Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

próchnica u dzieci:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: próchnica u dzieci

    Jednak wolę pastę dobraną do wieku dziecka. Ajona to raczej produkt dla dorosłych i też nie do stosowania bez przerwy.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: próchnica u dzieci

      Napisane przez monicrx2063 Pokaż wiadomość
      dodaję że bardzo dbamy o zęby małej myjemy po każdym posiłku mała nie je prawie wcale słodyczy no i nie pija nawet słodkiej herbaty ...
      Cukier jest wszędzie w mleku też.
      Próchnica powstaje bo nawet po myciu poziom ph w buzi dziecka szybko wraca do tego złego.
      Ja kiedy byłam dzieckiem miałam problemy z kamieniem ale mój syn z próchnicą.
      Pomaga mycie zębów, ale naturalna pastą do zębów:
      Olej kokosowy + soda + Ksylitol cukier brzozowy

      Zmieniają PH na dłużej niż pasty ze sklepu.

      Nie myj dziecku zębów zaraz po posiłku bo to niszczy szkliwo, trzeba odczekać ponad 30 min do godziny.

      xxx albo wygooglaj w necie

      PS nowe zęby mogą wypchnąć stare korzenie, a jeśli nie zrobią tego na czas to wtedy dentysta może to usunąć, a mała przynajmniej podrośnie przed zabiegiem.
      Last edited by gagatka; 06-04-2021, 12:31. Powód: link

      Skomentuj


        #48
        Odp: próchnica u dzieci

        Super ten pomysł na pastę do zębów. A jak długo wytrzymuje? Tzn, jaki termin przydatności? Fermentacji ?

        Skomentuj


          #49
          Odp: próchnica u dzieci

          U mnie też nie ma traumy przed dentystą. To chyba odpowiednie nastaiwenie przez rodziców wiele zdziała.

          Skomentuj


            #50
            Odp: próchnica u dzieci

            Pasta do zębów własnej produkcji to świetna rzecz. Stosujemy i nawet mężowi smakuje

            Skomentuj


              #51
              Odp: próchnica u dzieci

              Słucham? Pasty własnej produkcji? Mam od lat ajonę - zarówno dzieci jak i dorośli. Ja nie miałam ubytków od lat. Po co przy koszcie na poziomie kilku złotych zabierać się za samodzielną produkcję, pasty? Jak dla mnie to bezsens.

              Skomentuj


                #52
                Odp: próchnica u dzieci

                Ja też nie za bardzo wiem o co chodzi z tą pastą domowej roboty, może podzielisz się z nami, co to takiego?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: próchnica u dzieci

                  Podziwiam. U nas jest ok, więc kombinować nie będziemy. Poza ajoną, radzę również dbać o kwestie związane z dietą. Minimalizować ilość słodyczy i nie tylko. To powinno przynieść pewną systematyczną poprawę.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: próchnica u dzieci

                    witaj, wylecz jej koniecznie wszystkie ząbki, no i nie oblizuj łyżek którymi ją karmisz, bo niestety wówczas może się łatwo zarażać od ciebie

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: próchnica u dzieci

                      Napisane przez werna Pokaż wiadomość
                      witaj, wylecz jej koniecznie wszystkie ząbki, no i nie oblizuj łyżek którymi ją karmisz, bo niestety wówczas może się łatwo zarażać od ciebie
                      Nie ma systematycznego mycia, to nie ma zdrowych zębów. Zęby wymagają odpowiedniej pielęgnacji od pierwszego ząbka. Jeśli nie dba się o to, to również i nie będzie zadowalających efektów.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: próchnica u dzieci

                        Próchnica to teraz plaga u małych dzieci. Sama niestety mam bardzo słabe zęby, i już widzę że córcia odziedziczyła po mnie "żółtą kość". Na szczęście na razie nie widze u niej żadnych zmian próchnicowych, ale 4-letni synek mojego brata ma tak zaawansowaną próchnicę, że szkoda gadać... a przeciez też bratowa dba o to, zeby Łukaszek mył ząbki

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: próchnica u dzieci

                          Dobra dieta, z past to ajona, dobre szczotkowanie, miękka szczoteczka, systematyczność - o ile tylko zadbacie o podstawowe kwestie, to problemy nie powinny się pojawiać, ale dobra pielęgnacja też pojawia się dopiero po czasie.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: próchnica u dzieci

                            Czy Wasze maluchy lobią myć zęby? Mój od jakiegoś czasu mocno się przed tym broni. Wiem ze bolą go dziąsła ale to większość dzieci chce wtedy żeby mu je drapać a on zaciska buźkę pomimo że myje tylko jedynki i dwójki...

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: próchnica u dzieci

                              Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                              Czy Wasze maluchy lobią myć zęby? Mój od jakiegoś czasu mocno się przed tym broni. Wiem ze bolą go dziąsła ale to większość dzieci chce wtedy żeby mu je drapać a on zaciska buźkę pomimo że myje tylko jedynki i dwójki...
                              u nas praktycznie komplet ząbków mamy - choc był czas ze gdy Młodej wychodziły trójki bodajże tez ją mocno bolaly i nie za chętnie otwierała paszczę do mycia, ale jak ząbki wyszły to chęć ponowna na mycie wróciła więc u Was pewno tez tak bedzie

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: próchnica u dzieci

                                Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                                u nas praktycznie komplet ząbków mamy - choc był czas ze gdy Młodej wychodziły trójki bodajże tez ją mocno bolaly i nie za chętnie otwierała paszczę do mycia, ale jak ząbki wyszły to chęć ponowna na mycie wróciła więc u Was pewno tez tak bedzie
                                Dzieki za pocieszenie :* Do kiedy Zosi wszystkie ząbki wyszły?
                                Zapomniałam Ci wcześniej napisać ze Cie nie poznałam po zmianie avatara

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X