Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak podać dziecku lekarstwo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • sikornik
    replied
    Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

    Oska_81
    mój syn tez dostawał PULNEO i lekarz powiedział żeby po jego zażyciu dziecko nie popijało i nie jadło - wiec ja bym nie łączyła
    kazał jednorazową strzykawką podawać głęboko do buzi, aby spłynął do gardła - wiem że jest paskudny, mój tez na początku pluł jak cholera, ale dawałam mu coraz głębiej
    a jaką musicie brać dawkę - też 3 razy dziennie?

    Leave a comment:

  •    
       

  • Oska_81
    replied
    Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

    Witam!
    Mam pytanie czy mogę połączyć syrop Pulneo np z deserkiem, czy z sokiem...?
    Mój synek dostaje go już od piątku i zawsze jest wrzask przy podawaniu, pozatym większość wypluje
    Podaję go strzykawką dołączoną do Panadolu i pomagam sobie jeszcze łyżeczką, żeby uratować to co wypluł.Spróbuję jeszcze ze smoczkiem od butelki

    Leave a comment:


  • dotka238
    replied
    My mamy specjalna strzykawke do lekow

    Leave a comment:


  • justysia191987
    replied
    ja syropek i witaminki daje na łyżeczce, zawsze przed mleczkiem, wtedy zawsze ładnie otwiera buzie i wypija wszystko, a strzykawka nigdy nie próbowałam, bo pasuje nam łyżeczka

    Leave a comment:


  • agnieszka26
    replied
    moja mała ma teraz katarek, więc lekarz zapisał jej oprócz witamin też syrop i jakieś kropelki. Nie ma siły żeby to wypiła, bo od razu wszystko wypluwa, więc wzięłam się na sposób, wszystko wlewam do niewielkiej buteleczki ze smoczkiem i po problemie. Leki podane, a mała już prawie zdrowa

    Leave a comment:


  • MamaRozrabiaki
    replied
    Jeżeli podajecie dziecku żelazo pamiętajcie żeby nie mieszać go z mlekiem, bo się nie wchłonie. Musi być podawane w odstępie minimum 2 godziny po i 1 godzinę przed posiłkiem mlecznym (w międzyczasie oczywiście maluch może jeść inne rzeczy)

    Leave a comment:


  • bunia
    replied
    my podajemy strzykawka bo z łyzeczki nie zawsze chce

    Leave a comment:

  •    
       

  • kamilka88ns
    replied
    U mnie zawsze był problem z podaniem antybiotyku jak Viktoria była mniejsza.Jak antybiotyk był gorzki to od razu wymiotowała.Musiałam dawać na siłe bo inaczej to nie dało rady.Ale teraz jest starsza i mówie do niej: 'Vikuś chodź sama wypijesz' i od razu leci i sama pije z kubeczka czy z łyżeczki

    Leave a comment:


  • _star_
    replied
    Starsza córa bierze syropki bez problemów ale młodszej podaje przez specjalne miarki ((ala strzykawki)) i wyciskam go po troszeńku i odrazu daje smoka bo innaczej wszystko wypluje. I tak dopuki miareczka nie jest pusta

    Leave a comment:


  • mmamma
    replied
    Fajne są strzykawki dołączone do leków np.: nurofen w syropku bo nie ma mowy o skaleczeniu dziecka. Sok malinowy bardzo dobrze zabija nieprzyjemny smak leków ale UWAGA nie wszystkie leki można z nim mieszać.
    Ja na szczęście nie mam z tym większego problemu. Starszy syn lubi dostawać leki a młodszemu podaję strzykawką w małych porcjach głęboko między policzkiem i językiem i natychmiast zatykam smoczkiem i wtedy nic z buźki nie ucieka

    Leave a comment:

  •    
       

  • cohenna
    replied
    My mamy taką specjalną strzykawkę do podawania lekarstwa

    Leave a comment:


  • kf2109
    replied
    Lekii jak podawać

    ja uważałabym na podawanie leków z jedzeniem lub mlekiem...ie wszystkie można łączyć w ten sposób.Ja mojej Kornelce podaje strzykawką na koniec policzka...w tyle..zeby spłynęło do gardła ale dziecko się nie zachłyśnie.

    Leave a comment:


  • pinklady
    replied
    Strzykawka najlepsza!

    Leave a comment:


  • Soniqa
    replied
    Czasem trzeba po prostu na siłę, niestety. Tylko trzeba uważać, żeby się Maluch nie zakrztusił. No i trzeba koniecznie sprawdzić w ulotce, czy lekarstwo podawać podczas/po/przed posiłkiem. Niektóre lekarstwa, np ferrum muszą być podawane z czymś kwaśnym, np z bobofrutem, bo z mlekiem sie nie wchłaniają

    Leave a comment:


  • Guest's Avatar
    Guest replied
    My dajemy małemu jednorazową strzykawką

    Leave a comment:

       
Working...
X