Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak podać dziecku lekarstwo?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: sposoby na podanie lekarstw

    Myślę, że w naszym przypadku, łatwiej jest określić ilość wypitego leku w piciu niż podanego na łyżeczce, ponieważ maluchy plują. Wszystko spływa po brodzie, zbieram łyżeczką i z powrotem do buzi, ale i tak sporo zostaje. Podobno pomaga przytrzymanie języka łyżeczką, czasami mały(a) połknie, próbowałam też podawać strzykawką na policzek, wtedy omija się kubki smakowe, ale nic w naszym przypadku nie działa naprawdę skutecznie.Myślę, że musimy się przemęczyć, a córka ma to chyba po mnie, bo ja również nie lubię brać lekarstw, a moi rodzice też mieli ze mną Krzyż Pański gdy byłam małym dzieckiem.



    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: sposoby na podanie lekarstw

      wiesz ja to przerabiałam z synem on nic niechciał wypic , to była masakra ,pluł wymiotował wpadał w histerie był nawet okres ze wiecej miał zastrzyków niz antybiotykow w zawiesinie .Ale powoli bez nerwow tłumaczylismu mu ze musi brac leki i wiesz było coraz lepiej dzis ma juz 6 lat i wypija prawie wszystko ,łyka tabletki . Natomiast córka to wypije wszystko sama sie domaga lekarstw jak jest chora . Wiec głowa do gory bedzie coraz lepiej .SWOJA DROGA TEGO CO WYMYSLA SMAK LEKARSTWA POWINNO SIE .......

      Skomentuj


        #33
        Odp: sposoby na podanie lekarstw

        najlepiej najgorsze leki podawac na poczatku a najsmaczniejsze zostawiac na koniec, i odstep pomiedzy podawaniem jakies 10 minut,

        Skomentuj


          #34
          Odp: sposoby na podanie lekarstw

          Ja obecnie jestem na etapie podawania leków. Jeden synek juz zaprzestał-całe szczęście, bo pluł na wszystkie strony- nic nie pomagało. Drugi nadal przyjmuje., Pomagało to,z że w nagrodę po połknięciu dostawał strzykawkę do potrzymania-bo leki zawsze podaję strzykawką. Niestety kuracja trwa już ponad tydzień i zaczął się denerwować. Dziś wieczorem nie byłam w stanie podać mu leków sama. muszę poczekać, aż mąż wróci z pracy, by je podać. Mąż trzyma rączki, ja podaję.

          Skomentuj


            #35
            Odp: sposoby na podanie lekarstw

            to jeszcze zależy jakie lekarstwa, bo np probiotyki rozpuszczam w niewielkiej ilości wody(np .Lactoral jest bezsmakowy)i podaje nic nie mówiąc, antybiotyki zazwyczaj paskudne podaje taką strzykawką(jak z nurofenu) staram sie kierować w ściankę policzka, wtedy spływa do gardła i dziecko sie nie udławi.A np przy orsalicie(przy biegunce, wymiotach) są dołączone rurki, więc namawiam małą żeby piła właśnie rurką.Orsalit nie jest za dobry(za to skuteczny)a pijąc rurką troche mniej czuć jego smak.

            Skomentuj


              #36
              Odp: sposoby na podanie lekarstw

              U nas podawanie lekarstw od zawsze było strasznie męczące i dla nas i dla małego. przez prawie 2 latka wypracowaliśmy sobie jednak pewien system- wszystkie lekarstwa w płynie- od syropów po okropne antybiotyki, których sam zapach wywołuje u synka efekt wymiotny, podajemy mu strzykawką. I to nie taką, jaka jest dołączana do np. nurofenu, tylko taka zwykłą do zastrzyków. Oczywiście każda nowa sztuka jest wcześniej wygotowywana. Te zwykłe różnią się od tych dołączanych do lekarstw tym, że maja końcówkę do nałożenia igły- w naszym zastosowaniu przydatną, gdy dziecko zaciska buzię. Ogólnie mniejsze jest prawdopodobieństwo, że część lekarstwa się wyleje z buzi. Czasami jest wygląda to dość drastycznie, ale nasz synek nie chce nawet brać zwyczajnie zwykłych prebiotyków, które nie są takie złe w smaku i zwykle sie je podaje rozpuszczone na łyżeczce z wodą. My musimy je dosypywać do picia w kubku. Każde dziecko jest inne, ale myślę, że najważniejsza jest mimo wszystko skuteczność, bo lekarstwa mają ostatecznie pomóc wyzdrowieć, więc my same musimy zacisnąć zęby i nie rozpaczać nad protestującym dzieckiem.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                ja znalazłam fajne rozwiązanie i sprawdza się! kupiłam specjalny smoczek do podawania lekarstw. Do odpowiedniego pojemnika wlewam odpowiednią dawkę lekarstwa- Mikołaj ssie smoka a przy okazji lekarstwo A przy okazji są też smoki do inhalacji - super sprawa by ulżyć dzidzi przy katarku. Ja kupowałam na allego

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                  Ja podawałam lekarstwa strzykawką i nawet nie było tak źle. Później w nagrodę córeczka mogła dać ,,syrop" (odrobine wody) misiowi albo lalce.
                  Moja prawie dorosła córka


                  Moja wyrośnięta kruszynka

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                    specjalna strzykaweczka jak np ma nurofen. Na rynku jest teraz coraz wiecej lekow o slodkim owocowym smaku aby dzieciom bylo latwiej je zazyc

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                      Polecam zapoznać się z informacjami na stronie: http://www.mamazone.pl/artykuly/male...-dzieciom.aspx. Bardzo rzetelnie zasady te zostały na niej opisane.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                        U mnie działa patent ze strzykawką.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                          Ja podaję z kapsułek, które się "przekręca". Mam na myśli witaminę K i D, tak najłatwiej podać coś dziecku.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                            Motyw ze strzykaweczką, jest najlepszy. Beatabea, to, że przekręcasz nie dla, każdego oznacza, że już po problemie. Ja też miałam witaminę K i D z oleofarmu (Kid-Vitum ***** off i D-vitum ***** off), które właśnie są w kapsułce, mimo to musiałam się też nagłowić, aby małej podać. W przypadku, mojej córci, nie ma dobrego sposobu, za każdym razem trzeba wymyślać coś nowego

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                              Mój maluszek nie chciał strzykawki a musiałam podac mu lekarstwo więc mój mąż wpadł na pomysł żeby maly pil poprostu z nakretki myślałam ,że zwariowal ale o dziwo synkowi taki sposob sie spodobał i teraz nie ma problemu
                              [/url][url=

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jak podać dziecku lekarstwo?

                                Racja, jednym słowem, czasami trzeba się nagłowić ;(
                                Pomysł z nakrętką ciekawy!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X