Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

próchnica u dzieci:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: próchnica u dzieci

    tak do 22 miesiąca zycia - z tego co widze wszystkie ma na ten czas, ale u nas ząbkowanie tak strasznie nie przebiegało a u mojej siostry to masakra przy kazdym zabkowaniu, a avatar trzeba było odswiezyc :P

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: próchnica u dzieci

      Próchnica u dzieci to teraz bardzo powszechny problem. Ja moim maluchom staram się ograniczać słodycze do minimum. Jak już to dostają zdrowe serki lub kaszki takie jak tu http://zielonyspichlerz.pl/dla-dzieci Nie chcę przyzwyczajać ich do słodyczy bo wiem jak trudno jest później z nich zrezygnować.

      Skomentuj


        #63
        Odp: próchnica u dzieci

        Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
        Czy Wasze maluchy lobią myć zęby? Mój od jakiegoś czasu mocno się przed tym broni. Wiem ze bolą go dziąsła ale to większość dzieci chce wtedy żeby mu je drapać a on zaciska buźkę pomimo że myje tylko jedynki i dwójki...
        My od początku myliśmy zęby razem i Kuba powtarzał za mną ruchy i szybko się nauczył i z chęcią mył i myje zęby Laura tak samo to mała papuga i robi wszystko co my

        Skomentuj


          #64
          Odp: próchnica u dzieci

          Uczyliśmy mycia zębów od samego początku i po prostu dzieci o tym pamiętają. Same wspominają, że np. jeszcze nie myły zębów. A mają je rzeczywiście w optymalnej kondycji.

          Skomentuj


            #65
            Odp: próchnica u dzieci

            I pamiętajcie - nigdy zęby Waszych dzieci nie będą w dobrym stanie jęśli nie będziecie należycie dbali o ich stan i o dietę. Słodycze niszczą wszystko - unikajcie ich jak tylko jest możliwe.

            Skomentuj


              #66
              Odp: próchnica u dzieci

              Wystarczy dobre szczotkowanie - ale również rozsądna dieta czy odpowiednia szczoteczka. Kwestia odpowiedniego podejścia - od samego początku. Bo bez tego raczej na pewno docelowego efektu nie uzyskacie.

              Skomentuj


                #67
                Odp: próchnica u dzieci

                Na pewno trzeba odstawić słodycze. Dobrze jest też wyrobić u dziecka nawyk mycia zębów. Warto również chodzić na przeglądy do stomatologa. Ja chodziłam do Odent. Są tam bardzo mili i delikatni lekarze. Zauważyłam, że dzieci chętnie ich odwiedzają. Można poczytać o nich tutaj http://odent.pl/oferta/stomatologia_dziecieca_o11/ . Jeśli zadbamy o zęby u dziecka to na pewno nie będzie bało się dentystów i nie przeżyje przykrych doświadczeń związanych z zębami.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: próchnica u dzieci

                  Dbaj o systematyczność i dobrą dietę, używajcie ajony. Dzięki temu przywrócicie zębom normalność. Tutaj chodzi głównie o podstawy - nie o jakiekolwiek cuda!

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: próchnica u dzieci

                    Ja sama zmagałam się z próchnicą wiele wiele lat, niestety ta walka nie była wyrównana Moje dziecko na szczęście jeszcze jej nie ma, ale u mnie pojawiła się ona gdy miałam 6 lat, więc staram sie jak mogę by zapobiec podobnemu scenariuszowi u mojej córki.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: próchnica u dzieci

                      Przykra sprawa z próchnicą, szczerze mówiąc myślałam, że występuje tylko, jeśli się nie dba o higienę jamy ustnej i daje dziecku dużo słodyczy.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: próchnica u dzieci

                        Chodzę z synkiem co pół roku na zabieg lakierowania ząbków. Nie dajemy Mu z mężem praktycznie żadnych słodyczy, czy słodzonych soków. Codziennie myjemy ząbki. Nauczyliśmy Go zdrowego nawyku picia wody. Ma ponad 2-latka i na razie odpukać Jego uzębienie jest wzorowe


                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: próchnica u dzieci

                          Kluczowa jest dbałość o totalne podstawy. Powiedzmy, że przy naszym dziecku diametralne zmiany przyszły wtedy, gdy pojawiła się ajona bez fluoru - a wcześniej jednak dziecku te zęby dziwnie chorowały. Być może przez fluor? Może przez słodycze? Nie wiem, ale jest bez porównania lepiej.

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: próchnica u dzieci

                            W temacie próchnicy u dzieci polecam artykuł http://radioklinika.pl/prochnica-ata...alutkie-dzieci. Niestety problem ten dotyka coraz młodsze dzieci. Rodzice koniecznie muszą zadbać o odpowiednią profilaktykę i ewentualne leczenie.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: próchnica u dzieci

                              Całe szczęście nas ten problem nie dotyczy..ale mojej koleżanki córka tak ma i dentysta zalecił lakowanie ząbków dla ochrony, niektóre dzieci są niestety bardziej podatne na próchnicę i możemy tylko w jakiś sposób temu zaradzić np. właśnie lakować ząbki.

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: próchnica u dzieci

                                Koniecznie zalakować. Moi rodzice zaniedbali u mnie zęby, stad ja teraz jestem przewrażliwiona na tym punkcie i pilnuje tego bardzo. Bo dobre nawyki zależą właśnie od nauki od rodziców.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X