Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przekręcanie z plecków na brzuszek i odwrotnie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    przekręcanie z plecków na brzuszek i odwrotnie

    dziewczyny kiedy wasze dzieciaczki zaczęły sie przekręcać z plecków na brzuszek i odwrotnie???
    bo moja mała nie chce a ma już prawie 5 miesięcy
    trochę się martwie


    JULA

    MAJA

    OLGA
  •    
       

    #2
    Myślę że nie masz powodów do zmartwień, jeśli przeczytałaś gdzieś ze dzieci mają określony wiek do tych czynności to pamiętaj że każdy taki brzdąc rozwija sie inaczej. Sama przez to przechodziłam, Mój syn ma 11 miesięcy a miał 8 jak zaczął dopiero sie przewracać teraz szaleje, nadążyć za nim nie mogę,bryka, skacze i jest pełen energii.
    Pozdrawiam
    Wojtuś 28.11.2007

    Skomentuj


      #3
      też zastanawiałam się czy moja Niunia(27 kwietnia skończyła 6 miesięcy) rozwija się prawidłowo. A to dlatego ze jest wcześniakiem ale neurolog mnie uspokoił, mówią że każde dziecko rozwija się we własnym tempie. Mówił też, że można pomóc dziecku, przekręcając je delikatnie z plecków na brzuszek i już widać efekty bo Majeczka przekręca się na boczekpozdrawiam
      Majeczka 27 kwiecień 2008r.

      Skomentuj


        #4
        moja marysia miała 4 m-ce jak zaczeła się przewracać na brzuszek, ale na plecki jeszcze nie potrafi.




        Skomentuj


          #5
          majajula mój zaczął dosyć wcześnie bo nie miał jeszcze
          5 miesięcy, oczywiście sporadycznie, ale jak już miał 6
          to fikał tam i z powrotem i też zaczął wtedy raczkować.
          Ale już wiesz, że my do rehabilitanta jeździmy i ćwiczymy z
          Maluchem.
          Myslę, że nie masz się czym martwić to, że dzieci wcześniej
          czy później zaczynają wykonywać pewne rzeczy zależy od
          napięcia mięśniowego, jeśli dziecko ma je nadmierne (wygląda
          to tak jakby cały czas mięśnie były skurczone) zaczną później,
          co uniemożliwia im np przewrócenie się na boczek, ale
          jak już się rozluźnią to wtedy ciężko jest je ujarzmić tak jak np
          u Kalki

          Skomentuj


            #6
            Moja córeczka prawie jednocześnie zaczęła przewracać się z plecków na brzuszek i z brzuszka na plecy i w tym samym czasie zaczęła sama siadać, było to w 7 miesiącu, a do pół roku naprawdę nic się jej nie chciało (nawet za bardzo leżeć na brzuchu i podnosić głowę) i tak trafiliśmy na rehabilitację. Po dwóch zajęciach umiała wszystko, a rehabilitantka tylko machnęła ręką i powiedziała :"indywidualistka". Ale zawsze była pogodna, wesoła i zdrowa, po prostu takie tempo rozwoju.

            Skomentuj


              #7
              Mój pierwszy synek miał 5 miesięcy kiedy nabył tę fascynującą umiejętność. Młodszy właśnie skończył 6 a jeszcze nie potrafi. Z kolei potrafi trzymając się prętów w łóżeczku wstać na nogi. Tak więć tempo rozwoju to sprawa indywidualna.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                A moj ma prawie 3 ipol m-ca i od wczoraj jest to jego ulubiona czynnosc .Szczerze mowiac to bylam zaskoczona ,bo wydawalo mi sie ze mamy jeszcze czas na takie przekrecanie .

                Skomentuj


                  #9
                  Musze wam sie pochwalic...woczraj moj synus pierwszy raz obrocil sie sam z pleckow na brzuszek polozylam go na ziemi na macie i hop. Szkoda, ze tylko raz, no ale od czegos trzeba zaczac...Maly ma 4 i pól m.
                  Bartuś 26.06.08
                  Już potrafię raczkować i mam 8 ząbków

                  Skomentuj


                    #10
                    Wczoraj się udało i teraz idzie coraz lepiej. Ale jestem dumna!!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Wiecie co pocieszacie mnie Ja tak samo jak majajula zaczelam się już martwić bo Julka za 2 dni skonczy 5 mies i nie chce się jej wogóle przekręcać. Czasem tylko na boczki.

                      Skomentuj


                        #12
                        Milenka miała dokładnie 4 miesiące jak odwróciła się z plecków na brzuszek, tydzień wcześniej odwracała się z brzucha na plecy, ale każde dziecko inaczej się rozwija i w różnym czasie nabiera nowych umiejętności

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez kalka23 Pokaż wiadomość
                          Myślę że nie masz powodów do zmartwień, jeśli przeczytałaś gdzieś ze dzieci mają określony wiek do tych czynności to pamiętaj że każdy taki brzdąc rozwija sie inaczej. Sama przez to przechodziłam, Mój syn ma 11 miesięcy a miał 8 jak zaczął dopiero sie przewracać teraz szaleje, nadążyć za nim nie mogę,bryka, skacze i jest pełen energii.
                          Pozdrawiam
                          tak wiem coś o tym nasz mały tez rozwijał sie troche inaczej nawet chodziliśmy ztego powodu na rechabitacje...zaczeło sie nie winnie bo mały trzymał główke cały czas na jedna strone ..skończyło sie na tym ze na rechbitacje chodziliśmy ponad rok...ale dziś nikt by nie powiedział że miał z czym kolwiek problemy,,ponieważ jest pełnym energi dzieckiem

                          Skomentuj


                            #14
                            A moja niunia pojutrze skonczy 4mies i juz tak od dwoch tyg sie przewraca z brzucha na plecki ale tylko w nocy smiesznie to robi klade ja na brzuchu a w nocy jak do niej wstaje to jest na plecach i do gory nogami nie widzialam jak to robi ale przymierzenie do tego wyczynu widzialam podpiera sie kolanami i wywija dupka w obie strony i ta sie przemieszcza do przodu podjrzewam ze jak za bardzo sie odepchnie w jedna strone to spada na plecki chcialabym to kiedys w dzien zobaczyc chyba ze bede w nocy czatowac zeby to zobaczyc
                            Wikunia 04.08.2008r

                            Skomentuj


                              #15
                              ja klade moja na boku a jak wstaje w nocy to spi w poprzek kolezka na brzuchu z nogami podkurczonymi

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X