko wklada do buzi przy czym strasznie sie denerwuje. ale to nic bo wieczorem po kapieli klade go spac i wtedy zaczyna sie koncert. za nic nie moge go uspokoic. nie wiem czy to sa zabki (tak mi sie wydaje ze to moze byc to) dziasla w dotyku wydaja sie byc normalne, nie wiem co mam zrobic, pomozcie

                  Skomentuj


                    #10
                    u nas pomogły gryzaczki wodne ale tylko te najmniejsze
                    a poza tym taka zyrafka z czułkami na których były supełki uwielbiała ja przygryzać
                    i ząbki (2) wyszły prawie na raz jeden 11 drugi 14 listopada i tylko małe marudzenie temu towarzyszyło
                    wiec nie musi byc tak źle


                    JULA

                    MAJA

                    OLGA

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      ja uzywam masci Bobodent ale chyba nie dziala

                      Skomentuj


                        #12
                        ja stosuje dentinox gel i nurofen.

                        Skomentuj


                          #13
                          ja stosuję dentinox i viburcol. Często też masowałam dziąsełka silikonową szczoteczką na palec(świetna rzecz). Poza tym dawałam jej kawałek schłodzonej marchewki, choć słyszałam, że się nie powinno bo dziecko może się zakrztusić. Ale Majeczce pomogło, bo zimno łagodziło ból a to że marchew była twarda pomogło przebić się ząbkowi
                          Majeczka 27 kwiecień 2008r.

                          Skomentuj


                            #14
                            wczoraj mojej małej wyszły 2 górne jedynki
                            właściwie same nie wyszły tylko Majka je "wygryzła sobie"
                            cały dzień płakałą marudziła a wieczorem tak przygryzała dolnymi ząbkami górne dziąsła że jej krew leciała i przegryzła dziąsła i ząbki wyszły
                            dziś jest spokojna
                            ale to dziwne z tą krwią


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #15
                              U nas juz 12 zebow i rowniez nie obylo sie bez krwi Przez 2 dni maly nie dawał sobie zabkow umyc - dzis tez nie byl zbyt chetny. Mam wrazenie ze boi sie bolu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X