Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak podać dziecku lekarstwo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    U mnie zawsze był problem z podaniem antybiotyku jak Viktoria była mniejsza.Jak antybiotyk był gorzki to od razu wymiotowała.Musiałam dawać na siłe bo inaczej to nie dało rady.Ale teraz jest starsza i mówie do niej: 'Vikuś chodź sama wypijesz' i od razu leci i sama pije z kubeczka czy z łyżeczki

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      my podajemy strzykawka bo z łyzeczki nie zawsze chce

      Skomentuj


        #18
        Jeżeli podajecie dziecku żelazo pamiętajcie żeby nie mieszać go z mlekiem, bo się nie wchłonie. Musi być podawane w odstępie minimum 2 godziny po i 1 godzinę przed posiłkiem mlecznym (w międzyczasie oczywiście maluch może jeść inne rzeczy)

        Skomentuj


          #19
          moja mała ma teraz katarek, więc lekarz zapisał jej oprócz witamin też syrop i jakieś kropelki. Nie ma siły żeby to wypiła, bo od razu wszystko wypluwa, więc wzięłam się na sposób, wszystko wlewam do niewielkiej buteleczki ze smoczkiem i po problemie. Leki podane, a mała już prawie zdrowa

          Skomentuj


            #20
            ja syropek i witaminki daje na łyżeczce, zawsze przed mleczkiem, wtedy zawsze ładnie otwiera buzie i wypija wszystko, a strzykawka nigdy nie próbowałam, bo pasuje nam łyżeczka
            Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
            http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

            Skomentuj


              #21
              My mamy specjalna strzykawke do lekow

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                Witam!
                Mam pytanie czy mogę połączyć syrop Pulneo np z deserkiem, czy z sokiem...?
                Mój synek dostaje go już od piątku i zawsze jest wrzask przy podawaniu, pozatym większość wypluje
                Podaję go strzykawką dołączoną do Panadolu i pomagam sobie jeszcze łyżeczką, żeby uratować to co wypluł.Spróbuję jeszcze ze smoczkiem od butelki

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                  Oska_81
                  mój syn tez dostawał PULNEO i lekarz powiedział żeby po jego zażyciu dziecko nie popijało i nie jadło - wiec ja bym nie łączyła
                  kazał jednorazową strzykawką podawać głęboko do buzi, aby spłynął do gardła - wiem że jest paskudny, mój tez na początku pluł jak cholera, ale dawałam mu coraz głębiej
                  a jaką musicie brać dawkę - też 3 razy dziennie?

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                    Wielkie dzięki sikornik.Też 3 razy dziennie.U mnie sposób z butelką i smoczkiem też nie działa Mam najwyraźniej małego cwaniaka.On zaraz wszystko wypluwa...ale na całe szczęście już jest lepiej.Kaszel już się odrywa, gorączki już nie ma i wygląda lepiej

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                      my dajemy taką strzykawką tóa często jest dołączona do syropków dziecięcych,i idzie jakoś choć czasem nie chce więc wtedy na siłę.gorzej jak zwymiotuje co u nas miało czasem miejsce...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                        Napisane przez Oska_81 Pokaż wiadomość
                        Wielkie dzięki sikornik.Też 3 razy dziennie.U mnie sposób z butelką i smoczkiem też nie działa Mam najwyraźniej małego cwaniaka.On zaraz wszystko wypluwa...ale na całe szczęście już jest lepiej.Kaszel już się odrywa, gorączki już nie ma i wygląda lepiej
                        To ciesze sie że juz lepiej z Kamilkiem
                        Mój nie miał gorączki, ale złapał od mojego narzeczonego cuś jak ten miał zapalenie oskrzeli

                        Skomentuj


                          #27
                          podawanie leków

                          Witam
                          Mam maly problem. Mój 2 letni synek ma chore gardło i za żadne skarby nie chce brać lekarstw. Nie pomagają prośby ani groźby (chciaż tej metody staram sie unikać) i najgorsze w tym wszystkim jest to, że muszę je jemu podawać na siłę, a z posiłkiem nie można ich mieszać. Może wy macie jakieś sprawdzone metody podawania leków. Poradzcie coś zdesperowanej mamie

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: podawanie leków

                            Witaj ,
                            a próbowalaś powiedzieć synkowi np. czerwona tabletka daję siłę jak supermen , zółta pozwala mieć super moce ??
                            Amelia 12.03.08

                            Skomentuj


                              #29
                              sposoby na podanie lekarstw

                              Bardzo proszę o rady jak podajecie swoim dzieciom lekarstwa, np. antybiotyki. Są okropne w smaku, moje dzieci nie chcą ich pić. Syropy i inne leki rozprowadzam w herbatce i daję w kubku, ale antybiotyk psuje smak picia. Zawsze więc robię to na siłę, mąż trzyma dziecko, a ja wlewam na siłę do buzi, oczywiście kończy się to pluciem, czasem zwracaniem, no i histerią.



                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: sposoby na podanie lekarstw

                                Moja córka bardzo dużo choruje więc walke z lekami mam juz za sobą.Przyzwyczaiła się do podawanych na łyzeczce leków.Zawsze daje jej coś do popicia zeby nie poczuła gorzkiego smaku i jakoś idzie..Czasem daje w nagrode jej coś słodkiego
                                Leków do picia dodawac sie nie powinno bo nigdy niewiesz ile dziecko wypije i czy cały lek zostanie wchłonięty.
                                Próbuj bawić się z dzieckiem,nie robić tragedii z podawania syropu a wszystko się poukłada.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X