Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Siadanie:)

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Siadanie:)

    Witajcie

    Mamy ile miały wasze dzieciaczki jak zaczeły same siadać?
    Amelka ma prawie 8 i nic , moze ma jeszcze czas jak myslicie?
    Amelia 12.03.08
  •    
       

    #2
    Cześć!
    Mój synek ma dzisiaj 7 miesięcy i 1 dzień. siedzi od równo 6 miesiąca, raczkuje a od 2 tygodni podpiera się o meble czy łózko, wstaje i stoi dość długo.
    Pierwszy syn też zaczął siadać poskończeniu 6 miesiąca. ale wiadomo że każde dziecko inaczej się rozwija.
    Chyba powinnaś spytać pediatry, chyba ze mała próbuje siadać a niekoniecznie się jej po prostu udaje. Jak nie próbuje to pytaj lekarza. Zarejestruj sie na stronie dziecko24.pl, tam lekarze odpowiadaja na pytania w godzinę i nie musisz lecieć do przychodni.pozdrowienia
    Last edited by pinklady; 29-10-2008, 15:43.
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      moja córcia ma 6 miesięcy i jeszcze sama nie siedzi(tylko z oparciem). jeśli coś cię martwi to warto porozmawiać z lekarzem on napewno Cię uspokoi, bo każde dziecko rozwija się we własnym tempie
      Majeczka 27 kwiecień 2008r.

      Skomentuj


        #4
        W wozku bez problemu sie podnosci ale w lozeczku nie.Moze leniuszek z niej jest ?
        Amelia 12.03.08

        Skomentuj


          #5
          E, to nie jest tak źle. ale dla spokojnej głowy spytaj lekarza , nawet na dziecko24. Może faktycznie mała wygodnisia.
          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

          Skomentuj


            #6
            moj Kuba zaczol siedziec juz bez podparcia jak mial 4 miesace!!!teraz ma 7 i raczkuje sam wstaje a trzymany za raczki chodzi
            http://suwaczki.maluchy.pl/li-22895.png

            Skomentuj


              #7
              jest różnica między samodzielnym siadaniem a siedzeniem. dziecko siedzi samodzielnie od około 6 miesiąca życia, a siada około 9

              moja siedziała od 6 a usiadła sama w wieku 7,5 miesiąca

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Moja Kalinka zaczęła sama siadac jak miała 11 miesięcy dopiero. Wcześniej raczkowała. Pediatra wysłał nas do neurologa i Pani doktor nam powiedziała że im później tym lepiej i że sama usiądzie jak zacznie raczkować. Myślę że każde dziecko rozwija się swoim trybem i tylko trzeba cierpliwie czekać.
                Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  po pierwsze: każde dziecko ma swój rytm i rozwija się we własnym tempie i nie ma co porównywać jednego do drugiego, bo można by oszaleć z myślenia, że z naszymi dziećmi jest coś nie tak...
                  po drugie: jest znacząca różnica pomiędzy siadaniem a siedzeniem:
                  -siedzenie dziecko przyjmuje najpierw pozycję siedzącą dzięki pomocy osób starszych - ktoś musi je posadzić, żeby siedziało, ktoś musie je oprzeć, obłożyć poduszkami, bo może polecieć do tyłu na boki.... więc jak piszą poprzedniczki może to odbywać się już od 4, 6 miesiąca
                  -siadanie to taka czynność, kiedy dziecko nagle samo usiądzie, bez niczyjej pomocy, u naszego synka np. takie samodzielne jego, własne "usiądnięcie" nastąpiło jak miał 10mcy , wtedy raczkował sobie i w ramach odpoczynku znalazł sobie wygodną pozycję - siadanie.... cudny widok
                  Julek 15.o2.2oo7r



                  Skomentuj


                    #10
                    Mój synuś Kacperek za tydzień skończy trzy miesiące i dzisiaj zauważyłam,że jak kładę go na plecach trochę półleżąco to podnosi główkę jakby chciał sie podnieść do siadania Ale z niego siłacz! Czy pozwalać mu na takie podnoszenie się? Czy to nie za wcześnie?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Witaj
                      Ojj za wczesnie
                      Wiesz wydaje mi sie ze to nie siadanie tylko siłowanie , Amelka tez tak robiła a podejrzewam ze inne dzieci tez.
                      Ale moge sie mylic i Twoj synek bedzie StronMAn
                      Amelia 12.03.08

                      Skomentuj


                        #12
                        hej, mi też się wydaje, że to raczej nie chodzi o siadanie, twoja dzicia jest po prostu silna...moja córunia też tak się unosiła, ma teraz siedem miesięcy, raczkuje, staje przytrzymując się różnych obiektów ale siadać tak do końca jeszcze nie potrafi, nie jest stabilna na boki...myślę, że nie powinnaś zabraniać dziecku siłowania się...gdyby nie mogło, nie robiłoby tego...

                        Skomentuj


                          #13
                          No to niech się siłuję, mój Siłacz kochany A wiecie może dziewczyny czy może zaszkodzić takiemu maleństwu noszenie w pozycji pionowej, brzuszkiem do siebie i główką na ramieniu? Bo Kacperek tylko tak lubi i wtedy się uspokaja...

                          Skomentuj


                            #14
                            Jezeli ma głowke na ramieniu to nie Przeciez tak sie nosi dzieci od odbicia
                            Wiec tym sie niemartw
                            Amelia 12.03.08

                            Skomentuj


                              #15
                              dużo zależy od dziecka
                              ja mam dwie córki i jedna siadła sama jak miała 5 miesięcy
                              a teraz druga ma właśnie 5 i do siadania jej jeszcze daleko

                              na szczęście każde dziecko jest inne i dlatego sie nie martwię (już)

                              isabel13 moja Julka od 2 miesiąca tak robiła więc jest szansa że Twój Kacperek też szybko siądzie

                              a jeśli chodzi o noszenie w pozycji pionowej ja swoje dzieci tylko tak nosiłam bo inaczej nie lubiły i nic im nie jest
                              oczywiście główke trzeba podtrzymywać i lepiej jak najdłużej bo nigdy nie wiadomo kiedy dzidzia sie odchyli a to dość niebezpieczne


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X