Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

waga naszych dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    waga naszych dzieci

    Witam wszystkie mamusie
    chciałabym żebyście mi napisały ile ważą wasze dzieciaczki ,bo mam problem....ostatnio byłam z Bartusiem ( ma teraz 18,5 miesiąca) u lekarza na wizycie kontrolnej i ważyliśmy go, na wadze pokazało się 17kg ,pani doktor kazała mi odchudzić dziecko,tylko jak mam to zrobić? przecież nie daje mu słodyczy,ani nic tuczącego,je 4 razy dziennie (plus jakiś deserek lub owoc)to co dziecko powinno jeść w jego wieku.
    Czy któraś z was też ma lub miała taką sytuację ?
  •    
       

    #2
    Mi kazano odchudzac synka jak mial 2 miesiace Szybko przybierał na wadze. Po paru miesiacach sie"ustatkował" - teraz wazy 12 kg, przybiera ksiazkowo i wogole nie widac po nim tych kg, wystrzelil do gory - widocznie tyle jedzenia wtedy potrzebował.

    Jesli musisz to moze wyrzuc z jadlospisu jeden posilek bo jakby na to nie patrzec jest ich az 5.A mozesz napisac jak wyglada dzien "jedzeniowy" Twojego synka ? CO i o ktorej godzinie je oraz ile ?

    W Twoim wypadku jest prosciej bo mozesz malemu gotowac chudziutkie miesko, bez tluszczu itp.Pamietaj ze w soczkach ( nie wszystkich a jednak ) , herbatkach granulowanych tez jest cukier.Zamiast chlebka bialego mozesz dawac malemu razowe pieczywko itp.Podjadanie miedzy posilkami tez nie jest zdrowe. No masz pole do popisu. No i duzo ruchu Ja mialam gorzej bo jak tu odmowic 2-miesiecznemu dziecku mleka prawda

    Tak czy inaczej trzeba uwazac, sa dzieci ktore mimo niewielkiej il pokamu duzo przybieraja - najczesciej z tego wyrastaja. Moj brat byl niezla kulka jak byl maly a teraz ma 17 lat i figure anorektyka

    Skomentuj


      #3
      Ja usłyszałam wczoraj od mojej kuzynki która ma 4 miesiace starsza córe od mojego smyka, że powinnam odchudzić swoje dziecko!
      Za parę dni będzie miał roczek i waży ok 11.5kg
      Nie wiem czy to nie za dużo, ale nie jest pulchniutki,rano zje mleczko, pozniej obiadek, deserek i przed snem mleczko z tym ze nawet nie duzo bo 150ml.
      Urodził się też z wagą 4.160kg.
      Czy jego waga jest za wysoka?
      Wojtuś 28.11.2007

      Skomentuj


        #4
        to co ja mam powiedzieć moja córcia ma 9m-cy i waży 11 kg też kazano mi odchudzać ją jak była mniejsza ale stwierdziłam że to jest trochę nienormalne że mam odchudzać niemowlaka zacznie chodzić to schudnie dodam że moja córa jest tez dosyć wysoka ubranka kupuje na 92cm ja się tym wcale nie przejmuje najważniejsze jest ze sie dobrze rozwija i jest zdrowa

        Skomentuj


          #5
          No dokładnie tak jest u mnie. Mały super sie rozwija, teraz zaczyna chodzić to wiadomo że zacznie terać waga spadać, ale chyba nie powinnyśmy się przejmować co kto gada.
          Pozdrawiam
          Wojtuś 28.11.2007

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez kalka23 Pokaż wiadomość
            Ja usłyszałam wczoraj od mojej kuzynki która ma 4 miesiace starsza córe od mojego smyka, że powinnam odchudzić swoje dziecko!
            Za parę dni będzie miał roczek i waży ok 11.5kg
            Nie wiem czy to nie za dużo, ale nie jest pulchniutki,rano zje mleczko, pozniej obiadek, deserek i przed snem mleczko z tym ze nawet nie duzo bo 150ml.
            Urodził się też z wagą 4.160kg.
            Czy jego waga jest za wysoka?
            Witam Cię kalka23,myślę że ta waga wcale nie jest za wysoka i nie masz się co przejmować,bo mój synek jak miał roczek ważył 14kg, przybywało mu co miesiąc po kilogramie,aż do właśnie 14tego miesiąca(wtedy dopiero zaczynał uczyć się chodzić-dosyć późno),a teraz gdy już normalnie chodzi przez ostatnie 3 miesiące przytył tylko 1kg.,ale doktor i tak kazała go odchudzić
            Również duży się urodził,ważył 4.100 i 59cm.
            pozdrawiam.

