Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimne rączki niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zimne rączki niemowlaka

    Witam!
    Mój dwumiesięczny synuś, Kacperek ma często zimne rączki i
    stópki. A na pewno nie marznie ,bo w pokoju jest dość ciepło. Czym to może być spowodowane? Może któraś z mam wie coś na ten temat?
  •    
       

    #2
    U nas jest tak do tej pory, mimo że synek jest juz troszkę większy bo ma 11 miesięcy, pytałam p doktor bo tez było to dla mnie dziwne, w domku ciepło, mały na nóżkach ma skarpetki i buciki i ciągle stópki zimne, p. doktor powiedziała ze dziecko jeszcze nie ma takiej stałej temperatury ciałka i tym jest to spowodowane, więc nie ma powodu do niepokoju
    Wojtuś 28.11.2007

    Skomentuj


      #3
      Jeśli chcemy wiedzieć czy dziecku nie jest za zimno musimy mu sprawdzać karczek, a nie rączki czy nóżki. Małe dzieci często mają takie problemy, że rączki są zimniejsze, jeżeli jednak kark dziecka nie jest chłodny nie należy go dodatkowo ubierać, żeby nie przegrzać.

      Skomentuj


        #4
        Chłodne rączki lub stópki niemowlęcia nie zawsze świadczą o nieodpowiednim ubraniu czy temperaturze : są chłodniejsze z powodu niedojrzałości układu krążenia.

        Skomentuj


          #5
          Dziękujemy za informacje ale wystarczy to raz napisać a nie na każdym wątku
          Wojtuś 28.11.2007

          Skomentuj


            #6
            i dzieci często rączki do buzi wkładaja więc są wilgotne i przez to zimniejsze
            tak jest z moją córką


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez kalka23 Pokaż wiadomość
              Dziękujemy za informacje ale wystarczy to raz napisać a nie na każdym wątku
              No wlaśnie !

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                Chłodne rączki lub stópki niemowlęcia nie zawsze świadczą o nieodpowiednim ubraniu czy temperaturze : są chłodniejsze z powodu niedojrzałości układu krążenia.
                Dzięki dziewuszki Tak myślałam,ale chciałam się upewnić No to już się nie martwię Ale wiecie co? Jak pojadę do mamy z Kacperkiem to ona i tak powie: ubierz go! zobacz jakie on ma zimne rączki! zimno mu ! cha cha cha! Cała moja mama

                Skomentuj


                  #9
                  jak bym słyszała swoją


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #10
                    słyszę to samo od mojej teściowej. Super babka, ale na punkcie
                    tego, że synowi ciągle jest zimno to ma fioła.
                    I co się ciekawego dowiedziałam od niej, czkającemu dziecku
                    jest zimno Kurka młoda kobieta, wykształcona a takie
                    bzdury sadzi
                    Noo ale widzi wnuka raz w tygodniu to nawet się nie odzywam i
                    tylko patrze na tego mojego biednego synka jak się męczy w tych
                    wszystkich warstwach odzieży, bo co chwile go ubiera.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Nowonarodzone, jak i kilku miesięczne niemowlaczki mają zwykle jeszcze dosyć słabe krążenie, to dlatego ich rączki i stópki są nieustannie zimne więc nie trzeba się martwić, że pocieszce jest za zimno
                      Tak w ogóle uważam, że przegrzewanie maluszka jest o wiele gorsze niż ich wyziębianie. Ja sama nigdy specjalnie nie ubierałam mojego synka i jakoś nie choruje

                      Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                      Różności do postów
                      GALERIA OLAFKA

                      Skomentuj


                        #12
                        Jasmin dokładanie !!! Ja też zawsze spałam przy otwartym oknie
                        (nawet w zimę), zawsze wolałam jak mi jest chłodniej niż
                        jak mam ociekać potem wchodząc do autobusu czy do sklepu.
                        I to samo stosuję do Julka. Ale raz w tygodniu przy teściowej
                        no cóż... musi się pomęczyć. My jak ona nie widzi to ściągamy mu
                        sweter czy bluzę.
                        Przegrzane dzieci częściej chorują, łapią infekcje.

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez colleen Pokaż wiadomość
                          Jasmin dokładanie !!! Ja też zawsze spałam przy otwartym oknie
                          (nawet w zimę), zawsze wolałam jak mi jest chłodniej niż
                          jak mam ociekać potem wchodząc do autobusu czy do sklepu.
                          I to samo stosuję do Julka. Ale raz w tygodniu przy teściowej
                          no cóż... musi się pomęczyć. My jak ona nie widzi to ściągamy mu
                          sweter czy bluzę.
                          Przegrzane dzieci częściej chorują, łapią infekcje.
                          Też jestem tego zdania i dlatego uważam bardzo, żeby mojemu maluszkowi nie było za gorąco. I nawet przy mojej, przewrażliwionej na tym punkcie mamie, też ubieram go tak jak uważam, że jest ok. A ona niech sobie gada głupotki...hi hihi

                          Skomentuj


                            #14
                            Wszystkie babcie tak mają! Jakby nie wiedziały że to przegrzanie jest dla dziecka bardziej niebezpieczne. Moja tesciowa jak zabiera naszego synka na spacer to nie dość zawsze ubierze go cieplej niz my, a dodatkowo po kryjomu przemyca w wózku dodatkowe kocyki (myśli ze tego nie widzimy)

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez Isabel_13 Pokaż wiadomość
                              Dzięki dziewuszki Tak myślałam,ale chciałam się upewnić No to już się nie martwię Ale wiecie co? Jak pojadę do mamy z Kacperkiem to ona i tak powie: ubierz go! zobacz jakie on ma zimne rączki! zimno mu ! cha cha cha! Cała moja mama
                              to powiedz mamie ze takiemu maluszkowi jak jest zimno to raczki i stupki ma lekko sine.
                              PAULINKA 31.8.2003
                              VICTORIA 20.5.2008

                              12.1.2009r raczkowanie
                              13.1.2009 pozegnanie cycunia
                              16.1.2009 samodzielne siadanie

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X