Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pępek noworodka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    u nas nie ma takiego problemu ale może dlatego że odpadł dopiero po miesiącu...może coś inne mamusie doradzą
    pozdrawiam

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      jak czyścicie pępuszek?

      ja mam z tym problem. używam patyczków do uszu ale są za grube i troche czasu to zajmuje. dobrze, że malutka jest cierpliwa




      Skomentuj


        #18
        No właśnie u nas też jest ten problem, taki mamy
        ten pępek dziwny, że wiecznie się tam bród zbiera i
        na dobrą sprawę nie zawsze potrafię go porządnie wyczyścić.
        Julek rzadko okazuje cierpliwość, więc wstyd się przyznać
        ale bardzo często idzie spać z nie do końca czystym
        Używam ręcznika, pieluchy tetrowej, chusteczki nawilżonej -
        zależy co mam pod ręką

        Skomentuj


          #19
          Dziewczyny ja mam wypróbowany sposób "na oliwkę"/ wlewam troszkę oliwki do pępka i delikatnie przecieram albo pałeczkami do uszu albo rożkiem chusteczki czy pieluchy i bardzo ładnie się zmywa...Kalina nie lubi i nigdy nie była cierpliwa.

          Skomentuj


            #20
            Sprawdza się spirytus w takiej proporcji jak do przemywania kikuta pępowiny (2 łyżki spirytusu/1 łyżkę wody). Swojemu synkowi jestem w stanie domyć pępek tylko patyczkiem ze spirytusem. Wkładam i przekręcam w obie strony

            Skomentuj


              #21
              nasz pępuszek jest jeszcze na wierzchu więc nie mam takiego problemu

              ale ze starszą córką sprawdzały się patyczki i woda z mydełkiem


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj


                #22
                pepuszki... spirytus z woda (2:1) tak jak ktos wczesniejh napisal. nie bojcie sie tego, chwycic normalnie za kikut troszke go pociagnac i wszystrko wacikiem w srodku wyczyscicc. to jest martwa skorka takze nie bac sie ze sie urwie czy cos w tym stylu... pozdrawiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  ja przemywalam gzaikami Leko,a teraz nie moge dojcs do pepuszka a brudny jest,zreszta Kinga jest bardzo ruchliwa i boje sie ze zrobie jej krzywde jak bede czyscic

                  Skomentuj


                    #24
                    moja kornelia tez jest zywym dzieciatkiem, ale nie boj sie. nie urwiesz jej tego pepuszka... bez obaw

                    Skomentuj


                      #25
                      ale ja wogole nie moge do srodka sie dostec taii zawiniety jest

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        ja niczym nie przemywalam, przy kapieli poprostu staralam sie nie zamoczyc a jesli sie zamoczyl to wycieralam wacikiem. pepowinka odpadla po ok 10 dniach

                        Skomentuj


                          #27
                          Ja tak samo mam z tym problem,czyszcze tak jak wy patyczkiem do uszów ja troche zozszezam czyli naciagam skórke wokół pępuszka i do okoła wycieram patyczkiem.

                          Skomentuj


                            #28
                            pepek musi byc sterylizowany i osuszany spirytusem zeby nie gnilo nic

                            Skomentuj


                              #29
                              wczoraj pa kapaniu chcialam wyczyscic pepek,naciglam skore ale mala tek sie wiercila ze nic jej nie wyczyscilam

                              Skomentuj


                                #30
                                ja Marysi śpiewam abo daje jakąś zabawke żeby jej odwrócić uwage




                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X