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez karolina2070 Pokaż wiadomość
              to co ja mam powiedzieć moja córcia ma 9m-cy i waży 11 kg też kazano mi odchudzać ją jak była mniejsza ale stwierdziłam że to jest trochę nienormalne że mam odchudzać niemowlaka zacznie chodzić to schudnie dodam że moja córa jest tez dosyć wysoka ubranka kupuje na 92cm ja się tym wcale nie przejmuje najważniejsze jest ze sie dobrze rozwija i jest zdrowa
              Otóż to, najważniejsze że dobrze się rozwija i jest przede wszystkim zdrowy/a,chyba nie wezmę aż tak bardzo do serca że doktor kazała mi odchudzić synka.Przyjdzie czas i pora że jego waga się unormuję.
              Pozdrawiam.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                Mi kazano odchudzac synka jak mial 2 miesiace Szybko przybierał na wadze. Po paru miesiacach sie"ustatkował" - teraz wazy 12 kg, przybiera ksiazkowo i wogole nie widac po nim tych kg, wystrzelil do gory - widocznie tyle jedzenia wtedy potrzebował.

                Jesli musisz to moze wyrzuc z jadlospisu jeden posilek bo jakby na to nie patrzec jest ich az 5.A mozesz napisac jak wyglada dzien "jedzeniowy" Twojego synka ? CO i o ktorej godzinie je oraz ile ?

                W Twoim wypadku jest prosciej bo mozesz malemu gotowac chudziutkie miesko, bez tluszczu itp.Pamietaj ze w soczkach ( nie wszystkich a jednak ) , herbatkach granulowanych tez jest cukier.Zamiast chlebka bialego mozesz dawac malemu razowe pieczywko itp.Podjadanie miedzy posilkami tez nie jest zdrowe. No masz pole do popisu. No i duzo ruchu Ja mialam gorzej bo jak tu odmowic 2-miesiecznemu dziecku mleka prawda

                Tak czy inaczej trzeba uwazac, sa dzieci ktore mimo niewielkiej il pokamu duzo przybieraja - najczesciej z tego wyrastaja. Moj brat byl niezla kulka jak byl maly a teraz ma 17 lat i figure anorektyka
                Mniej więcej wygląda to tak:
                -ok.9tej kaszka 150ml
                -ok.13.30 zupka 200ml
                -ok.16.30 2 małe kanapeczki lub 1 parówka i kromka chlebka
                -ok.19tej deserek lub jakiś owoc np.pół banana lub pół jabłuszka
                - i na dobranoc około 20.30-21.00 mleczko 210 ml
                w między czasie oczywiści pije piciu herbatkę lub soczek
                Czy naprawdę za dużo mu daję jeść?Może rzeczywiście zrezygnować z jakiegoś posiłku?A może zmniejszyć ilości? już sama nie wiem.
                Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  U mnie mały wstaje o 7 rano i napiszę co i o której je, bo wydaje się że naprawdę nie dużo.
                  7:00- mleczko 180ml
                  10:30- 90ml soczku
                  12:30 - obiadek
                  16:00 - deserek
                  20:00- mleczko na sen 180 ml
                  Nie chce jeśc kaszki, za herbatkami nie przepada 5 posiłków dziennie to wydaje mi sie że jest ok. No nic nie będę go odchudzać bo serce by mi pękło gdyby mały był głodny i płakał a ja bym nie dała jeść.
                  Myśle że skoro nasze dzieciaki rozwijaja się super to nie mamy się mamuśkki czym martwić prawda?
                  Wojtuś 28.11.2007

                  Skomentuj


                    #10
                    no pewnie że tak,najważniejsze że są zdrowe ..i tyle,a ta doktorowa niech sama się odchudza...haha
                    Pozdrawiam.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      moja też wcale nie je tak dużo ale powiem wam kto to widział żeby odchudzać takie maleństwa i tak wiem że mała schudnie jak zacznie chodzić dlatego nie ma się co przejmować pozdrawiam wszystkie mamusie

                      Skomentuj


                        #12
                        moja Marysia ma ponad 5 m-cy i waży prawie 8 kg. to dużo?




                        Skomentuj


                          #13
                          3,500 kg. dł.57 cm.




                          Skomentuj


                            #14
                            mi się wydaje że aż tak dużo to nie jest

                            moja mała urodziła się z wagą 4220 a teraz ma równo 5 miesięcy i waży 7200

                            a starsza miała wagę urodzeniową 2615 i jak miała 6 miesięcy ważyla 7300, teraz ma 6 i pół roku i waży 19,1kg

                            ja uważam, że chudszym dzieciom jest łatwiej sie poruszać inie męcza sie tak szybko

                            na szczęście nigdy nie musiałam odchudzać swoich dzieci

                            a tak jak piszecie gdy zaczną chodzić nie będą już tak przybierac na masie


                            JULA

                            MAJA

                            OLGA

                            Skomentuj


                              #15
                              15 października byliśmy na szczepieniu i nic nie mówiła że dużo waży. tylko że regularnie przybiera 1 kg co 6 tyg. nam też zostało jedno szczepienie wzwb.27 listopada




                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X